Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baglanti hizi

Ben&Jerry's

Öne çıkan mesajlar

Simdi evet hepimizde baglanti sikintisi var ama benmki bambaska

8mbit sinirsiz interneti var smile adsli ama

speed test te

download 900kb
upluoad 210 kb

bi dosya indirirkende 100kb nin ustune cikmiyo

ev in tum tesisatini asagida ptt kutusuna kadar yeniledim

ptt den adamlar geldi kutularina bisey taktilar bizde sikinti yok dediler

napicam bilemedim

modemin markasida Linksys wag200g

ayni modemi yazin yazlikta sorunsuz kullandim 8mbit baglanti ile acaba getirirken mi bisey oldu
Sosyal ağlarda paylaş

netlimitsiz pakette sebekden hizini limitliyorlar.aradigin zamanda garanti 8mbps alamiyacagini soyluyorlar paketin ozelligi cunku.
banada olmustu hergun aramistim bir sure en fazla 5-6mbps civarina yukselmisti.Limiti daha cok arttirinca kopmalar oluyordu.
hattin sebekenin uzakligina bagli oalrak yetersiz geldigini soyeluyorlardi.
Sosyal ağlarda paylaş

Czentovic said:

netlimitsiz pakette sebekden hizini limitliyorlar.aradigin zamanda garanti 8mbps alamiyacagini soyluyorlar paketin ozelligi cunku.
banada olmustu hergun aramistim bir sure en fazla 5-6mbps civarina yukselmisti.Limiti daha cok arttirinca kopmalar oluyordu.
hattin sebekenin uzakligina bagli oalrak yetersiz geldigini soyeluyorlardi.

bu bi gerçek fakat en azından yine bi 300-400 le indirebilmesi gerek herşeye rağmen.

bağlantını sınırlayıcı 3rd party bi program olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunun kaynagini bulabilesin diye test'leri yap diyorum zaten.

Bu firmalarin kendi sayfalarindaki hiz test'leri yurt icinde oldugundan ve genelde sana yakin bir santral ustunden gerceklestirildiginden genelde hep sorunsuz cikiyor ve bizde sorun yok diyerek isin icinden siyriliyorlar.

Haliyle sorunu tam olarak tespit ettiginde arayip "sorun bu, duzeltebilecek misiniz yoksa kabloya mi geceyim ?" deyip ortaligi karistirabiliyorsun.

http://forum.paticik.com/read.php?5,3948636,page=178#msg-5207450

Surada gecenlerde olan bir olayi yazmistim ustun koru. Sonrasinda aramadi serefsizler ama baglantim epeyce duzeldi.

Buyuk ihtimalle bir kac router reset'lediler ve duzeldi olay.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya birader yurt disi cikislari sorunluydu iste epeydir. Bayram bitti, onlar da duzeldi. Tesaduf yani hattinin bu sekilde duzelmesi. Ha santralin ve altyapin desteklemeden 8 mbit almissindir, bir ihtimal ondan iskence cekiyorsundur ama cogu zaman hizin desteklendigi miktarda kullaniyosun oyle oldugunda da. Yani 8 bagladilar 1 geliyor degil, 8 bagliyorlar 4-5 geliyor gibi oluyor ki yurt ici test'lerde sorun olmadigini soyledin daha once.

Smile ADSL TTNET reseller'i olan gayet dandik bir firma. Sen ne sikayet iletirsen onlar da TTNET'e iletiyorlar. O yuzden TTNET'te olan sorunlarin hepsi sende de mevcut.

Niye bu kadar kapatiyorsun anlattiklarimiza gozunu kulagini anlamadim ki.
Sosyal ağlarda paylaş

babamlar smile kullanıyorlardı bayadır kütahyada işyerlerinde. sonunda dayanamayıp bıraktılar. çok eziyetliymiş anlattığına göre. yavaşlık, sürekli kopmalar, müşteri hizmetlerinden ilgisizlik vs ... ne ararsan var yani. ttnete geçmişler 2 ay önce falan artık iyi diyor, en azından kopma falan yokmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...