Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

artık bundan sonra benim için liseli geyiği bitmiştir

gecko

Öne çıkan mesajlar

bu koduğumun ülkesinde zaten, üniversitelerin ne kadar pratik bölümü varsa, ne kadar teknik bölümü varsa bağlıcaksın abi össye onları, geri kalan temel bilimler ve teorik bölümlere sınavları mülakatla yapıcaksın ohh. meslek isteyen mesleğine, akademi isteyen akademisine. bu kadar adam girip mal mal tercih yaptığı için, fiziğe girmek isteyen adam da, puanı yüksek diye tıp tercih ettiriliyor falan, içler acısı yemin ederim. bunu da belirteyim istedim
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

Gilean said:

yahu o mantıkla yürümezki işler. niye var o zaman o 2 senelikler? bütün okullar boğaziçi mi olsun nedir yani

abi ben 2 senelik üniyle adam gibi bi yere gelen görmedim, anaokulu ögretmenligi cart curt disinda.
kendini gelistirmekten yana degilsen, idealist degilsen hic, 2 senelikler de is görür tabi.

idealistlikle alakası yok
idealist adam 4-5 sene vakit kaybedecegine 2 senelikten cıkıp ortalıgı duman edebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

valla 2 senelik dericilik mezunu olan kuzen 5k maaşla çalışıyor, şans.

5 k maaş çok değil pek.
onu geçtim ilkokul mezunu adam da milyon dolarlar kazanıyor 1.5 milyara mühendislik yapan adam varken.
Okuldan başka başarıyı etkileyen parametreler var diye okul önemsiz anlamına gelmiyor ki.
Kendini geliştirmek için yapabildiğin her şeyi yapıcaksın.
2 yıllık bitiren adam 4 yıllık bitiren adamdan başarılı olabilir.
Ama o adam 4 yıllık bitirseydi muhtemelen daha başarılı olucaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

okuyupta adam olmayan, bos bos dolasan insan da cok.
genel olarak basarili bir insansan, 2 senelik üni ile de görürsün isini, belki cok iyi yerlere de gelirsin.
ama tabi sans + neyi ne kadar istediginle alakali.

kendini gelistirmenin yolu cok yeter ki akil olsun.
ha ama etrafta genellikle 2 senelik üni.ye, 4 seneligine yetemedigi icin giren ve sonradan dgsye kasan tipler var, onu baz alarak söyledim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

abvblizzard said:

dasaaa said:

okulunu beğenmediği için öss'ye bi daha girenler yok mu? dolu..

<===
vakit kaybı ama
ne istediğini biliyosan süreci uzatmanın esprisi yok.
Gerçi bu adam tercih yapmış artık seneye girebiliyor mu bilmiyorum öyle bir geyik vardı.

tercih yaptım ama kayıt yapma zorunluluğum yok
misal, bu senenin bir sürü 2 yıllığa yerleşme hakkı kazanıp kayıt yaptırmamış olacak, 2. tercihlerinde bu okulları yazıp giremeyenler girebilir mesela.

ben istediğim bölümü kazandım ama 2 yıllık, gerçekten bir daha girmeyi çok düşündüm çünkü 2 yıllık kazanacağım veya hiçbirşey kazanamayacağım önceden belli idi. ya dgs ile 4 yıllığa iteceğim bunu, imkansız densede, ya da istediğim meslek ile bana yardımcı olabilecek insanlarla mesleğe dönüştürüp yoluma bakacağım

o değilde bu başlık garbage için fazla ciddi olmadı mı sdf?
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

niye?
2 senelik okumuş köşeyi dönmüş hıyarlara kölelik etcem diye mi

aynen bu. diycektim.
4 senelik üniversitenin nesi idealizm allah aşkına. akademisyenlikle idealizmi karşılaştırmayın, akademisyenliği de tartışılır tabi.

4 senelik okulun 2 senelik okuldan farkı;

2 sene daha fazla ortam, daha fazla hatun, daha fazla harç ödemesi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...