Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barışa Rock vol.2

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

http://forum.paticik.com/view.php?id=79066

daha önce anlatmıştım karagüneşin bize 1 parçalık sözü var bizde belki çıkıp çalabiliriz:) şaşırmayın kim bu arızalar diye:)

pentagramı görememek üzdü beni:([signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
:horace::hmm::lol::rock::hrr::yapma::-P:utaniem::-?:-):):D:-O;)8-):(:|
Sosyal ağlarda paylaş

ewt beyler bayanlar festival günü yaklaşıyor şöyle kimler geliyor adam gibi yazsın buraya da oluşturalım paticik grubumuzu

ben geliyorm
zaugna_khaldun geliyor
natural_jedi büyük ihtimalle geliyor
ultra psycho belki gelcek[signature][hline]Gözlerimi gözlerinden alamıyorum her bakışımda, orada kendimi görüyorum seninle elele...Saçlarına dokunurken korku doluyor içime o kadar yumuşaklar ki incitmekten Korkuyorum...Dudaklarımın dudaklarına her temasında esir oluyorum sana sen öptükçe daha fazla öpüyorum sen istedikçe daha fazla istiyorum...Bunları tekrarlamaktan hiç bıkmıyorum çünkü gözlerin aynam,saçların acıma duygum,dudakların zindan oluyor bana ve sana olan sevgim her an artıyor!!!
Sosyal ağlarda paylaş

natuarl varsa bizde varız,oeh biletleri ben almam.[signature][hline]ben-olm nooblara yazık deelmi,reskill çme lan çolouğa çocuğa,yiyosa gel ban karşı dur!

eragset(eraq)-çekerim lan,dirilmeselrmiş,kim dedi onlara oyunu bilmeden gelsinler buralar noob lara olum,nooblar lame,olm sende lamersin seni kesecem.
Sosyal ağlarda paylaş

rock'n coke a gitmek zorunda olmasam gelirdim[signature][hline]Boş bir kağıt bir kalem bir de silgi..
Kağıt ömür demek,kalemle silgi ise benim hayatımı sen yazarsın sen silersin demek..
Sen neyi yazarsan güzel, sen neyi silersen güzel.
İstediğin gibi yaşat,istediğin gibi öldür

it's teargas in my eyes // Gizli bahçem

Sosyal ağlarda paylaş

ben kesin geliyorum
eagle,jedi ve psycho yu da sayarsak 8 kişilik bir grup ayarladım
aslında ikili kalmayaı planlıyorus ama benim kafamda büyük bir çadır ayarlama fikri de var
jedi da akustik gitar getircekmiş galiba
ateş çevresinde toplancas artık

tabi önce benim istanbula dönmem lazım bunca şeyi ayarlamak için
ama (bu özellikle eagle ile jedi ya gidio) paranızı falan hazır tutun, çadır için minimum 15 milyon gerekecek bilesiniz[signature][hline]Tadilat nedeniyle 24 Temmuz 2004 - 15 Ağustos 2004 tarihleri arasında devre dışıyız. Arada dükkanı açıp kapatabiliriz ama ne zaman nasip olur bilinmez
Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
valla en çok kutluyoruz arkadaşı
abuzittin, 15 August 2003 14:22 tarihinde demiş ki:
ben büyüyünce frp olmak istiyorum
[b]KoC Icq
Bir daha Log Out Olmadan Cikarsam Top oluyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

çadır fiyatlarıyla iligli de bilgi almak isteyenlere
sadece fikir olsun diye
çünkü dışarıda fiyatlar daha ucuz çıkabilio

Buyrun[signature][hline]Tadilat nedeniyle 24 Temmuz 2004 - 15 Ağustos 2004 tarihleri arasında devre dışıyız. Arada dükkanı açıp kapatabiliriz ama ne zaman nasip olur bilinmez
Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq
Bir daha Log Out Olmadan Cikarsam Top oluyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

gelen bir mail:

""""ÜNIVERSITELI ROCK KULÜPLERI BASIN BILDIRISI

Merhaba,

Son dönemlerde ülkemiz birçok yabanci rock grup konseri ve rock
festivallerine ev sahipligi yapmakta. Bu tarz organizasyonlarin
yapilmaya
basladigi ilk dönemlere dönersek simdikine yakin bir tabloyla
karsilasiriz.
Birkaç organizatörün "hangi rock grubu daha fazla prim yaptirir?"
mantigiyla
yaklastigi günleri unutmus degiliz. Bir organizasyonun yapilabilmesi
için
kapital tabii ki önemlidir. Fakat sadece bu mantikla ROCK müzigin ve
rockçilarin kullanilmasi, kisacasi içerigine uygun dogru bir ROCK
organizasyonun yapilmasi mümkün degildir.

Bu bildiriyi yayinlamamizdaki en önemli nedenlerden ikisi -yakin
zamanda
yapilacak olan- "Rock'n'Coke" ve "Barisarock" aktiviteleridir.
Geçtigimiz
sene ilki düzenlenen Rock'n'Coke festivali bildiginiz üzere Coca-
Cola'nin,
reklam ve Türkiye piyasasindaki yerini yükseltmek amaçli olarak
düzenlemis
oldugu bir aktivitedir. Barindirdigi gruplar ve içerik açisindan
birçok kisi
rock isminin kullanilmasina ve bu kapitalist zihniyete karsi tepkisini
göstermistir. Elbette bunlarin içinden "Barisarock" en organize olmus
olandir. Barisarock, ilk senesinde içinde bulundugu duruma karsi
tepkisini
oldukça basarili bir sekilde ortaya koymus, her türlü olumsuzluga
ragmen
amacina ulasmis sayilabilir. BAK (Baris ve Adalet Koalisyonu) adi
altinda
düzenlenmis olan bu organizasyonun bu seneki ayagi birçok farkli
düsünceyi
yasama geçirmekte. Fakat bizce agir basan düsünce, ne yazik ki, ilk
seneki
mantiktan uzaklasmis, tümüyle basit ve sadece siyasi rant amaçli hale
getirilmistir.

Geçen seneki kadrosu revizyona ugrayan Barisarock daha çok BAK ismini
kullanilacaksa ve BAK'in rock dahil olmak üzere hiçbir sanat daliyla
ilgisi
yoksa, neden bu festivalin ismi ve içerigi "BarisaBAK"
degilde "BarisaROCK"?

Biz ve bizden önceki rockçilar barisi yalnizca kendimiz ve dünya için
istedik. 68 bunlarin en önemli örnegiydi. Bizim için baris isimize
geldigi
zaman kullanacagimiz bir propaganda malzemesi degildir.

Rock müzigin barindirmis oldugu isyan ve baskaldiriyi örgütlemeye ya
da
kendi çikarlari dogrultusunda kullanmaya çalisanlar
ne "Rock'n'Coke"ta, ne
de "Barisarock"ta Rock felsefesine uygun hareket edebilirler. Bir
tarafta
para, diger tarafta siyasi emeller. Her daim kullanilmaya çalisilan
ROCK!
Birakin da kültürler kendi saksisinda yetissin. Rock müzigi plastik
çiçek
haline getirmenin geregi yok. Çünkü siz bu kültürü bilmiyorsunuz ve
yabancisi oldugunuz her halinizden belli.

Biz "Üniversite Rock Kulüpleri"; tüzügümüzde bulunan "ROCK felsefesini
korumak" ilkesine bagli kalarak, bu zihniyetteki festivalleri siddetle
kiniyor, karsisinda durmayi, bizi izleyen ve destekleyen tüm rockçilar
önünde borç biliyoruz. Henüz rockçilari tanimiyorsunuz!

Tesekkürler ve ROCK dolu günler...

ISTANBUL ÜNIVERSITESI ROCK KULÜBÜ
ISTANBUL TEKNIK ÜNIVERSITESI ROCK KULÜBÜ
YILDIZ TEKNIK ÜNIVERSITESI ROCK KULÜBÜ
MARMARA ÜNIVERSITESI ROCK KULÜBÜ
MIMAR SINAN ÜNIVERSITESI ROCK KULÜBÜ
AFYON KOCATEPE ÜNIVERSITESI ROCK KULÜBÜ
BOGAZIÇI ÜNIVERSITESI ROCK KULÜBÜ"""""
[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
42
"The thing that bothers me the most is the lying." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy

[Bu mesaj HellHound tarafından 20 Ağustos 2004 00:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

nispeten çatal bir durumla karşı karşıyayız..
"Acaba MFÖ bir rock grubu mu?" gibi sorularla kafama giriş yapan bu alevli(!) tartışma rock'n coke'nın erkin korayı da bu işin içine almasıyla allak bullak oldu desem...
...
60ların rockun Vietnama karşı bir tepkiydi aslında... Sadece Beatles bu kısır döngüden sıyrılarak Avrupayı kasıp kavurdu ve Sovyet baskısını bile kıracak bütün Doğu Avrupa ve Rusya'da dinlendi...
ne zaman ki "isa'dan ünlü" olduklarını iddia ettiler... o zaman çatala girdiler...
...
70lerde rock soğuk savaşın daha daha sertleşmesiyle paralel sertleşme işaretlerini göstermeye başladı... Türkiye'de ise bunun yansıması çok ilginç bir şekilde Anadolu Rock adı altında temellendirilerek gelişti... 80 öncesinden günümüzekalan Türk Rockçılar Moğollar, 3 Hürel, Barış, Cem, Fikret Kızılok, Erkin Koray, Bülent Ortaçgil, ilk çizgisiyle MFÖ ve ünlü metamorfozuyla İlhan İrem'dir...
...
müziğin içine siyaset karıştırılmamadır diyenler görecektir ki aslında en başarılı siyesetçiler her zaman edebiyatçılar ve müsizyenler olmuşlardır... Cem Karaca'nın tamirci çırağı da bir siyasettir.. Barış'ın Halil İbrahim Sofrası da bir siyasettir...

Pink Floyd'un Good Bye Blue Skys'ı müzik siyasetinin doruk noktasıdır tüm dünya çapında...

bunları önbilgi amaçlı çok ufak detaylar olarak vermek istedim... Rock'n Coke müzik üzerine endüstriyel-ekonomik bir siyasettir: ve orya giden insanlar da bunu kabullenerek giderler.. ama arkasından İsrail'in yaptığı katliamlara ya da Amerika'nın Irak politikasına küfretmemelidirler...

Barış'a Rock ise Rock'n Coke karşı çıkmak amacıyla geçen sene başlayıp, bu sene ise rock'n coke dan farkı kalmayacağını düşündüğüm bir organizasyondur... Moğollar ve Bulutsuluk Özlemi -müzik kalitelieri tartışılmaz- ne yazık ki politik anlamda bir bocalama işine girmişlerdir...

90ların en büyük rockçısı Haluk Leventtir... Onun başlattığı bu yeni akım Feridun Düzağaç ve Kıraç gibi önümüzdeki on yılların efsane isimlerini doğurmuştur... Bu üç isim olmadan günümüz gençliğine rock yapamazsınız...

70lerden bu güne ismini bir yerlere empoze ettirmeden kalan tek Rock Sanatçısı olan İlhan İrem'in yapacakları burada önemli olacaktır... Kıraç'ın bu tür şeylere itibar etmemesi ayrıca takdir edilmelidir...

Rock'n Coke en fazla 10 milyon kişiye hitap etmiştir bu ülkede ve daha fazlasına hitap edemeyecektir hiçbir zaman...

yıllar sonra bu festivalleri değil Kıraç gibi temiz siyasetli Rockçıları konuşacağız...[signature][hline]hey gidi'nin gece hazları...

Işık ve Sevgiyle..
Sosyal ağlarda paylaş

festival hakında şimdilik birşey söyleyebiliyorum : vay be!
(uyuyup uyandıktan sonra anlatırım ortamı vs. genel olarak çok güzel olduğunu söyleyebilirim)[signature][hline]
* i am the spinach that sticks in your teeth
* i am the weedwhacker in the garden of evil
* i am the wrong number that wakes you at 3:00 a.m.
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası oldukça karışık bir durum şu anda karşımızda olan

bir yanda rock'n coke var ki ne amaçla var olduklarına isminin içinde rock geçmesiyle ilgili pek bir açıklama istemiyor gibi

diğer yanda barışarock var ki
geçen sene tamamen rock'n coke karşıtı bir politikayla düzenlenen ve içinde amatör ruhun buram buram koktuğu bir fesvaldi
bu sene ise özellikle de BAK ın içinde değişim geçiren bir kadro ile düzenlendi
amatör ruh gitmiş yerini rock'n coke gibi bir şeyleri empoze etme çabasına dönmüştü
şahsen çabalarına, siyasetlerine destek vermekle beraber rock'n coke un rock müzikle bir şeyleri empoze etmeye çalışmasına tepki gösterip buna karşılık olarak da onların yaptığının aynısını yapmak ne kadar mantıklı bir düşünce merak ederim.
dediğim gibi BAK ın siyasetine karşı değilim, ama böyle bir mantığın ortaya çıkardığı bir festivali desteklemek te içimden gelmiyor pek
ama kendileri şu ortamda rock'n coke a karşı bir şeyler yapabilen tek grup, o yüzden de desteklenmeliler diye düşünüyorum[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar konuştuktan sonra festivalin nasıl geçtiği hakkında yorum yapmayayım
bir ara eagle girer yapar yorumlarını zaten

20 tane fotoğraf çektik hangileri sağlam bilmiyorum
tab ettirip nete aktardıktan sonra bir "fotoğraflarla barışa rock" topici açıp yorumlarımı orada aktarmayı planlıyorum

bilinmesi gereken önemli bir nokta ise

festival boyunca eagle la yaptığımız sayısız tavla karşılaşmasının sonucu 28-15 benim üstünlüğümle bitti
eagle ne kadar uğraşsa da ne kadar yırtınsa da benim üstün oyunuma (ve muhteşem zarlarıma) mağlup olmaktan kurtaramadı kendisini :horace:[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...