Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammera yeni başlayacaklar tarafından merak edilenler

KingV

Öne çıkan mesajlar

öncelikle merhaba herkese, şu an açıkçası age of conan oynuyorum. ama artık dengelerin sağlanmış olması vs nedenlerden ötürü AoC de pvp ihtiyacımı yeterince karşılayamamaktayım. warhammer a başlamayı düşündüm. hatta karşıma çıkan patch serverına bağlanamama sorunuda sayenizde çözmüştüm. patch i yükledim. denemeyi başlattım karak norn da order azgal da destruction tarafının sınıflarını denedim. ama başlayıp başlamama konusunda kafamda sorular var. bunlara yardımlarınızla cevap bulmaya çalışacağım.

1) Oyunda rvr ortamlarda lag oluyor mu? özellikle akşam saatlerinde, oyunun yoğun olduğu saatlerde.

2) oyun pvp harici ne sağlıyor? pve olarak 6 kişilik instancelar bulunmaktaymış bildiğim kadarıyla.

3) guild sistemi nasıl? neler yapabiliyoruz? kendinize ait guild şehirleri vs var mı? mesela son lvl 40 bildiğim kadarıyla, 40 olduktan sonra renown puan haricinde neler yapabiliyoruz?

4) genelde oyuncular belli bir yere kayarlar yani en güçlü guildlar hangi tarafta? kısacası order mı daha güçlü destruction mı?

5) en önemlisi belkide budur. Sizce oyunun geleceği var mı? okuduğunuz haberler takip ettiğiniz forumlardan yola çıkarak warhammer oyuncusunu ne gelişmeler bekliyor sizce?

6) başlamak için en iyi server? populasyon olsun, oturmuş olsun.

kafamdaki sorular bunlar. yardımcı olabilirseniz. bir ya da birkaçına cevap verirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

1.zerg vs zerg karşılaşırsa oluyor evet ama zerg vs normal olursa sorun yok
2.evet 40 tan sonra yapabileceğin 2 tane instance var lost vale ve tomb of the vulture lord.
3.guildin tek getirisi %60 lık mountlar(hızlı) onun dışında bi getirisi yok
4.oyunun geleceği var diyebilirdim eğer gelecek patchteki bazı değişiklikleri görmeseydim ama bana göreşu an için yok
5.karak norn güzel bi server dengeli gibi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
1) Oyunda rvr ortamlarda lag oluyor mu? özellikle akşam saatlerinde, oyunun yoğun olduğu saatlerde.

Oluyor ama yoğun olduğu saatte değil, çok yoğun olduğu saatte. Yani böyle 300+ kişi tek zoneda olursa oluyor. Çoğu zaman bütün zone değil sadece çook kişinin toplandığı noktalarda oluyor ama oyuncu sayısına bağlı.

said:
2) oyun pvp harici ne sağlıyor? pve olarak 6 kişilik instancelar bulunmaktaymış bildiğim kadarıyla.

Tomb of the Vulture Lord diye bir instance var. RvR packi de hesaba katarsak PvP harici birşeyler arayanlar için yanlış oyun seçimi olur.

said:
3) guild sistemi nasıl? neler yapabiliyoruz? kendinize ait guild şehirleri vs var mı? mesela son lvl 40 bildiğim kadarıyla, 40 olduktan sonra renown puan haricinde neler yapabiliyoruz?

Kaleleri koruma altına alabiliyorsun ama kendi kalen falan olmuyor. Guild sistemi levelingden ibaret. Guild level aldıkça birşeyler unlock oluyor. Guildlerin bir olduğu guild alliance olayı var. Ortak chat, warbandler falan. Son level 40 ama o pve levelı. pvp son level 80. Yani o 40'dan sonra daha çoook leveling var. Renown puanı haricinde arada bir mastery puanı alıyorsun.

said:
4) genelde oyuncular belli bir yere kayarlar yani en güçlü guildlar hangi tarafta? kısacası order mı daha güçlü destruction mı?

Norn'da en güçlü guildler Order ama Destruction daha güçlü :) ama böyle sorular komik, kusura bakma ehueh. Sevdiğiniz classların olduğu tarafı veya arkadaşlarınızın olduğu tarafı seçin. Gerisi hikaye.

said:
5) en önemlisi belkide budur. Sizce oyunun geleceği var mı? okuduğunuz haberler takip ettiğiniz forumlardan yola çıkarak warhammer oyuncusunu ne gelişmeler bekliyor sizce?
Yavaş, yetersiz ama güzel bir geleceği var bence. Tabii bu 2 senedir oynayanlar için. Yeni başlayanlar için gayet kıyak. Şu an PvPci adam için bu oyunun alternatifi yok. Bu değişmediği sürece WAR devam eder.

said:
6) başlamak için en iyi server? populasyon olsun, oturmuş olsun.

Norn
Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

Norn'da en güçlü guildler Order ama Destruction daha güçlü ama böyle sorular komik, kusura bakma ehueh. Sevdiğiniz classların olduğu tarafı veya arkadaşlarınızın olduğu tarafı seçin. Gerisi hikaye.

:) benim derdim güçlü tarafta yer almak değil. hangi tarafın oyuncusu daha az daha güçsüz ise o tarafta oynamak istediğim için sormuştum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
yeni konu acmak istemedim burdan sorayim dedim, siteye girdim free forever gibi bisey var oyun beles falanmi oldu ?

ilk ciktiginda almistim lvl 4 te birakmistim falan :P

eger belesse yukliyeyim biraz takilayim diyorum yada trial muabbeti varmi su anda oyunda acaba ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
merhabalar,

öncelikle oyunu open Beta dan beri oynamama rağmen şuanki halini gördükçe keyif aldığım diğer şeylere daha çok yönleniyorum.

Karak-Norn da 7x40+ karakter olmasına rağmen o kadar sıkıldımki oyundan acc.u dondurup bir kaç ay elimi bile sürmedim.

iğrenç bir dengesizlik hala söz konusu RR ler arasında inanılmaz uçurum var, çünkü setler herşeyi değiştirebiliyor.

Örneğin 80RR bir marauder veya Chosen sadece dursa ve siz 5 dakka WH ile vursanız bile ölmeyebiliyor 40+ olmanıza rağmen falan filan..

neyse şuanda Karak-Norn da Destro kasıyorum bir kaç Türk arkadaş ile de tanıştım 5-10 arası.

Tabi iskandinav guildindeyim, çünkü adamlar koreliler gibi bu işi EU da en iyi bilenler.

Marauder kasıyorum ve inanılmaz keyif alıyorum 2+ senelik oyun deneyimi her classı %50den fazla bilmek ve tecrübelerin yanına

FREE KILL zamanı AAO yakalayıp çiftlikteki koyunlar tek tek avlıyorum.

bazen 5-10dk da RR alıyorum, çeok keyifli serverda destro populasyonu düşük diye üzülmüyorum, çünkü işime geliyor :)

her class ve her konuda her türlü yardıma açığım.

Şuanda sıfırdan başlamış olmak komik geliyor, ama gerçekten hiç almadığım kadar zevk alıyorum :)

birazda zamanım olsa, birde populasyon düşüklüğünden para kasmak zor oluyor. herkesi ağlatabiliyorum.

bu kadar karakterle oynayan biri olarak 2 önerim var yeni başlayanlara,

bütün ırkları ve classları olabildiğince deneyin, ve zevk aldığınız ile oynayın.

ben çok yakın arkadaşlarımla oynadım hep, ama bir süre sonra yalnız kalıyorsunuz.

DPS Shaman ve İYİ Kullanılan bir marauder kadar zevklisi yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...