Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şöyle uçaklı tavsiyeler

Madcat

Öne çıkan mesajlar

Uçak simulasyonlarına Flight simulatorla biraz uğraşarak başladıydım ama çok becerebildiğim söylenemez fakat daha sonrasında hawx'ı oynayıp bitirip hayran olduydum.

uçaklara az çok ilgim var ama oyunlar konusunda pek bir bilgim yok.
tavsiye edebileceğiniz oyunları alabilir miyim?
savaş olur,başka bişi olur,serbest uçuş olur,ne bileyim anlarsınız işte =)
(flight simulatoru çakabilsem de sürekli bi yerden bi yere uçuş yapabilsem diyorum ama o da olmuyor yahu çok karışık,çok profesyonel :P)
Sosyal ağlarda paylaş

Buaradki flightsimx topiğine bak, biraz zaman ayırsan öğrenirsin. Adamlar kastı tutoları döşediler resmen. Uçuş talep et hatta, biri uçar illa onlarla uçarken öğrenirsin multide.

Bi de süper bi savaş uçaklı oyun vardı ps2de ama unuttum hangisiydi, o çok kraldı, sen böyle yazınca aklıma geldi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sen gir incele, öğreniliyo. Ben bile öğrendim düşün, ki oyundaki flight lessons kısmı var ya. tutorial missionlar diil de direk lessons kısmı. Oradan hem okuyosun hem de görevleri uçuyosun. İndirmeyi alçalmayı falan öyle öğrendim. Bi dene derim, ben yaptıysam sen de yaparsın. Baya sabırsız ve korkağım çünkü bu oyunla ilgili, ona rağmen kaldırıp indirebiliorum uçak :)
Sosyal ağlarda paylaş

yarın bi bakayım bakalım ya o tutoriallarda bi yeri yapamamıştım baya gıcık kapıp kapatıp sildiydim zamanında onu hatırlıyorum.
alçalırken şekillerin içinden geç falan diodu galiba öyle bişi.
neyse ya sağolasın yine bi gaza geleyim bakalım.

o değil de hawx 2 çıksın ya of süper videoları
Sosyal ağlarda paylaş

sturmovik var en iyisi zaten WWII simulasyonlarının ama bayağı zor öğrenmesi de ustalaşması da,falcon 4.0 allied force var f-16 simulasyonu,zamanın varsa ona bir bak derim.en gerçekçi combat sim olarak geçiyor.sırf manueli bile 700küsür sayfa ama ve radarı öğrenmek bile bir kaç haftanı alıyor
Sosyal ağlarda paylaş

FS2004 + ivao + Fsairlines + passenger eklentisini açıpda oynaıynca,başka hiç bir uçaklı muçaklı oyun felan oynamassın hepsi yavan ve boş gelir yani similasyon bazında. Ha bir üst level için ise, FSX ile bu komboyu yapmak fs2004 yerine gerekli, üstüne birde şu grafiği çoşturan add onlardan yükleyeceksin sonra kulağına birde kulaklık ve mic ATC ler ile konuşmak için tamamdır.

Falcon 4.0 AF da oynadım. Orada uçak biraz da PMDG ayarında ramp start çok keyifli 15 dakika sürüyor uçağı çalıştırmak vs. Ama combat beni pek sarmıyor.

FS ve ivao son nokta daha üstü herhalde boingin eğitim similasyonlarıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

@shadow abi aynen bana 1 kişi tuto yapsa,kaldırıp indirtse ben başka oyun arıcağımı zannetmiyorum çok sevdiydim de işte teknik şeyleri bilmeyip öğrenemeyince insan soğuyor her oyundan olduğu gibi.

@law abi şimdi başlangıç için fs 2004le mi tekrar tutorialları yapıp öğrenmeye çalışayım yoksa direk fsx ile mi gireyim?

şuan internetten legal olarak yüklüyorum(ehe yok öyle bişi) fsxi de o inene kadar 2004 le mi uğraşmaya çalışsam?
Sosyal ağlarda paylaş

yahu dun edinburgh'tan londra'ya uctum, realde yani oyunda degil. dikkat edeyim bakiyim oyundaki gibi mi iniyor bu adamlar aynı benim gibi diyodum. once baya bi alcaktık, camdan baktım (ucagın sag tarafında oturuyodum) pist gorunuyo orda, ısıklar falan hersey super. ama cok yakındık yani. bu kadar yakın mesafede manevra yapıp indirdi elemanlar ucagı. sasırdım valla. ben simulasyonda tee kac nm kala piste hizalıyorum ucagı.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı havaalanlarında var o sert manevra zaruriyeti. bazısında inişte, bazısında kalkışta. fsx oynamaya başladığımızdan beri dikkat ettiğim kadarıyla antalya'da kalkışta var benzer bi olay. iniş deniz üstünden geliyor, geniş geniş takılıyorlar; ama kalkışta baya sert yükseliyorlar dönerken.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

bazı havaalanlarında var o sert manevra zaruriyeti. bazısında inişte, bazısında kalkışta. fsx oynamaya başladığımızdan beri dikkat ettiğim kadarıyla antalya'da kalkışta var benzer bi olay. iniş deniz üstünden geliyor, geniş geniş takılıyorlar; ama kalkışta baya sert yükseliyorlar dönerken.

evet, ama ruzgara gore de degisiyor inis ve kalkıs yonleri. kalkarken mesela ruzgarın karsıdan gelmesi gerek. arkana alamıyorsun.

@eralp
oynarsın laptop ile ama ne kadar dandik seninki bilmiyorum. bende var bi tane ayarları kısıp oynuyorum. etrafta pek guzellik gorunmuyor yani, havaalanı falan cok guzel oluyor fullde. ama ucagı kaldırıp indirmek icin kokpitten fazlasına ihtiyacın yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...