Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ölmek üzere bir kedi buldum, YARDIM LAZIM

felfecir

Öne çıkan mesajlar

süt verirken mutlaka suyla karıştır, bir de soğuk olmasın. ishal olabilir süt karıştırılmadan verildiğinde. sakın yıkama, sudan çok korkuyorlar, zaten şoktadır, panik olmasın hayvan. ben kedilerimi hiç yıkamıyorum ve hiçbir veteriner de yıkamam gerektiğini söylemedi. kediler çok güzel temizliyorlar kendilerini. gene benim kedilerimin fön makinesinin sesinden ödleri kopuyor. hayvan zaten korkmuş durumdadır, daha fazla korkmasın. öyle gürültülü alet fln. çalıştırma yanında. havlu ya da beze sardığın sıcak su torbasının altına tik tak eden bir saat koyarsan çok rahatlıyor yavru kediler, annenin kalp atışları gibi geliyor onlara. kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sütten yeni kesilen yavru 30 cm olmaz abi naptınız.

ilk kedimi çöplükten bulmuştum. yıkamak zorundaydım mecburen. 7 yıldır ilk ve son kez yıkayışım oydu zaten. ikinciyi de caddenin karşısında otopark tarzı bi yer var ordan buldum. çok kötü durumdaydı çamur ve kendi kakası bulaşmıştı kuyruğuna falan. onu da yıkadım mecburen. korkma konusunda haklısınız belki ama yıkayıp kuruttuktan sonra çok daha rahat uyumuşlardı.

kedinin yıkanmadığını biliyorum abi 10 yıldır kedi besliyorum. ilk aldığımda mecburdum sadece. normalde kendilerin temizliyorlar zaten sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

E bi basini, bi sonunu okuyorum, kaciyor arada =P

30 cm kediye hic bisey olmaz. Ne yaparsan yap =) ehuh. Sutu suyla karistir ama. Kedinin iyiliginden cok circir olmamasi icin onemli.

Gerci kuru mama tarzi bisey edinebilsen daha iyi olurdu kedi icin. Sut icin biraz fazla buyuk o kedi.
Sosyal ağlarda paylaş

bi ara haraketlendi ama şimdi tekrar durdu.. ağzı açık nefes alıyor sürekli,

kurumama var evde emanet kedi bulunduğu için. ama yemiyor. ton balığı koydum biraz onu da yemiyor, sütle su karıştırıp biraz zorla içirdim ama korkup bıraktım sonra.

büyüklüğü için resim

http://img827.imageshack.us/img827/6630/1003280.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

yani bilmiyorum pek ama sadece üşümek değil gibi evet. bi ara ne güzel haraketlenmeye başlamıştı korkup. şimdi tekrar eski haline döndü. yine bi ara kıvrandı miyavlayıp. sakinleşti falan. ağzı hep yarı açık. sanki bi şey arada nüksedip sabitleniyor gibi. pf.

hayır birazdan uyumam lazım artık, yarın ders var, gitmeden vetenere bırakacam da. tırsıyorum uyumaya, açlıktan susuzluktan ölür falan diye :/ veya ne bileyim sıcak su torbasını da yenilemek lazım en basitinden.
Sosyal ağlarda paylaş

modadaki veterineri aradım zaten, verdiği tavsiyeleri yazayım

sıcaksu torbası + havlu (bu tamam)

ton balığı (bu da tamam ama yemiyor)

anüs kısmını pamukla ovuşturma bi süre, tualetini yapabilmesi için. (denedim bi kaç kere ama bi işe yaramadı. denicem tekrar)

yarın sabah götürecem zaten veterinere.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...