Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jim Morrison'a veda

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

"Hızlı yaşa, genç öl, cesedin yakışıklı olsun" muhabbeti vardır. O akımın en büyük temsilcilerinden biriydi Jim Morrison. 2 Temmuz 1971 de uyuşturucudan hayata gözlerini yumdu o. 27 yaşındaydı daha ve yapacak daha çok şeyi vardı. Nice gruplar etkiledi doors grubuyla birlikte, nice grupların kurulmasına katkıda bulundu.

Biz doors u ala saygıyla dinliyoruz, ve Jim Morrison'un hayatta olmasını diliyoruz. Onun için yapılacaklar bitmemişti henüz...Kendi seçimiydi o cobain gibi yanıp kül olmayı tercih etti bir açıdan bakıldığında...

Bu topic UltraPsycho'nun özel isteğiyle açılmıştır. Kendisi tatilde olduğu için netten uzak kaldı biraz. Topicde açılması gereken tarihten 11 gün geç açıldı ama ancak şimdi girebildim nete[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
valla en çok kutluyoruz arkadaşı
abuzittin, 15 August 2003 14:22 tarihinde demiş ki:
ben büyüyünce frp olmak istiyorum
[b]KoC Icq
Bir daha Log Out Olmadan Cikarsam Top oluyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun ;)
bu adamı yıllardır dinlermişim meğer.ultra söyleyene kadarsa hiç dikkat etmemiştim grup adı kişi adına..sesi güzelmiş ama o kadar da iyi değil...[signature][hline]herkes,
düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür..(chE)
when a man lies he murders some part of the world
Üstüne Şehir Örten Şehir

Eğer Metalciysen Burası tam senlik!!

[Bu mesaj Cthulhu_ tarafından 13 Temmuz 2004 18:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Benim için boyle bi başlık açtığınız için saolun beyler..
Zaugna işi bitirmiş saolsun bana soyleyecek söz kalmamış :)
Ben görevime devam edip bu ''pek tanınmayan'' adamı herkese tanıtacağım..:)[signature][hline]Ben kadir...Hangi Kadir?....DELİ GADİR ÜLEAAYYYNNNN!!!
karpuz, 09 Haziran 2004 22:39 tarihinde demiş ki:
Karpuz, afrikaancada Uçan manda boku demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim Morrison? Pek tanınmayan? Şaka yapıyor olmalısınız?
Blues ve Rock'n Roll ile en ufak alakası olan herkes bilir The Doors'u ve Jim Morrison'ı... Ancak yapacak bir sürü şey olduğu konusunda biraz şüpheliyim... Jim Morrison intihar ettiği dönemde zaten işin cılkını çıkartmıştı ne kayıt yapabiliyordu ne şarkı yazabiliyordu uyuşturucu içmekten bütün yeteneğini öldürmüştü... 69 kuşağı rocks![signature][hline]Ciim (8404949) Wrote:
olm asosyal adamın çevresi mi olur,
kendisi en iyi arkadaşı bi de hayali arkadaşı olur
Sosyal ağlarda paylaş

ben de hastasıyımdır. tüm albümlerini sayısız kere dinlemişimdir. fanı falan değilim gerçi ama sen sevdiğim gruplar arasında.

bu arada 3 gün önce filmini indirdim. fransızcaydı, bilmediğim için altyazı aradım ama uydurmadım bi türlü filme. karışıklık falan oldu, kalitesi de kötüydü. 1.5 saatten sonra çok sıkıldım bırakmak zorunda kaldım. bi ara daha düzgün bi versiyonunu bulursam tekrar izlemek istiyorum. özellikle bazı yerlerinde liriklerle ilgili diyaloglar geçiyo ama fransızca olduğu için anlamıyorum.. fransız kaldım eheh.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

genelde blues ve rock'n roll kitlemiz MALESEF o kadar fazla yok.Dolayısıyla blues bilmeyen jim amcamızı da bilemiyor :(
Bu arada filmi hakkında bişey soyleyeyim.Filminde hayat tarzını çok fazla abartmışlar.Uyuşturucu olaylarını %10 düşürerek izleyin :)[signature][hline]Ben kadir...Hangi Kadir?....DELİ GADİR ÜLEAAYYYNNNN!!!
Sosyal ağlarda paylaş

evet karısı ertesi sabah farketti ama 2 Temmuz gecesi aşırı dozdan gitti.Karısı 3 temmuzda gördü..Ama ben bazen öldüğüne inanmıyom.Bir çok ünlü gibi ölmüş süsü vermiş olabilir.Bence o şu an Hindistan'da hayalini arıyor :)
Janis Joplin'in de öldüğüne pek inanmıyom..[signature][hline]Ben kadir...Hangi Kadir?....DELİ GADİR ÜLEAAYYYNNNN!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52, 16 Ağustos 2004 18:58 tarihinde demiş ki:
Jim Morrison? Pek tanınmayan? Şaka yapıyor olmalısınız?
Blues ve Rock'n Roll ile en ufak alakası olan herkes bilir The Doors'u ve Jim Morrison'ı... Ancak yapacak bir sürü şey olduğu konusunda biraz şüpheliyim... Jim Morrison intihar ettiği dönemde zaten işin cılkını çıkartmıştı ne kayıt yapabiliyordu ne şarkı yazabiliyordu uyuşturucu içmekten bütün yeteneğini öldürmüştü... 69 kuşağı rocks!

Inanmak zor ama bir suru insan tanimiyorum jim morrioson'i gercek bu.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

said:
UltraPsycho, 17 Ağustos 2004 13:53 tarihinde demiş ki:
Ama ben bazen öldüğüne inanmıyom.Bir çok ünlü gibi ölmüş süsü vermiş olabilir.Bence o şu an Hindistan'da hayalini arıyor :)
Janis Joplin'in de öldüğüne pek inanmıyom..

fantezi..[signature][hline]herkes,
düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür..(chE)
I'm not fat;I'm big boned(obeLix)
Üstüne Şehir Örten Şehir
www.heavymetaltr.com/forum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cthulhu_, 17 Ağustos 2004 23:04 tarihinde demiş ki:
said:
UltraPsycho, 17 Ağustos 2004 13:53 tarihinde demiş ki:
Ama ben bazen öldüğüne inanmıyom.Bir çok ünlü gibi ölmüş süsü vermiş olabilir.Bence o şu an Hindistan'da hayalini arıyor :)
Janis Joplin'in de öldüğüne pek inanmıyom..

fantezi..

hadi lan fanteziymiş. Ona bakılırsa Ahmet Kaya'ya da ölmedi vb.. diyolar.. Morrison'un ölüp ölmediği manşetlerdeydi o zamanlar!..[signature][hline]Ben kadir...Hangi Kadir?....DELİ GADİR ÜLEAAYYYNNNN!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Doors
BREAK ON THROUGH *
SOUL KITCHEN *
CRYSTAL SHIP
A TWENTIETH CENTURY FOX
ALABAMA SONG - (WHISKEY BAR) *
LIGHT MY FIRE *
BACK DOOR MAN
I LOOKED AT YOU
END OF THE NIGHT *
TAKE IT AS IT COMES
THE END *

L.A. Woman
THE CHANGELING
LOVE HER MADLY
BEEN DOWN SO LONG *
CARS HISS BY MY WINDOW
L.A. WOMAN
L'AMERICA
HYACINTH HOUSE
CRAWLING KING SNAKE
THE WASP (TEXAS RADIO AND THE BIG BEAT)
RIDERS ON THE STORM *
THE CELEBRATION OF THE LIZARD

Strange Days
STRANGE DAYS
YOU'RE LOST LITTLE GIRL
LOVE ME TWO TIMES *
UNHAPPY GIRL
HORSE LATITUDES
MOONLIGHT DRIVE
PEOPLE ARE STRANGE *
MY EYES HAVE SEEN YOU *
I CAN'T SEE YOUR FACE IN MY MIND
WHEN THE MUSIC'S OVER

The Soft Parade
TELL ALL THE PEOPLE
TOUCH ME
SHAMAN'S BLUES
DO IT *
EASY RIDE
WILD CHILD
RUNNIN' BLUE
WISHFUL SINFUL
THE SOFT PARADE *

Waiting For The Sun
HELLO, I LOVE YOU *
LOVE STREET *
NOT TO TOUCH THE EARTH
SUMMER'S ALMOST GONE *
WINTERTIME LOVE
THE UNKNOWN SOLDIER
SPANISH CARAVAN *
MY WILD LOVE
WE COULD BE SO GOOD TOGETHER *
YES, THE RIVER KNOWS *
FIVE TO ONE

*:şiddetle tavsiye edilir
the doorsun 5 albümünü yazdım bu şarkılardan eksiğiniz varsa bir an önce tamamlayın[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

L.A Woman,Five to One gibi efsane şarkılara yıldız koymamana şaşırdım!Bide Touch Me şarkısıyla bi dönem yine zirveye oturdular..[signature][hline]Ben kadir...Hangi Kadir?....DELİ GADİR ÜLEAAYYYNNNN!!!

[Bu mesaj UltraPsycho tarafından 19 Ağustos 2004 15:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zaten hangisine yıldız koyacam diye uzun uzun düşündüm la woman güzel falan deyip kafamı karıştırma .five to one i çok severim aslında the doorsun nadir attack barındıran şarkılarındandır .... hepsi güzel hangisi daha güzel zor karar veriyorum bazılarını kaçırmış plmam doğaldır

[Bu mesaj darkwingduck tarafından 19 Ağustos 2004 15:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...