Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tortuga - Pirate Hunter

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

said:
arcane, 15 Ağustos 2004 05:39 tarihinde demiş ki:
pirates 16 kasımda geliyormuş.

tortuga da iyicene coştum, oyun zevk vermemeye başladı
4,5 milyon altın, galleon
2 annexlenmiş 1 de convert edilmiş town
istediğim yeri annex istediğim gemileri (4 tane bile) yenebilecek seviyedeyim

eğer iyi kontrol ederseniz 3 veya 4 gemiyi bile rahatlıkla alabiliyorsunuz.

mokunu çıkardım oyunun.

oyunun ilginç bir yanı bu mesela bir frigate le 2 tane galleonu çok rahat bir şekilde alabiliyorsun, belli bir zamandan sonra aşırı güçlü oluyorsun karşında kimse duramıyor :)[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun direk pirates clone ama nedense pirates ın temel olaylarından olan kaptan duellolarını koymamışlar onu ben de anlamadım...

frigate ile 2 galleon alırsın ama çok zor olur yanlız..acaip iyi oynaman lazım galleonlar 140 mürettebat
gerçi yapay zeka pek iyi değil öğrenince herşey kolay
ama gidip de barque ile yapamazsın tabii :)[signature][hline]They had as king over them the angel of the Abyss, whose name in Hebrew is Abaddon.
Sosyal ağlarda paylaş

evet kaptan düellosu eksik kalmış. karşı tarafta daha fazla adam olmasına rağmen kılıcımıza güvenip düşman gemiyi bordalardık. matematik olarak üstünlüğümüz yoksa bordalamak teslim olmak demek olmuş bu oyunda.

frigate ile 2 galleon alınır. alamazsan bile zayıflatırsın, başka bir geminle full mürettebat 2. kez saldırırsın.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 16 Ağustos 2004 18:15 tarihinde demiş ki:
oyun direk pirates clone ama nedense pirates ın temel olaylarından olan kaptan duellolarını koymamışlar onu ben de anlamadım...

frigate ile 2 galleon alırsın ama çok zor olur yanlız..acaip iyi oynaman lazım galleonlar 140 mürettebat
gerçi yapay zeka pek iyi değil öğrenince herşey kolay
ama gidip de barque ile yapamazsın tabii :)

+1
yapay zeka iyi değil

orda yaptığım tek şey rüzgarı arkama alıp hafif önlerinden ateş edeceğim zaman hafif dönmek(onlar zaten ateş edemiyor yoksa geride kalırlar menzilden çıkıyorum falan) mürettebata karşı olan ammo ile sürekli üstlerine ateş etmek tabi sonra üstünlük 1e 7 falan oluyor kolay oluyor,

bu arada port royale 2 de sanırım kaptan düellosu olacak, ehe hazine görmüş korsan gibi ağzımın suyu akmaya başladı :)[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 17 Ağustos 2004 10:15 tarihinde demiş ki:
port royale 2 sid meier ın gaz ve toz bulutunda kaybolacak gibi geliyor bana :D

+1
ama bekleyip göreceğiz, bu arada karlı çıkan bizler olacağız sonuçta her ikisinide oynıyacağım
*filmlerdeki ünlü kötü gülüşünü yapmaya çalışır*[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu aldım lakin bazı sorularım var
1)Mürettabatı nasıl mutlu edeceğim?O yüz simgesi ile fıçı arasında yeşil bir gösterge var o kırmızıya dönüyo bende,ne yapıcam?
2)benim 3 gemim var fakat savaşa girerken choose your flagship diyo,seçiyorum savaşa giriyorum sadece 1 tane(seçtiğim) gemi savaşa girmiş oluyor.
Cevap veririseniz sevinirim yani.[signature][hline]Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır.
Aramıza sizde katılın!
Sosyal ağlarda paylaş

1 ci soru için benim bildiğim kadarı ile en azından ben öyle yaptım yiyecek ve rum galiba bu iconun daha yavaş düşmesini sağlıyor en azından sağlaması lazım, şeher girdikten sonra ortada hazine var onun üzerine gelince distribute booty di galiba bunu dağıtıp yapıyordum, böylelikle eline yeni bir mürettebat geliyordu, ama sadece bir gemi seninle kalabiliyor, yani parayı dağıtıp bir gemi seçiyorsun ve yeniden başlamış gibi bir şey oluyorsun en azından ben hep öyle yapıyordum, sanırım port royal da buna ihtiyaç yoktu tam hatırlamıyorum,
2. ye gelince ben hep öyle savaştım bütün filondan 1 gemi seçip onunla savaşıyorsun bunun nedenini bilmiyorum belki böyle birden fazla gemi yönetmenin yolu vardır ama ben bilmiyorum, port royalde bütün filonu yönetebiliyordun mesela

yanlış bilgilerim var ise düzeltirseniz sevinirim hem bende öğrenmiş olurum :)[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.
Sosyal ağlarda paylaş

1. sorunun cevabı korsanlara katılan mürettebatın ve korsalığın mantığıyla ilgili. korsanlar limanlarda denizcileri ganimet vaadiyle toplarlar. ya da mürettebata katılanların amacı ganimettir. eğer uzun süre yağma olmazsa mürettebatın keyfi kaçabilir. daha da önemlisi ganimet toplandığı halde hala ortak kasada duruyorsa bir süre sonra mürettebat isyan ederek paylarını (biraz fazlasıyla :D) almayı deneyeceklerdir.

o yüzden birkaç yüzbin altın toplandığında mürettebatı toplayıp ganimeti bölüştürmek gerekiyor. zaten paylaşılmamış ganimet bizim kişisel servetimiz sayılmıyor. ganimetten kaptan olarak aldığımız pay kişisel servetimize ekleniyor.

ganimetin dağıtılmasından sonra daha zengin bir korsan olarak yeni bir sefere hazırlanmak düşüyor bize.

2. soruya cevap: bilgisayar kadar aptal oynasaydık oyunu yapanlar bize de birden fazla gemiyle savaşa girme opsiyonu verirlerdi :-p[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

jixu'nun söylediği şekilde. öncelikle kalesi olan ally bir şehre gideceksin. şehir ekranında ortalarda bir yerde sandık figürü görürsün. ona tıkladığında paylaşma ekranı çıkar. 1 gemi ve sonraki yolculuğun finansı için 10.000 altın haricinde herşey paylaşılır. kaptan olarak kendine ayıracağın gemiyi de seçebilirsin. en hızlı ve en büyük gemini seçeceksin tabi ki :)[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

Ya birde şimdi 2 ayrı şehirden görev aldım,fakat bir tanesi yapamayacağım zamanım yetmeyecek çünkü...1. sinde kayıp olan bir gemiyi bulup rapor etmemi istiyo
2. sinde şehirlerin bir tanesinden vali bindi benim tekneye,beni şuraya götür şu zamana kadar dedi.
Hangisini yapayım[signature][hline]Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır.
Aramıza sizde katılın!
Sosyal ağlarda paylaş

korsan gibi davranırsan oyundan daha fazla zevk alırsın. mesela yağlı bir filo ile karşılaştığında "bunlar benim milletimden" falan demeyip yağmalamayı düşünebilirsin. vali ile biraz tatsızlık çıkabilir tabi aranızda ama geçmişteki hizmetlerinden dolayı yırtabilirsin. bu işi çok sık tekrarlarsan ülkenle papaz olma ihtimalin de var tabi.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

aslında keşke o booty işini biraz daha ayrıntılı yapsalar mış çünkü oyunu korsan olarak oynamak zorunda da değilsin aslında korsan olarak oynadığını anlayabilsek o da çok güzel olurdu, bayrak yoktu galiba herneyse,
sonuçta oyun zevkli :)[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar şimdi bir şehre annex nası yapıcam..
İspanyol bir mayor benden nassau yu annexlememi istedi.Gittim oraya,fakat 4 tane top kulesi var.Bir koydular mı fena acıtıyor.menzilleride uzun,yıkamadım yani...Brick diye bir gemi kullanıyom.Ne yapmam lazım lütfen yardım edin[signature][hline]Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır.
Aramıza sizde katılın!
Sosyal ağlarda paylaş

bana sorarsan o brig ile o iş olmaz, o toplar güçlü oluyor onun yerine eğer save in var ise görevi almadan load et yoksa da farketmez ama mission failed olma ihtimali olmasın diye bir öneri herneyse sonra hemen gemi ara kendine yavaş yavaş gemini büyütmeni tavsiye ederim, mesela hangisi daha büyüktü hatırlamıyorum ama barque mi brig mi herneyse carrack ya da caravel al yada direk frigate sonrada galleon ara , galleon la hiç bir derdin olmaz şehri alırken, herneyse deniz için taktik ise o adamları vuran ammo ları kullan sonra gemiye board et, büyük gemiye saldırdığın için yelkenlerine pek gerek yok saldırmana, ama dikkat et o sana pek vurmasın, herneyse frigate le 4 top olur bence ama en garanti galleon ile yap, galleonun olunca da sıra sıra yanlarından geç ve toplara ates et hatta ben en kenardakinin yanına karaya oturtup gemiyi reload ve ates ediyorum sonuçta yok edemiyorlar gemini,
ben genelde böyle yapıyorum, belki hiç vurulmadan yapmanın yolu vardır ama ben uğraşmadım öyle,
genelde direk oyuna başlayınca büyük gemi aramaya başlıyorumda:)[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.

[Bu mesaj Jo_jixu tarafından 18 Ağustos 2004 16:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

büyük gemileride ben genelde kalabalık olduğu için dutch adaları var o üst tarfta hemen yanlarında ingiliz altında ispanyol ve solunda fransız adalrı olan bölge port royalin hemen üstündeki kara parçasının üstündeki takım adalar grubu civarında gezerek arıyordum[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...