Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bana Laptop Önerin

roket adam

Öne çıkan mesajlar

banada laptop önerisi lazım

samsung rc522 gelmişti bi ara iyiydi o fakat hediye ettiydik.sora dandik acerimle kaldım.cok ısınıyor.artık film izlerken bile takılıyo :)

hali hazırda bi kaç seçenek var.casper i5 veya i7 işlemcili bi model düşünüyorum

samsung rv510 var bi.onun harici dell alabilirim tekrar

tavsiye pls
Sosyal ağlarda paylaş

güvenilir ve fiyatları uygun olan alışveriş sitesinin birine gir
notebooklar kategorisine gir
1800-2000 civarı demişsin
fiyatı ucuzdan pahalıya dogru sırala
3. 4. sayfadan 2061 TL civarı olanından birini al.(60 lira bütçeyi sarsmaz ama 2150 liklere bakma)
fiyat kategorisindeki fetoş markalardan kaçın.acer , casper falan gibi.
hayırlı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında ben laptop alacak olsam Macbook Pro alırım. Net. Çok oyun oynayan birisi falan değilim, tam benim işimi görecek alet. Ama dedem hediye etmek istemiş, dolayısıyla karar mercii ben değil bilgisayarcı eniştem oldu.

Macbook'tan vazgeçine HP ENVY bakmıştım, gereksiz pahalı ve çok ısınıyormuş, sonra şu üçünde karar kılmıştım:

http://www.hepsiburada.com/Liste/hp-pavilion-dv6-3104et-intel-core-i7-720qm-16ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-xe079ea-/ProductDetails.aspx?productId=bd760181&categoryId=98#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/Liste/hp-pavilion-dv6-3100et-intel-core-i5-460m-253ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-xe075ea-/ProductDetails.aspx?productId=bd760243&categoryId=98

http://www.samsungbayim.com/Products/SAMSUNG-R540-JS0C-NOTEBOOK.php

Fakat burdaki bir Saturn de denedim Samsung'u, bildiğin plastik. Çok dandik görünüyodu, ondan vazgeçtim sonra.

Henüz alınan Acer'i deneyemedim ama hakkaten güzel görünüyo alet, ilk defa bi Acer'i beğendim resmen. Enteresan, bakalım göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Eger HAYVAN GIBI pahali olmasa Sony Vaio Z serisi almak isterdim fakat hem ozellikler cok abarti (QUAD SSD RAID falan diyo adamlar) hem de 2500 euro civari falan fiyat. Guncel degil de atiyorum C2D olsun islemcisi ama Z olsun da diyemiyosun illa i5 i7 olcak. Cok para.

arkada$im aldi.

6500 lira.

deger mi degmez mi bilmiyorum, ama bir alex (macbook pro) degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sony X series kullanmıştım, cidden inanılmaz hafifti alet, full karbon fiber kasaydı, çok beğenmiştim görsellik açısından. Z series de yanılmıyorsam X in büyüğü biraz. Ancak gel gör ki güzel ülkemde böyle lüx aletlere o paralar verilmez, acınır. Amerikadakilere fln ne ala, depe depe kullansınlar :).
Sosyal ağlarda paylaş

Casper notebook alınır mı? tecrübesi olan var mı Casper konusunda?

Vatanda şu i7 işlemcili 8gb ramli 5650 ekran kartlı modeli http://www.vatanbilgisayar.com/casper-cn-vti620a-core-i7-620m--2.66ghz-8gb-ddr3-640gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd5650-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=48354#divDigerResimler , 1670 lira ve baya baya iyi bir cihaz. ama malzeme kalitesi nasıl HD led ekranlı mı falan yazmıyor detaylar pek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ramses ile aynı durumdayım ama anca 1 teklik çalışır benden, eksada şunu buldum http://www.exa.com.tr/hp/tasinabilir_bilgisayarlar/hp_pvl-323-12892.html
3gb ram, 5470 1gb paylaşımsız ekran kartı falan var sadece işlemcisinden emin olamadım AMD2 P520 diyor, nasıldır acaba bu işlemci??
edit: şimdi eksayı aradım 1025 liraya veririm dediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Acer ile ilgili izlenimlerimi yazayım. Öncelikle alet çok performanslı cidden ve ısınma fan sesi fan falan gibi bi olay yok. Bi önceki Acer'im C2D işlemciliydi, C2D dan sonra i5 var ya, inanılmaz hızlı geliyor cidden, ekran kartı da oldukça iyi, gerçekten sınıf atlamış gibi hissediyorum o konuda. Ve net söyleyebilirim i7 ye gerek yok. i5 oldukça yeterli geldi bana.

Gelelim memnun kalmadığım kısımlara. ŞU 15.6 İNÇ 16:9 EKRAN OLAYINI KİM ÇIKARDIYSA ABV. Ekranın 2 kenarında öküz gibi boşluk kalıyor, sürekli scroll da scroll. Bıktım hakkaten. bir şey okumak bildiğin eziyet. Aleti yan çevirip öyle kullanıcam artık bir şeyler okurken Günde 1 saat film için 9 saat bilgisayar kullanımını eziyete çevirmenin manası yok. 15.6 İNÇ GELMİŞ GEÇMİŞ EN SALAK İCATTIR. ABV HEPİNİZİN.

Onun dışında, Bluetooth eksik kalmış. Malzeme kalitesi fena değil, idare eder yani ne çok plastik ne çok sağlam görünüyor. Alet bi önceki Acer'imden hafif. tam ölçmedim ama 2.7kg falandır diye tahmin ediyorum. DA ULAN NUMPAD A NE GEREK VAR LAPTOPTA OF. Yazmayı baştan öğrenmek zorunda kaldım bu saçmalık yüzünden ki bütün 15.6 larda numpad var. MEH.

Caps lock, numlock falan ışıkları yok. Wifi için tuş yok, kısayol tuşu yok, optik çıkışı yok (zaten kullanmıyodum), ses kontrol döndürgeci yok. Vesaire.

Bu laptop benim ihtiyaçlarıma aykırı bi alet. Yani performansı hakkaten gerek duymadğım kadar yüksek ve 15.6 inç olması sinirimi bozuyo. Alışamadım bi türlü. Gidip 13 inç bişi almak istiyorum bunu satıp, hediye geldi diye satamam da artık. MEH.

Özet geç: Alet oldukça performanslı, orta sınıfta alınası bi alet. Tavsiye ederim fiyatına göre hakkaten iyi. Oyun oynicam falan diyenlere özellikle tavsiye edilir. Güzel oluyo widescreende oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...