Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Maçlar başlamadan önce İstiklâl Marşı gerekli mi???(Federasyonun kaldırma çalışmaları)

SbNN

Öne çıkan mesajlar

ama amerika cok farklı...bizim ulkemizin yuzde 98 i musluman..diğer dinler cok azınlıkta kalıyor...ama amerikalı dediğin nedir ki?zencisi var beyazı var ama turk dedigin zaman anlıyorsun yurtdisinda gorsen aha bu turk diyosun..ama abd ole değil onları sadece marşları ve bayrakları ulke halinde tutar..
tabi bu benim görüşüm

[Bu mesaj Bloodscalp tarafından 19 Ağustos 2004 11:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
screamer, 19 Ağustos 2004 00:09 tarihinde demiş ki:
Abi İtalyanlar gibi olmayalımda adamlar milli maç öncesi marşlarını söyleyemiyorlar çünkü bilmiyorlar

Olay da bu zaten. Artık o kadar kirli, abuk sabuk hareketler yapılıyor ki tribünlerde istiklal marşı yapılırken, bu bi yerden sonra "saygısızlık duruşu" hailine gelirken. Kimsenin istiklal marşıyla bi sorunu olduğunu sanmıyorum ama bu şekilde söylenecekse hiç söylenmesin daha iyi[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

eh bu etnik koken ulkenin kuruldugundan beri sorunu istiklal marsı maclarda okunmadan da onceydi...ha ayrica o insanlar da turk yabanci değil olay muslumanlıgı farklı anlamalarından kaynaklaniyor turkiyede bunun onune gecmek imkansız kabul etmek lazim toplumumuzun yapısı bole...

[Bu mesaj Bloodscalp tarafından 19 Ağustos 2004 12:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 19 Ağustos 2004 12:06 tarihinde demiş ki:

Olay da bu zaten. Artık o kadar kirli, abuk sabuk hareketler yapılıyor ki tribünlerde istiklal marşı yapılırken, bu bi yerden sonra "saygısızlık duruşu" hailine gelirken. Kimsenin istiklal marşıyla bi sorunu olduğunu sanmıyorum ama bu şekilde söylenecekse hiç söylenmesin daha iyi

Benim kastettiğim buydu. +1[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bloodscalp, 19 Ağustos 2004 11:01 tarihinde demiş ki:
abd yi ornek gostermeyin hemen...abd de calinmasinin nedenleri var..bi kere abd dediginiz ülke bircok farklı din dil ırk tan mensuplara sahip..arabı da var zencisi de var çinlisi de var...bunları tek bir arada tutabilecek sey,biz amerikalıyız diyebilecek şey marş ve bayrak...turkiyede ise sadece turkler var kurtler de var ama artık kaynasmışız cinlisi arabı yok bizde...ayrıca farkındaysanız amerikalılar bu marş olayını daha bi sanatsal,eglenceli ele alıyor.mesela nba maclarini izlerseniz her zaman farklı bir şarkıcının genellikle ünlü birinin kendi yorumuyla okudugunu anlarsınız

Türkiye de pek çok farklı din dil ırk yok zaten.
Arabıda yok zencisi de yok kürtü de yok çerkezide yok lazıda yok ermeniside yok!
Kusura bakma ama saçmalamışsın.

said:
Bloodscalp, 19 Ağustos 2004 11:14 tarihinde demiş ki:
ama amerika cok farklı...bizim ulkemizin yuzde 98 i musluman..

Amerikalılar dinleri içinmi okuyo biz hepimiz müslümanız okumamıza gerek yok mu diyosun nedemek bu?

Türkiye de Etnik kökenlerden ziyade Türk olup Türk olduğunu göğsünü gere gere bilinçli olarak söylemeyen. Türkiyeliyim diyen, Atatürk'ü ve yaptıklarını hiçe saymak, silmek isteyen, Sırf bu yüzden kendi gruplarındaki dersanelerde/okullarda okuyan öğrencileri Çanakkaleye götürüp kimsenin ruhu duymadan Atamızın yaptıklarını silmeye çalışan "Padişahın önderliğindeki zafer" diyebilen Yobaz tayfası var.

Ülke ve rejim üzerinde bukadar oyun oynandığı bir zamanda birde istiklal marşını kaldıralım maçlarda gereksiz lafı gerçekten masumane bir yaklaşımmı? Habire söylemek şevkimizi kırıyo, ateşimizi mi söndürüyo gerçekten? Yoksa bazı şeyleri silmek "yaa aslında gerek yokmuş bak" dedirtmek amacı taşımıyormu? Yarın öbürgün (hatta bugünden denmiş) Okulda Pazartesi/Cuma okunmasın denmeyecekmi? Ya lig maçında okumuyoruz salla Milli Maçta da okumayalım Futbolcuların konsantrasyonunu bozuyo denmeyecekmi? Nereden emin olabiliyorsunuzki?

Hiçbir şey bir anda olmuyor beyler herşey adım adım sindire sindire...[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

vodan:
tam ne demek istedigimi anlamadin sanirim...lazı çerkezi dedigin insanlar türkiye topraklari uzerinde yetismis yasamis farklı cografi bolgelerde yasadıklari icin dilleri vs değisime ugramistir(lazlar)dunyada lazlarin yaşadıgı ulke var mi??lazistan vs gibi...onlar Türk'tur
abd ise durum tamamen farklı Çin Halk Cumhuriyetinden geleni de var Birleşik Arap Emirliklerindende Küveytten de Senegal'den de...ikisi çok farklı amerik'ya neden ozgurlukler ülkesi deniyor bi düşün istersen...laz ve istanbullu arasındaki
farktan cok daha büyük bir fark bu..bunlar oraya geldikleri zaman biz amerikalıyız diyorlar bunu birarada tutacak şey bayrak ve marştır...Türkiyede Türk olmayan kesim azınlıktadır..Zenci menci demişin allah aşkına kaç tane zenci var türkiyede...

TRnin %98 i musluman derken din aslında fizbanin ve senin dedigin kadar farklı değil onu kastettim.Din icin istiklal marsı okunuyor demedim.

Hemen komplolar üretmeyin kimsenin ülkeyi böleceği falan yok kolay kolay kisme yapamaz bunu 3-5 tane şeriatcı da yapamaz kürt ü de yapamaz.Sadece kastettigim insanlarin söylerken artık o coşkuyla söylemediği çünkü artık rutinleştiği...yok kaldırırsak etnik kokenler bizi ele gecircek vs yok bole seyler hic ole bisiy demedim aklımın ucundan bile gecmedi...sadece istiklal marşının öneminin yerel maclarda soylenerek azaldığını kastettim...
sorarim size Basketbol,voleybol maclarinda istiklal marşı caliniyor mu neden sadece futbol?

[Bu mesaj Bloodscalp tarafından 19 Ağustos 2004 15:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim Askerimizi Kürdistan diye bir devleti kurabilme amacıyla yıllardır öldüren, 30bin den fazla kayıp vermemize sebep olanlara sen Türk onlar zararsız dersen seni ayakta alkışlarım hakkaten.

Fotomaç dan bir c/p

"İstiklal Marşı" yasağına protesto!!

Başka işiniz yok mu sizin?

Terörün ülkeyi esir aldığı günler. Her gün şehit cenazeleri geliyor...
İktidarlar çaresiz, aciz...
Bir avuç terörist resmen Türkiye ile oynuyor...
Ve tepki, "futboldan başka hiçbir şeyden anlamaz" denilen taraftardan geliyor. Bir gün, bir maç öncesi, tüm tribün ayağa kalkıyor... Ve Mehmet Akif Ersoy'un o ölümsüz sözleri çınlatıyor heryanı: "Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak..."

O gün bugündür, tüm statlarda, maçtan önce İstiklal Marşımız söyleniyor hep bir ağızdan...

Fenerli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Trabzonlu, Diyarbakırlı, İzmirli, Erzurumlu, Adanalı; farketmiyor...
Biraraya gelemez denilenler, bir oluyor... Tek ses oluyor... Barışı, huzuru arıyor...
Bu, dünyanın hiçbir yerinde yok... Olması da mümkün değil zaten... Çünkü bu haykırış, asırlardır bu topraklarda var olan bir milletin isyanı; çığlığı...
İspanya'da, terörist saldırıları kınamak için sokaklara dökülen milyonları alkışlıyoruz...
Türkiye'de, terörü kınamak için İstiklal Marşı'nı söyleyen taraftarı susturmaya kalkıyoruz...

Kim mi yapıyor bunu? Çiçeği burnunda Federasyon... Türkiye Futbol Federasyonu...

Beyefendiler oturmuş, maçlardan önce İstiklal Marşı'nın çalınıp söylenmemesi için ilke kararı almışlar... Size ne? Siz, hakem facialarının önüne geçin... Takım otobüslerinin taşlanmaması için polisi, jandarmayı, yerel yöneticileri, kulüp başkanlarını ayağa kaldırın... Maçların masa başında değil, saha içinde sonuçlanmasını sağlayın... İstiklal Marşı'nın söylenmesine organizasyon bozuklukları nedeniyle karşıysanız, bunu düzenleyin...
Düzenleyemiyorsanız, karışmayın..

Hem, sanmayın ki, siz emrettiniz diye İstiklal Marşı söylenmeyecek... Hem, Alman Daum bile söylüyor, varın siz söylemeyin; söyletmeyin...

FOTOMAÇ[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

zararsız demedim,yapamayacaklar dedim...eger dedigin gibi kurtlerle turkler bi istiklal marşıyla beraber olacaklarsa tamam...yok ole bişiy ama maalesef..ülkenin birlik beraberligi ülke zor durumdayken belli olur depremde belli oldugu gibi adanalısı bursalısı kocelindeki vatandaşa yardım gonderiyorsa olur..kürt olan adam zaten ülkeyi yıkma planlari icindeyse 18419 kere istiklal marşı okusun ne fayda eder

[Bu mesaj Bloodscalp tarafından 19 Ağustos 2004 15:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Liselerden kaldırılması düşünülemez bile. Her şeyden önce tamam bu rutin bir hal alabiliyor olabilir ancak insanların geçmişlerini hatırlaması lazım. O liselerdeki haftada 2 kez okunmasa türkiyenin yarısı istiklal marşını bilmez. Sadece yerel futbol maçlarında acaip anlamsız geliyor yani ota boka bu marşı ağzımıza alıyoruz artık anlamını kaybetti bile yani şarkı sırasında bilmem farkında mısınız ama dökülen kanlardan, bizim için hayatını vermiş onca insandan bahsediyoruz, ne kadar APTALCA bir mantalitedir en alakasız şeye bu marşı sokmak?
Ayrıca bizim durumumuzla ABD'nin durumunun aynı olduğunu hiç sanmıyorum, bizde de bir çok ırk, din ve dilden insan olmasına rağmen ABD'de henüz insanların çoğu "amerikalı olma" işini kabullenebilmiş değiller.
Dediğim gibi liselerde haftada 2 kez okunması bir eğitim gibi, milli olaylarda falan da okunması gayet mantıklı ama bizde aşırı milliyetçiliğin boku çıkmış durumda anaokulu yaşındaki çocuklar Atatürk'ü bir tür tanrı gibi görüyorlar, çok büyük bir lider olduğu şüphe götürülmez ancak bu iş abartılıyor ayrıca her şeye zırt pırt istiklal marşı okunuyor artık saygı sunmaktan çok rutinleşmiş bir görev gibi... Sanki insanlar zorla sunuyorlar saygılarını...[signature][hline]Kız arkadaşıma mesaj atarım:
-Uyudun mu?
-Hayır sen?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben artık yazmiyim dedim ama son bi cevap verip susuyorum enazından bir sürelik.

İstiklal Marşı kökenleri bir arada tutma amacıyla değil bir protesto amacıyla okunuyor. Zaten yeteri kadar duyarsız bir milletiz. Terör olayı olduğunda kaç tanemiz çıkıp sokaklarda terörü lanetliyoruz? Bari bırakında az buz bikaç yerdeki protestoya engel olunmasın.

Bana kalırsa Halı Saha Maçlarında bile okunsun. Federasyonlara sor neden okunmadığını ben bilmem.

Son bi ekleme daha yapiyim. Okunması yasaklansa bile okuyacaktır tribünler kimse engel olamaz. Bizim stad hakkında konuşabilirim enazından..

[Bu mesaj Vodan tarafından 19 Ağustos 2004 15:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...