Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DSLR Cahili

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,
ara ara bir arkadaşımdan Nikon D80 alıp, binlerce fotoğraf çekip, yıllık foto orgazmı ihtiyacımı gideriyordum fakat artık canıma tak etti ve bir dslr almam gerektiğini hissediyorum. D80'den inanılmaz memnundum bir amatör olarak, fakat kendisi piyasadan kalkmış, ebay.de de ikinci elini de bulamadım. Bunun yerine, "bunun ayarında" ne alınabilir? D5000? D3100? D90 çok pahalı geldi.

Bunun ayarında olması çok önemli, alır da üzülürsem çok üzülürüm cidden. Bi de pahalı olmasın.
Tşk.
Sosyal ağlarda paylaş

ne güzel bir siteymiş o diyecektim de isteyen herkes 2 tıkla yazabiliyor bişeyler.. ne kadar güvenilir orası tartışılır.
3-4 kişi 600,2000 falan yazınca ortalama cortlar çünkü direkt

sitenin geri kalanında da enteresan şeyler var adam güzel uğraşmış
Sosyal ağlarda paylaş

ben 250k civarı cektim d80'le. hiç performans kaybı görmedim daha. gren artışı falanda yok.
düzgün bir makine d80. muhtemelen serilerle ilgili bir durum işte. ama 50k poz az bir sayı dslr için.

tabi bu saatten sonra video için adam gibi bi makine alırım alıcak olsam.
Sosyal ağlarda paylaş

peki perde ömrünü tüketince noluyor, ömrü tükenen mekanizmayı değiştirmek çok mu pahalı?

Benim de alalı 1 yıl olmak üzere 11.350'ye dayanmış shutter, yılda 12.000 desem... Makinenin zaten piyasası bitti (450D); ben de 1-2 yıl daha zor değiştirirm body'i. Eh yeni body aldığım zaman da satmaya değmeyecek bir para edecek bu makine. Sanırım satmam, kalır öyle evladiyelik, hatıralık. canım benim
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bu arada, bir ara 450D ile de fotoğraf çektim çok kısa, onlar da gayet mükemmel. Hani çok fark edebilecek seviyede değilim şu an. Depth of field dediğimiz olay beni etkilemeye yetiyo anladığım kadarıyla, o derece. D90 çok paraydı, D80 ikinci el istemedim, D3100 ve D5000 de bildiğin ufacık aletler, bilemedim bi türlü. Hala kafamda mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

450D özellikle griple müthiş oluyor bence göz önünde bulundur bunu ufak makine deyip geçme

benim ellerim büyüktür ama griple ÇOK rahatım mesela
aynı şeyler 500d ve 550d için de geçerli..

http://www.the-digital-picture.com/reviews/Canon-BG-E5-Battery-Grip-Review.aspx

http://media.the-digital-picture.com/Images/Other/Canon-EOS-Rebel-XSi-450D-Digital-SLR-Camera-with-BG-E5-Grip.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3636/3385473565_b35e32170f_b.jpg

ebay'den 35-40 dolara çakmasını alabilirsin. orjinali çok para, ben çakmasını aldım hiç belli değil orj.olmadığı, baya kaliteli.

depth of field dediğimiz olay zaten insana dslr aldırıyor =)
ama makinenin üstünde gelen kit lensle bu olayı sınırlı yapabildiğini görünce insan önce düş kırıklığına uğruyor. Sonra 90$'a 50mm/1.8 alınıyor. Sonra da daha yüksek meblağlara başka şeyler :D

450D de sıfır satılmıyor ama galiba... dediklerimi 550D için say o zaman :P

nikon d90'ın 1000$'a yakın bir fiyatı var galiba.. 550D de 950 dolar civarı, d90'ın kit lensine eşit lensiyle birlikte(18-135IS) ama 18-55IS kiti 800$'mış abd'de...

800$ da pahalı geliyorsa..Pentax'lara bakabilirsin. Pentax kullanarak mutlu olan çok kişi var. Hatta bu pentax'cılar bi de marka fanatiği oluyor nedense :D
Kötü bakma yani pentax'a da ondan diyorum...
pentax k-x 500$ falan galiba.

yoksa gogo 550D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...