Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

stephen king'mi dean ray koontz mu

descartes__

Öne çıkan mesajlar

Koontz'un da The Phantoms ve Watch gerçekten süper kitaplardı hiç şüphe yok, Tic-toc da ilk satırından gerildiğiniz bir kitaptır yani koontz okursanız sıkılmazsınız ben Koontz kitabı ne zaman okusam kitap bitene yada ben bitene kadar sabahlarım, gerçi 2. yada 3. gecede kitabın üstünde uyuyorum bütün kapak falan daalıo ama ossun ehehe. Yani çok kaptırıyorsun Koontz'un kitabına ama Arlooax'ın dediği gibi Stephen sadece korku yazarı değil bence bir kere milyonlarca olasılık okuyor Stephen King kitabı sırasında, romantizm oluyor, komedi oluyor, dram oluyor, sadece doğaüstü olaylarla bağdaştırıyor bunu da korku romanı yaparak yaratıyor yani korkutuyor kitaplarında ama asıl olayı her şeyi bir araya koyabilmesi.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 07 May 2003 22:52 tarihinde demiş ki:
senin söyledigin clive barkman (böylemiydi) galiba. hatta undying kitabi oyun oldu.[hline]A mug of ale, and a fine tale!

Querquobad Quane[SnowLords]

Clive Barker, evet çok iyidir o da ama genişleteceksek tüm korku yazarlarına bakacaksak H.P. Lovecraft var arkadaşlar... Stephen King Nightmares And Dreamscapes'inde bir hikayesini H.P. Lovecraft'in call of cthulu üzerine kurulu yazmıştır (londrada kaybolan insanlar farklı boyutlara geçiyorlar ve Cthulhu Rl'yeh yada o tür işte unuttum o cümleyi görüyorlar falan) ve gerçekten çok korkutur H.P. Lovecraft de... Aslında korku diye toplamak da yanlış bunları, Clive Barker curse'ler, undeadler hakkında genellikle yazar oysa H.P. Lovecraft realm'ler hakkında, Dean Koontz belli gerçeklere dayanarak haya lgücü katar Stephen King ise ilahi güçleri genellikle işin içine katar yani okursanız çok büyük farklar var arada hepsi kendi alanında başarılı... Conclusion: hepsi aynı zamanda birbirinden başarılı =)[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

DR Koontz da iyi yazar ama onun perspektifi ve yelpazesi daha sınırlıdır, vudu, büyü , katil olaylarını psikolojilerni deli gibi anlatır.

Lakin Stephen King in yeri ayrıdır, çünkü King rüyalarının kitap yapar, yani adam bi ara o kadar dı ki, rüya görüyor, yatıyor aynı rüya devam ediyor :). Salladığımı düşünenler polyanna okusun hehe. Yada Gülten Dayıoğlundan Suna nın Serçelerini :)

Stephen King le tanışmam Ejderhanın Gözleri kitabıyla olmuştuki, burda king ortaçağda geçen bir kraliyet, iktidar oyunlarını anlatıyordu. Bayılmıştım. Adam fantastikte de süper ve ben nedense 4 yıldır doğru dürüst kitabını okumadığımı yeni farkediyorum bu şahsn. Allah allah, universite adamı çarpıor mu ne?
Ebookları olacaktı onlara yumulalım heh.

Sözün özü: ikiside iyidir, biri baharatsa öbürü tuzdur..

Benim Rüyalarda manyaktır, swatlı olanı hikaye yapsam bi ara şaşarsınız ne rüya diye...
Sosyal ağlarda paylaş

mexinth ebook olayi var adamin kendi sitesinde, the plant sadece ebook olarak yayinlaniyor, fakat stephen amca para aliyor actigi bolumlere.

Para vermek zorunlu degil. Fakat en son delirip yuzde seksenin altina duserse emege saygi vermeyenlerin sayisi ciniyorum, yazmayacagim kitabi, wallah birakirim diye trip atmisti :)

Hatta o aralar bazi kullanicalar panikleyip guestbook olayina ` "Ben 10 kisilik yatirdim", "Ben 5 kisilik yatirdi, lutfen yazmaya devam et" seklinde deliren fanatikler oldu korkudan.

Oyle yani..

Bu arada Koontz zaten iyi yazar ayri mevzuda, stephen a sorduklarinda ne dicekti ki abicim, yani Koontz sucks I rock dicek hali yok ehu ;)

Koontz harbi iyi, ama herkesin damak tadi ayri, bence stephen daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece kaliteli bir yazar, okurken zevk alıyorum diyebilirdi.
bu arada ben koontz'u daha çok severim, çünkü daha çok piskopat katilleri yazar (niahaha) ayrıca gerekli olan ayrıntıları veriyor, gereksizleri vermekten kaçınıyor.
stephen king'de ise bir ayrıntı cümbüşüdür gidiyor, açıkçası bazen tolkien'in falan yazdığını düşünüyorum king'in kitaplarını, nedir bu kadar çok betimleme kardeşim
Sosyal ağlarda paylaş

offf öyle bir soru sormuşun ki arada top oynayasım geldi ama her ikiside süper derdim..

A. Deu SaintExplury (kesin yannış yazdım)

sora Dean R. Koontz
sora Stephen

...

gider...

Yerli Necip Fazıl K.K.-M. A. Ersoy ... Gider..

Yerli Ecdad yazarları hiç birine değişemem ama..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 10 May 2003 02:17 tarihinde demiş ki:
King bir röpörtajında Koontz için: "Ben bile okurken gerilip, korkuyorum" demiştir

kısacası ikisi de birbirinden iyidir, sadece yazı tarzlara arasında farklılıklar vardır.

Dediğin gibi iyi bir yazar da diyebilirdi de, Stephen bile korkuyor diye bir olay yok ki, adam korku romanı yazıyor diye korkma yeteneğini kaybetmiş değil. Hatta iyi bir yazar dememesi garibime gitti şimdi benim...
Arada çoğu kişi H.P. Lovecraft'i unutmuş o da çoook iyi bir korku yazarıdır.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52, 11 May 2003 03:37 tarihinde demiş ki:
said:
LvL_Sabo, 10 May 2003 02:17 tarihinde demiş ki:
King bir röpörtajında Koontz için: "Ben bile okurken gerilip, korkuyorum" demiştir

kısacası ikisi de birbirinden iyidir, sadece yazı tarzlara arasında farklılıklar vardır.

Dediğin gibi iyi bir yazar da diyebilirdi de, Stephen bile korkuyor diye bir olay yok ki, adam korku romanı yazıyor diye korkma yeteneğini kaybetmiş değil. Hatta iyi bir yazar dememesi garibime gitti şimdi benim...
Arada çoğu kişi H.P. Lovecraft'i unutmuş o da çoook iyi bir korku yazarıdır.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.

iyi de you miss a point here
ben demedim bunu, stephen king kendisi "ben bile korkuyorum okurken" diyor. Yani stephen king "ben okurken korkuyorum" diyo da ben demiyorum "stephen king bile korkuyomuş" diye. Kendisi "ben bile" diyo. Demek ki diğer yazarlar onu yeteri kadar etkiliyemiyo ama Koontz etkiliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Eheaheheh napıyım öyle yazınca onu çıkarmak zor oluyor. Dean Koontz her şeyi bir olaya bağladığı için stephen kadar sevemiyorum ben. Okuyucuya tartışma izni versin. Şu şudur demesin de bu şu da olabilir şu da desin ki herkesin konuda kendi opinion'ı olsun. Bir de Dean Koontz'da iyiler genellikle pek bir şey olmadan kurtulur, King kitabı okurken kim ölür ne zaman ölür hiç kestiremiyorsunuz, direk sağ gösterip sol vurabiliyor adam...[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Stephen King derim.Ancak oda uçtu şimdi ilk kitaplarında yükseldi doruk kitabını yazdı sonra indi yavaş yavaş çoğunda böyle.Edgar da böyleydi.

Ancak stephan king'in kitapları çok film oldu :

Mesela Hayvan Mezarlığı kitabın son satırı süperdi "Hi darling..." hehe okuyanlar bilir =).
Ayrıca küçük hikayeleride film yapıldı (Bknz : Green Mile,Shawshank Redemption) Stephan King epey iyi bir yazardı alanında.Ve bir konuda değil bir sürü konuda yazdı IT le Shawshank redemption'ın alakası ne olabilir ki?Shining zaten bir baş yapıt.

Stephan King derim ancak artık son yazdığı kitaplar okunmuyor en bunu söyliyen sadece ben değilim fanleride aynı şeyi söylüyor.[hline]Alexi Septimus , Necromancers
Cold as Corpse.

nukbasliklikiz, 25 January 2003 21:03 tarihinde demiş ki :
silin o goril i
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mexinth, 09 May 2003 23:15 tarihinde demiş ki:

Lakin Stephen King in yeri ayrıdır, çünkü King rüyalarının kitap yapar, yani adam bi ara o kadar dı ki, rüya görüyor, yatıyor aynı rüya devam ediyor :).

Onu bende yaptım yani üstelik 3 kere uyandım ve rüyayı devam ettirdim =) Sonuncusunu yapamamıştım ama 4. yani.[hline]Alexi Septimus , Necromancers
Cold as Corpse.

nukbasliklikiz, 25 January 2003 21:03 tarihinde demiş ki :
silin o goril i
Sosyal ağlarda paylaş

Sağda solda anlatmada deli gözüyle bakmasınlar sana :)
Bu arada Stephen King in 4 kitaplık fantazi serisi kara kule değil miydi yahu?
Taksimde bayağı bakındım Kara Kule diye ince şöle 200 sayfalık bişe buldum ama almadım huylanıp.

Bu Arada Robert Ludlum'ı okuyanınız var mı? Bourne Identity filmi onun kitabından alıntıdır. Süper yazardı istihbarat dalında, o kadar ki adamın 50 lerden soğuk savaşa kadar aktif ajanlık yaptığını sanmaktayım. "Mahşer Nöbeti" ni okursanız belki anlarsını ne demek istediğimi.
Onun dışında Prometheus'un İhaneti - Orjinal Adıyla Prometheus's Deception. Temposu hiç düşmeyen bir lezzet. Sürekli aksiyon mevcut kaçırmayın bu alana merakınız varsa...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mexinth, 11 May 2003 21:55 tarihinde demiş ki:
Sağda solda anlatmada deli gözüyle bakmasınlar sana :)
Bu arada Stephen King in 4 kitaplık fantazi serisi kara kule değil miydi yahu?
Taksimde bayağı bakındım Kara Kule diye ince şöle 200 sayfalık bişe buldum ama almadım huylanıp.

Bu Arada Robert Ludlum'ı okuyanınız var mı? Bourne Identity filmi onun kitabından alıntıdır. Süper yazardı istihbarat dalında, o kadar ki adamın 50 lerden soğuk savaşa kadar aktif ajanlık yaptığını sanmaktayım. "Mahşer Nöbeti" ni okursanız belki anlarsını ne demek istediğimi.
Onun dışında Prometheus'un İhaneti - Orjinal Adıyla Prometheus's Deception. Temposu hiç düşmeyen bir lezzet. Sürekli aksiyon mevcut kaçırmayın bu alana merakınız varsa...

Evet Dark Tower, türkçesi Kara Kule ama orjinalini oku derim, türkçesi Stephen King kitaplarının iğrenç, ben 1500 sayfalık The Stand'in 400 sayfaya indirildiğini gördüğümden beri türkçe stephen king okumuyorum her yerde de uyarıyorum insanları, sen de uyarıl onun için :P
Okumayın türkçe stephen =)[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...