Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Capitalism adlı oyunu oynamış arklar yardım

Odysseus

Öne çıkan mesajlar

• 3 yıl sonra ...
Şimdi oyuna yeni ve cheatsiz başladiğini varsayarak paran 3m du hatırladigim kadariyla. Eeee şimdi ne yapcaz tabeki ilk başta kalitesiz mallari biraz kar koyup satacaz. Nasil olacak o iş ilk başta merkezini mallarin geliş yerine yakin(liman olmasi lazim) güzel buyuk bir şehire kur. Yerin güzel olsun unutma ki bir şey üretmicez sadece marketing yapcaz yani alım-satim. "Sen nerden alışveriş yapmak istersin tabeki güzel merkezi bi yerden." 2. Aşama küçük bir market olacağımız için sadece alım satim ofisi kurman yeterli olur diğer şeyler gereksiz boşuna masraf. 3. Baktin düzenli para basmaya başliyorsun sira kendi markamizi biraz belirginleştirmeye geldi ne yapıyoruz. Aldığımız mallarin üstüne kendi etiketimizi basiyoruz nasıl oluyor bu hatırladiğim kadariyla labelling office olmasi lasim. Bu ne işe brandingi artıriyordu sanirim.(düşük levelde oynuyorsan sadece marketingle milyarlar kazanabiliyorsun o yüzden sıkılmamam için tavsiyem minimum orta seviyeden başlaman). Eh güsel baktik para geliş hızı artmaya başladi hemen başka bölgeklere marketler kuruyoruz taktik aynı. Belli bir zamandan sonra baya iyi bir para kazanmaya başliyor olman lasim. Bu bir acemi başlangıcı oldu ama işe yarar bundan sonra hala marketing üstünde kal reklam ve traininge önem ver. Zaten güçlü bir para desteği sağlarsan kendine ileride sanayiye atılacağın zaman daha rahat edersin. Eğer belirgin sorunlar yaşarsan soru sor yardim etmeye çalışırım kusura bakma 5 yıldır felan oynamiyorum bazi şeyleri unutmuş olabilirim. Ama genelde ben oyunlarima böyle başladim. Dikkat et güçlü bir destek olmadan sanayişleşme ilk başta iyi gidiyorum derken güçlü market zincirlerini kurmuş şirketler oyunun sonlarinda uğraştırıyorlar.( Uğraştırıyorlar diyorum çünkü ai zayif yani istediğin kadar geri başla güçlü bir markletingle adamlarin elinden donlarina kadar herşeyi alabiliyorsun ve de istediğin zaman marketinge 0 dan başlama lüksün var elinde belli bir miktar paran olduğu sürece).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...