Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (Hack & Slash RPG)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

yani d3 bana hakkaten aşırı sadeleştirilmiş geldi, tamam talent ağacı skill falan anlaşılır olmalı katılıyorum ama bu kadar da çocuk işi olmasın lütfen. birazcık kafa yormayı seviyorum ben rpg lerde, bu oyundaki mindfuck skill tree yi bile tercih ederim.

hani belki bu kadar kötü olmaz bu basitlik ilerleyen levellarda desem bu sefer atmosfere takılıp kalıyorum. ne bileyim eski oyunlarında içim ürperirdi katedralde bile, "aboov nereye geldim lan ben" derdim. şimdiki basbayağı sevimli.

yukarda dalga geçilmiş, yapabileceğim bişey yok, paticik ritueli. ama bence oyun iyi. hani benim gibi d3 beğenmemiş d2 veya titan quest oynamak istemeyen birisi için iyi bir alternatif. gerçi stress test bitti galiba ama en azından act 1 in sonuna kadar oynayın bence oyuna yüklenmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
5 saattir filan oynuyorum
diabloyu 3 ay erteledik filan deseler cart diye başlarım 50 100 ne istiyolarsa da veririm. h&s ın hakkını vermiş adamlar.

skill tree göz korkutmasın anormal bişey yok. item sistemi de potion sistemi de şahane. gameplay eksik kalmış biraz ama yapılmıcak bişey yok. beğendim baya ben oyunu çıktığında diablodan sıkılmış olursam direk başlarım
Sosyal ağlarda paylaş

D3 öncesi 2 gün oynadım. Izlenimlerimi aktarayım...

Herşeyden önce çok özene bezene yapmışlar, yapanların eline sağlık, demek ki herşey maddi imkanlarla olmuyormuş, 300 milyon dolar harcayıp sınıfı geçemeyen oyunlar varken, bütçesi yoktan var olan bir oyunun bu denli beni etkileyebileceğini düşünmezdim. Oyun bağışlarla ayakta kalıyor. 200 bin dolar toplamışlar 14k fanlarından. 13 kişi 1k dolarlık bağışta bulunmuş filan fistan. O yüzden özetle sadece "helal olsun adamlara" denebilir.

Oyuna gelince... Öyle üzerime moblar yağsın terör gibi eseyim geçeyim, hack&slash modunu ben pek bulamadım. D3 betası da oynamıştım. D3 akıyor mesela o konuda fakat Path of Exile akamıyor. Acayip acayip moblar ve bosslar var. Üzerine kafa yormam gerekti ilerlerken. Öyle ver elini niğde diye gidemedim.

Low Lvl bosslarını ve mobları biraz anlatayım

Bosslar, Mini Bosslar ve Strong Moblar'da acayip acayip şeyler gördüm. Mesela bir Necromancer var. Daha sonra ismi Diabolist oluyor, boss oluyor filan. Bu amcam varken dikkat etmezseniz boşa kürek sallıyorsunuz. Amca oradayken öldürdüğünüz her mobu resliyor. Önce onu öldürmek gerekiyor ki sonra moblari temizleyebilesiniz. Yada lvl3 de daha bir boss geliyor, rangerla adamı kitelayım dedim vayy adam peşimden gelirken kendini ve kalkanını doldurarak geldi. Daha lvl10'ken karşına gelen moblar ölmelerine yakın patlıyorlar filan. Tamam ilk defa gördüğümüz şeyler değiller de allahtan kork daha low leveliz. Ben bu oyundaki mob ve bossların endgameini bunları görünce düşünemedim bile. Çok aşırı özenmişler.

Biryerden biryere geçiceksiniz şöyle mobların arasından yardırıp gideyim diyorsunuz, gidiyorsunuz. Sonra işiniz bitiyor döneyim diyorsunuz, bi dönüyorsunuz anamm moblar sizi bekliyor :)

Özellikle dungeonlarda moblardan genelde resist yüzükleri düşüyor, onları bilerek koymuşlar loota. Fire resistli yüzükler düşen dungeonda moblar fire dmg veriyor filan. Biraz o lootları kullanarak ilerlemek daha kolay olabilir. Tek başıma oynarken epey bir zorlandım. Grupta sıkıntı çıkmadı ama tekken ve alışık olmadığım ranger gibi bir karakterle epey bi zorlandım, epey bi öldüm filan ki böyle birşey beklemiyordum. D3 beta süresince hiç ölmedim. Path of Exile da en az bi 40 kere ölmüşümdür. Bazı yerlerde moblara girişmeden önce gate açıp öyle girişmek epey bi mantıklı oluyor. Oyun bana epey bi hardcore geldi ama şöyle bişey var. Bir bossda öldünüz diyelim kendini heallayan birşey değilse eğer reslenip geldiğinizde hpsi bıraktığınız yerden devam ediyor. Yani ilk defa oynayan biri bile öle öle ilerleyebilir ama tabi yavaş ilerler.

Oyunda craftingle ilgili birşey ben pek göremedim. Gözümden kaçmışta olabilir, ilerleyen lvllarda da geliyor olabilir, bilemiyorum. PvP de şuanda yokmuş, release de gelicek herhalde. Betada yoktu yani en azından. Ha bu oyunun pvpsi nasıl olur? Valla bir denge olacağını pek zannetmiyorum.

Skill Tree bakınca ürkütüyor ama 2 charı lvl15 yaptım, skill treeden bir rahatsızlık duymadım. Istediğim yönde istediğim şekilde ilerleyebildim, almak istediğim statları alabildim. Fakat çok bariz birşey var bu oyunda kimsenin charı kimseninkine benzemez.

Skillerin esasen çoğu skill ağacından değil de gemlerden geliyor zaten. Gemlerin gelişebilmesini filan da çok güzel yapmışlar. Ha bazı classlara bazı abartı skiller gördüm biraz çok ciuv ciuv oluyor ortalık ama bilmiyorum belki ilerde o skiller classlara göre daha bi farklılık gösterebilir, silahlara göre farklılık gösteriyor şuanda.

Genel olarak ben atmosferi, oynanışını filan çok beğendim. Aşırı saygı duydum yapanlara. Ama ne bileyim ben herhalde d3 gelmiyor olsa da girip oynamazdım, çünkü oyunda şöyle birşey var, grupta dahi olsan, öyle laylaylom yaparsan, dikkatini veremezsen anında alıyor moblar aşaya. Kasıldım biraz oynarken. Çok raid tankladım, bir elimde sigara, bir elimde çay. Bu oyunda daha low lvlız kafayı sola çevirsem, başıma iş geldi. Birde yani lowu böylese highlvlı nasıl acaba. Ha ilerde alışılır filan belki ama bilmiyorum oyunu çok ciddiye almak gerekiyormuş, diablo3 den epey bi farklı buldum. D3 de wizard ile aoe ata ata koşturup tüm dungeonı temizliyordum, ne pot içtiğimi hatırlıyorum, ne doğru düzgün absorb açtığımı. Path of Exile'da devamlı pot içmeniz hatta o potları da öyle güzel birşekilde, öyle doğru zamanlarda içmeniz gerekiyor ki tam randıman alabilesiniz.

Özetle beğendim ama bana biraz hardcore geldi. Ventte sohbet oluyor, önümde iş oluyor filan bu yaştan sonra o kadar odaklanamıyorum. Belki gerçek Hack&Slash adamların yaptığı gibidir ama D3 gibi akmasını tercih ederdim.

Yine her zaman her oyunda olduğu gibi daha hızlı ilerlemek istiyorsanız Witch tavsiye ederim. Ranger ve Marauder ile oynadım. Marauder de epey bi rahat ettim, ranger da epey bi zorlandım. Kesinlikle kitelamak, 3 geri 1 hit şeklinde dövüşmek gerekiyor. Witch biraz daha iyi akıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

hatayla hardcore karaktermi actin ne yaptin.

oyun fena degil ama animasyonlar karakterler kazma otesi, grafikler desen eh hadi bi nebze ama o camera acisi ve yakinligi beni benden aliyor. bir umutla zoom out gelmis diye girdim meger zoom out dedigi zoom in mis. uzaklasma yok sadece yakinlastirma var. oldu.

su anki hali kotu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...