Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merak ettiklerim

micha

Öne çıkan mesajlar

Sabahın bu saatinde RAM'i boşaltmam gerekli sizlerden bir kaç konu hakkında yardım bekliyorum.

Account Merge

Viktor'un yazdığı Merge başlığını okudum ama benim sorunuma çözüm bulamadım. Şöyleki WoW'ın sitesinden login olduğumda bu account World of Warcraft account'ı değil uyarısı verip beni Battle.Net'e yönlendiriyor.Ardından Login olarak kaldığım Battle.Net sitesinden Merge dediğimde karşıma Account Name ve Paralo kısmı çıkıyor.Lakin benim account name'im mail adresim . Mail adresimi giriyorum kabul etmiyor.Account name'im diye bir şeyim yok. Bunun üzerinede Merge falan edemiyorum.

Battle.Net

Battle.Net down oluyor arada bir Servis dışıyız gibi uyarılar veriyor.Mesela yeni account almaya kalktığımda falan. Bununla beraber oyuna login olmak istediğimde serverin kapalı olduğunu söylüyor.Diğer yandan WoW'un sitesine girip Realm Statusa baktığımda Serverler açık gözüküyor.Şimdi gelelim soruma Battle.net patladığında accountımla oyuna giremiycekmiyim. Giremiyceksem bu gerizekalı battle.net dalgası nedir anlamıyorum.Anahtarlık sistemi yapmışlar ortalığı bok etmişler .

Oyun İçi

Raid nasıl kurulur Open ticket dedikten sonra nasıl davet ettirilir.General'dan Trade'den bağırışan adamlar LFM 10/25 ICC 25/25 1 yarım ekmek arasına 8 köfte 2 domates gibi şeylerin anlamı nedir ? Raid hakkında bilgisi olan bir yardımcı olabilirmi veya varsa ilgili Türkçe döküman çok sevinirim.

Reputation'ın oyunda herhangi bir önemi varmıdır varsada ne işe yarar.En son konuştuğum kişi bana binek alman için demişti.O ırkın kullandığı bineği kullanmak için gibi bir cümle sarf etmişti.Bu questler reputation'lara bayağa etkili oluyor.Sallıyorum Exalted olduk bir kaç yerde olduysak bu bize ne sağlıyor ?

Tier 9 Tier 10 setler nedir ? Nereden alınır nasıl alınır ? Raid şartmıdır ? Honor point ile alınabilecek itemler sadece Ogrimar şehrinde yer alan yermidir yoksa farklı şehirlerden farklı itemler Honor ile alınabilir mi ?

Siteyi incelediğimde 375'den sonra herhangi bir Proffesion'ı kasma guide'i sitede bulamadım . Bilgisi olan varsa veya ben harbiden sitede göremediysem linkleyebilir mi ?

Şimdilik bu kadar

Teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

micha said:

Sabahın bu saatinde RAM'i boşaltmam gerekli sizlerden bir kaç konu hakkında yardım bekliyorum.

Account Merge

Viktor'un yazdığı Merge başlığını okudum ama benim sorunuma çözüm bulamadım. Şöyleki WoW'ın sitesinden login olduğumda bu account World of Warcraft account'ı değil uyarısı verip beni Battle.Net'e yönlendiriyor.Ardından Login olarak kaldığım Battle.Net sitesinden Merge dediğimde karşıma Account Name ve Paralo kısmı çıkıyor.Lakin benim account name'im mail adresim . Mail adresimi giriyorum kabul etmiyor.Account name'im diye bir şeyim yok. Bunun üzerinede Merge falan edemiyorum.

Battle.Net

Battle.Net down oluyor arada bir Servis dışıyız gibi uyarılar veriyor.Mesela yeni account almaya kalktığımda falan. Bununla beraber oyuna login olmak istediğimde serverin kapalı olduğunu söylüyor.Diğer yandan WoW'un sitesine girip Realm Statusa baktığımda Serverler açık gözüküyor.Şimdi gelelim soruma Battle.net patladığında accountımla oyuna giremiycekmiyim. Giremiyceksem bu gerizekalı battle.net dalgası nedir anlamıyorum.Anahtarlık sistemi yapmışlar ortalığı bok etmişler .

Oyun İçi

Raid nasıl kurulur Open ticket dedikten sonra nasıl davet ettirilir.General'dan Trade'den bağırışan adamlar LFM 10/25 ICC 25/25 1 yarım ekmek arasına 8 köfte 2 domates gibi şeylerin anlamı nedir ? Raid hakkında bilgisi olan bir yardımcı olabilirmi veya varsa ilgili Türkçe döküman çok sevinirim.

Reputation'ın oyunda herhangi bir önemi varmıdır varsada ne işe yarar.En son konuştuğum kişi bana binek alman için demişti.O ırkın kullandığı bineği kullanmak için gibi bir cümle sarf etmişti.Bu questler reputation'lara bayağa etkili oluyor.Sallıyorum Exalted olduk bir kaç yerde olduysak bu bize ne sağlıyor ?

Tier 9 Tier 10 setler nedir ? Nereden alınır nasıl alınır ? Raid şartmıdır ? Honor point ile alınabilecek itemler sadece Ogrimar şehrinde yer alan yermidir yoksa farklı şehirlerden farklı itemler Honor ile alınabilir mi ?

Siteyi incelediğimde 375'den sonra herhangi bir Proffesion'ı kasma guide'i sitede bulamadım . Bilgisi olan varsa veya ben harbiden sitede göremediysem linkleyebilir mi ?

Şimdilik bu kadar

Teşekkür ederim.

1) Battlenet hesap adı olarak mail adreslerini kullanır battlenet hesabın yok sanırım önce battlenet hesabı yarat, ardından onaylama işlemlerini bitir login ol ve sağ blokta yer alan merge wow account kısmına girip adımlarına o şekilde gerçekleştir.

2) Login serverı downdır ya da anlık herhangi başka bir sorun yaşanmıştır. Eğer bahsettiğin saatte yaşanan bir sorunsa genellikle her çarşamba bakım yapılır dolayısıyla down olmalarının sebebi budur.

Blizzardın real id başta olmak üzere daha derli toplu bir hesap sistemi için kullandığı bir yapılandırma. Rahatsız edici bir yanı yok bence gayet iyi eskisine nazaran daha modern bir sistem.

3) Hesabını satın mı aldın yoksa çoook uzun bir ara verdiğin için unuttun mu ? Anlam veremedim.

Open Ticket ne alaka :S Open Ticket gamemasterlara mesaj atıp bir sorun olduğunda yardım almak için kullanılır, oraları okursan zaten ne işe yaradıklarını görürsün.

Manual olarak yapmak için arkadaşlarından birine invite atarsın ardından raid tabından convert raide tıklayıp party grubunu raide dönüştürürsün. Alınma ama bu soruyu soran birisinin bir süre raid kurmak gibi şeylerden uzak durması daha iyi olur.

Onlar kısaltmalardır. Icc: Icecrown Citadel 25 kişilik ve 10 kişilik raidlerin adı. Icc25 25 kişilik icc Icc10 10 kişilik icc.. LFM looking for man, LFG looking for group

T9 heroic dungeonlar yaparak alabileceğin eski tier setidir. Raid yapman şart değil bunlar için gerekli olan emblemler icc ve rs dışındaki raidlerden ve heroic dungeonlardaki bosslardan düşmektedir.

T10 için Frost emblemlere ihtiyaç duymaktasın bunlar Icc, Voa (Toravon) ve RS bosslarından düşmektedir. Ayrıca daily dungeondan her gün 2 adet frost emblem gelmektedir. Daily dungeon ve heroic dungeon farmlamak için LFG toolu kullanacaksın. Micro menu butonlarının olduğu kısımdan tıklayıp menüyü açabilirsin. (talent char pane vs nin tuşlarının olduğu kısım yani..)

Honor points ile pvp itemlarını sadece Orgrimmar'dan alabilirsin.

Son sorunun yanıtıysa yukarıda verildiği gibi; www.wow-professions.com. Buradan gerekli bilgilere ulaşabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Verdiğin bilgiler için çok sağol .

Emblem of Triumph nedir ?Önemlimidir ? Bunlar birikince ne yapılabiliyor neyle yapılabiliyor veya nereye verip ne alıyoruz.

Battle.Net olayını tam anlatamadım.Benim zaten battle.net'de kayıtlı herseyim fakat şunu demek istiyorum wow'ın sitesinden girmeye kalktıgımda beni battle.net'e yonlendiriyor. Oradan account bilgilerimi gorebiliyorum.Yani benim accoutn name'im diye bir şey yok sadece mail adresim var. Bunu anlamış değilim verdiğin bilgiler için çok sagol tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

Emblem of triumph ile hem pvp hemde pve itemlatı alabilirsin. Random HC yaptıkça biriken triumphların ile dalarandaki vendorlardan set parçalarını alırsın. Horde için vendorun yeri: wintergraspa girmek için ilk çıktığın merdivenin tam karşısında tüllerle süslernmiş bir kapı girişi var ordan içeri girdiğinde görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

triumph la eski tier9 set parçaları veya 2 önceki sezon arena pvp set parçalarını alabilirsin

frost emblemin bir öncesi olarak düşün

battlenet olayına gelirsek , battlenet ile artık blizz username yerine direk mail adresine olayına girdi

dolayısı ile artık senin username in battlenet e kayıt olduğun mail adresin olmuş oluyor, bu aynı zamanda wow a login olurken kullandığın acc name in

yani kısacası senin mail adresin senin blizz tarafından tanınan ismin
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

diğerleri hakkında yazacak vaktim yok pek, ama professionlar için wow professions gayet iyi. 1-450 arası nasıl en ucuz / kolay kasılır gösteriyor.

bruası biraz yanlış bilgiler de içeriyor.. LWnin son kasması olarak baya kastırmıştı beni mesela.

wow [prof] guide diye googlelayıp çıkan 2-3 guideı birleştirerek kasmak en iyisi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...