Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

klima fakiriyim ve bir fikrim var

gecko

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

size bir gerçek:

normal vantilatör soğutmaz arkadaşlar. onu üzerinize tutacaksanız ve o sizin üzerinize üflediği süre boyunca sıcaktan yanmayacaksınız. tek olayı bu yani. bir vantilatör ile odayı soğutmaya çalışıyorsanız tebrikler.

adam her konuda bir bilimsel gerçek sunuyor.

Bunları Biliyor Musunuz? köşeleri gibi gazetelerdeki..
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

size bir gerçek:

normal vantilatör soğutmaz arkadaşlar. onu üzerinize tutacaksanız ve o sizin üzerinize üflediği süre boyunca sıcaktan yanmayacaksınız. tek olayı bu yani. bir vantilatör ile odayı soğutmaya çalışıyorsanız tebrikler.

bana bakan açıyla uzaktan üzerime gelmeye çalışıyo işte
Sosyal ağlarda paylaş

gecko said:

şimdi bu pclerimiz artık çok gelişmiş
dual core quad core falan
tabii güç arttıkça ısı ve enerjide artıyor
enerjinin kaynağı belli, ısı ise bakır kaplama, su soğutma falan ile kısıtlanıyor yükselmiyor

şimdi bu sistem ile, evlerimizdeki fırıldaklara, motoru fazla güçlü olmayan bir normal çaplardaki plastik pervaneli bir vantilatöre, bakır kaplama bir pervane taktırsak ne olur? motor gücüne de bağlı bir durum olabilir hesaplamak gerekebilir gibime geliyor ama, klimadan da pahalı mı olur yoksam?

ya da benim kafa iyice i am error tadında olmaya başladı yatayım en iyisi yorum sizin beler.

ortaokula gittin mi?
Sosyal ağlarda paylaş

HoeZ said:

gecko said:

şimdi bu pclerimiz artık çok gelişmiş
dual core quad core falan
tabii güç arttıkça ısı ve enerjide artıyor
enerjinin kaynağı belli, ısı ise bakır kaplama, su soğutma falan ile kısıtlanıyor yükselmiyor

şimdi bu sistem ile, evlerimizdeki fırıldaklara, motoru fazla güçlü olmayan bir normal çaplardaki plastik pervaneli bir vantilatöre, bakır kaplama bir pervane taktırsak ne olur? motor gücüne de bağlı bir durum olabilir hesaplamak gerekebilir gibime geliyor ama, klimadan da pahalı mı olur yoksam?

ya da benim kafa iyice i am error tadında olmaya başladı yatayım en iyisi yorum sizin beler.

ortaokula gittin mi?

noluyo lan
bi anda yeni üyelik alan herkes bana bu espiriyi yapmaya başlamış
kimin kuyruk acısı bu nihahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...