Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mp3 Çalar Önerisi

Toledor

Öne çıkan mesajlar

ZEN!
müzik olarak ölçmem pek mümkün olmadı ki az müzik dinlemem yolda sokakta. ama 6 saat dizi izlediğimi biliyorum bi' tren yolculuğunda ki gene bitmemişti.ses kalitesi belki sansa kadar olmayabilir.özellikle flacler konusunda ama kesinlikle ipoddan ve sonyden iyidir
bendeki suydugeçen sene çantamla birlikte çalındı=///iki yıl sorunsuz kullandım ama
Sosyal ağlarda paylaş

Toledor said:

Deneyimlerini de paylaşırsan sevinirim. Mesela Kaç Gb, Kaç saat müzik dinleyebilyiorsun vs

zen neeon2 var bende, 2gb benimki bana yetiyor. saatine gelirsek, sunu hatirliyorum. izmir-izmit-eskisehir-izmir yaptiydim. yolculuk boyunca surekli dinledim. toplamda 18saat civarlarina geliyor, izmir otogardan eve gelirken bitmisti sdf

flac denen naneye gelirsek, burda meshur olunca indirdim nedir diye ama yani cok egitimli bir kulagin olmadiktan sonra anlayabilecegini sanmiyorum flac la mp3 arasindaki farki. zaten flactan tam verimi almak icin iste milyarlik kulakliklar amplar vs lazimmis.
Sosyal ağlarda paylaş

tam olarak ne kadar kapasitesi olmalı, rakam olarak
yeni bir kulaklık alacak mısın, ses kalitesi ne derece önemli ?
ekranı, arayüzü önemli mi ?
türkiyedse bir mağzadan alıp çıkarım, uğraşamam mı diyorsun yoksa en kötü ihtimalle gittigidiyordan falan alır mısın ?
Sosyal ağlarda paylaş

Kapasite olarak 64gb ve üzeri tercihim.
Pil Ömrü de bir yerde önemli yani öyle 5-6 saat değilde fazlası olsa iyi olur.

Arayüz açıkçası bir ara ipod touch kullanmıştım hoşuma gitmişti. Yani öyle kendi içerisindeki klasörlere rahat ulaşabileceğim albüm isimlerini görebileceğim birşey olsa olur.

Seste baya önemli ama öncelik hafıza ve pil ömründe, flac a gerek yok yani fakat iyice dandik birşey aramıyorum.

Kulaklık şimdilik kulakiçi bir sony im var elimde ama cihazı aldıktan sonrada düşünüyorum birşeyler.

Güzel birşey olsun ebay den de alırım yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sansa flac dinlerken 7-8 saat gider, mp3 12-13 gidiyor sanırım. ölçmedim hiç, tahmin ediyorum.

Sansa al derim ama ses kalitesine önem veriyorsan. Ben bir Sennheiser CX500 ve Sansa ile çok rahat anlayabiliyorum flac ile mp3 arasındaki farkı. 16 GB microsd(100 TL), Sansa 4 GB (80 TL), CX500(180TL) toplam 360 TL tutmuştu. CX500'u Sansa'dan 7-8 ay önce almıştım ama.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen anlarsin aradaki farki da yani dunyada %0.1lik kesim anliyordur o kadar ince kalite farkini.
ki yani kalite diyorsak ucu yok, flac ta yetersiz olur, hatta 10klik lambali kulaklik anfin olmadikca hersey yetersiz olur.

mp3te de fark ediyor markalar arasi kalite, pirana ile creative arasinda daglar kadar fark var, cd calar zamaninda da oyleydi, bi iriver vardi mesela bariz kaliteliydi diger cd calarlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

Toledor said:
...

dokunmalı ekran olması şart değilse ipod classic yerine zune 120'ye şans ver derim o zaman, çok pis bir şekilde düşürene kadar 2 yıl zune 80 kullandım :

vaktinde çok pis patladı denmişse de, müzik aktarma programı zorunluluğu, 120 lerde var mı bilememekle birlikte ekolayzırının olmayışı ve muhtemelen ebat&görüntü dışında ne varsa üç beş basar ipoda.

ses kalitesi sansalarınki kadar değilse de ipodlardan iyi, arayüzü şık, tekerleğe göre rahat kullanılabilen bir zımbırtısı var. toplamda 25-30 saat kullandıktan sonra şarj etme gereği duyardım, fena değil pili. mikrosoftu sevmem ama şu anda bütçe ayırmış olsam muhtemelen bundan alırdım yine

tabi "sadece" mp3 çalar istediğin için böyle dedim, eğer hazır olmuşken internete de girsin program ıvır kıvırı da olsun dersen tercihin ipod touch doğal olarak.

fakat onun sesi de mesela sansa fuze (ilk sayfada adı geçen clip' in daha büyük ekranı falan olan, az büyüğü) ile kıyasla aluminyum folyo arkasından dinler gibi.

ek olarak yine ipod toucha karşılık zune hd var, bizzat kullanmadığım için yorum yapmıyorum.

bunların dışındaki 64+ lık aletler birer netbook ebatında neredeyse ve çpğunun tırt arayüzleri ve pil ömürleri oluyor, hiç tavsiye etmem.
Sosyal ağlarda paylaş

creative'in evet 80 gb lık ları falan vardı gibi anımsadım (30 da olabilir) ama antika statüsünde sayılırlar, ebayde vardır belki de üretilmiyor diye biliyorum 3-4 senedir

ha şey var, zen x-fi2 lere 32 gb kendileri + 32 gb kart takabiliyorsun da
creative in en rezil ürünü kabul ediliyor, en basitinden kart ve kendi hafızasını entegre etmekten aciz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...