Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

referandumda oylanacak yasaların olduğu bir yer var mı ya bu tarz sitelerde pek iş yok gibi herkes kendi kafasından sıkmış bir şeyler(ben de bir haber sitesinden okumuştum ama tam mı eksik mi bilmiyorum)

evet ben de 1960 anayasasını bu dandik anayasaya tercih ederim bu anayasayı başımıza getirenler keşke acı çekerek ölse ama şu "bu anayasa darbe anayasası olduğu için evet" kampanyaları bana mantıklı gelmiyor. ben 10 değişiklikten 8ini sevmediysem sırf anayasa değişsin diye evet demem. anayasaya bi iki yama yapmakla bu anayasının ilerde komple değişmesi yönünde bir adım atmış olunduğuna da inanmıyorum zaten.

zaten siz diyorsunuz akp bu seçim değilse bile bir dahaki seçim gidecek diye. yeni parti geldiği zaman ne olacağı belli olmaz o partinin tavrına göre çok değişebilir işler. Bu hareketin o yüzden bu açıdan (anayasayı komple düzeltmek yönünde) hiç bir manası yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

Hem baraj düşecek hem uzlaşma olacak falan tamamen yeni bir anayasa olacak falan dermişsin cidden falan

http://images2.layoutsparks.com/1/3094/Alice-wonderland-paradise-trees.jpg

bütün vesayeti elinde toplayanların anayasasına EVET mi diyelim?

yoksa herkesin taşın altına elini koyduğu bir anayasaya mı EVET diyelim?

Anayasayı askeri dikta da yapmasın, sivil dikta da. Anayasayı gerçek bir temsilciler heyeti yapsın, ona EVET diyelim.

Kaldı ki baraj düşmesi ve herkesi kucaklama/uzlaşma benim söylemim değil bizzat Tayyip Erdoğan'ın söylemi. Ama hep unutuluyor tabi bunlar, falan fıstık...
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bana bariz AKP kendi geleceğini (iktidar olarak değil iktidardan düştükten sonra hatta belki daha ilerisi meclisten çıktıktan sonra) sağlama almaya çalışıyormuş gibi bir izlenim yarattı bende.

çok doğru.
olay bu işte, yaptığı yolsuzluklar sonucunda yüce divana çıktığında orda kendi adamları olacak. kendine yasa yapıyor işte.

yoksa anayasanın bir olayı yok cidden.
neyi iyileştiriyor hangi emekçiye destek oluyor anlamadım ben yani. aksine grevi kaldırsın kamu memurlarının haklarını elinden alsın, yargıya giden yolları tıkasın.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bence tdk'yı biraz daha zorlayıp şöyle yazdıralım: halkın seçtiği hükümete sivil dikta denir. ama dikkat, bu sivil diktaya hergün küfretmek, en ağır ithamlarla suçlamak, sürekli zan altında bırakmak her zaman serbesttir, onu destekleyenleri de yerden yere vurmak yiğitliğin şanındandır. öyle garip dikta bu işte.

tenekeadam, o kadar ilkel ve banal bir faşistsin ki sana ve senin gibilere cevap vermek hiçbişeyi değiştirmeyecek. tartışmak çok manasız. sen kendi kimliğinin icadıyla ilgilen en iyisi.

bu ülkede liberalizme küfür etmek de yeni moda oldu, çok yaşadık ya liberalizmi, çok gördük ya zararlarını. halbuki liberalizm olmasa bugünkü çok çok basit haklarımızı bile görmek mümkün olmazdı.

bizde öyle bi güruh var ki, "mutlak sol"u kendisi sanıyor. avrupayı, solun doğduğu yeri küçümseyebiliyor, bütün AB projesini üç-beş çıkar için elini ovuşturup kötülük planlayan pis emperyalistlere indirgiyor. bu bakışla cacık olmaz.

türkiyede sol cenahın avrupanın solundan da liberalizminden de demokrasisinden de öğreneceği o kadar çok şey var ki..insanların ahkam kesmek yerine uzun uzun oturup "daha ne eksiğim var, nerde haddimi aştım" diye düşünmesi gerekiyo.

ve aslında bu ülkeye gerekli olan ne eğitimdir ne aydınlanmadır. bu ülkeye gereken şey, tevazudur. yoksa evet deyin, hayır deyin çok önemli değil. ama gerekçelendirmenizi yaparken, ötekine saygı diye bir ölçütünüz olsun, hayır için gerekçelerinizi açıklarken evet'çilere laf sokmak zorunda hissetmeyin kendinizi..böyle bir davranışın tek açıklaması kendi konumunuza olan güvensizliğiniz olabilir, karşı konumdakini yerin dibine sokmadan rahat edemiyorsunuz çünkü.

benim hayır diyene söyleyecek çok bir lafım yok aslında. akpye güvenmiyordur, statüko devam etsin istiyodur, kendi tercihidir..hoş onu da değiştirmeye uğraşıyorum zaman zaman ama yapmamam gerekiyo sanırım..

esas, hayır derken, "evetçiler şöyle gerzek, cahil, beyni yıkanmış, kullanılıyo, hain, satılmış, bilgisiz" vs. demek en büyük sorun. burda hepimizin beyni var, hepimiz kendimiz için düşünebiliyoruz, hepimizin ayrı kutsalları, ayrı davaları var. bunu göz önünde bulundurarak yazsak yazdıklarımızı, bir de garip komplo teorilerinden nemalanmasak, çok mu zor?
Sosyal ağlarda paylaş

Bilemem yataginin altina saklanan korkaklardan degilim.

Evet veya hayir demene karismam ama vatani 2 memeye satarim demem agrima gitti o zaman senin dusturun ben yasarum baskasi ne yaparsa yapsin olur. ve bu zaman dedigin ozgurluk demokrasi hak hukuk kavramlarin yalanmis demektir. OZGURLUK SATIN ALINMAZ OZGURLUK HAK EDILIR ve anladigim kadariyla sen haketmiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

sivil dikta ne lan, yıllar önce sizlere topluluğun olduğu yerde faşizm olacaktır bu yüzden cumhuriyet de teokrasi de ne yönden bakarsanız bakın bir süre sonra faşizm olarak birilerine yansır dedik, "cumhuriyete laf mı atıyorsun sen!!!" diye dar kafalı davranan tipler vardı. Hala var mı onlar ?

Kimine göre o dikta zaten var yargıda orada burada. Sivilden dikta olsa ne yazcak yani. Ki sivil dikta nedir hakkaten, sivil dikta var ve halk devamlı bu adamları seçiyor. Muhabbete gel, zamanında mahalle baskısı hede hödö, şimdi de sivil dikta hede hödö. Tam bir şeriat geliyor kaçın muhabbeti, hakikaten sıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ülke birilerinin babasının malı AKP'de onlardan çalıyor. Sahiplenen sahiplenene. Gerisi hikaye.

Yok yüksek yargı sanki şimdiye kadar tarafsızdıda şimdi AKP tarafına geçiyor sanki. Al gülüm ver gülüm. Bu ülkenin hali bu. Yargıda TSK'da Siyasetçiler de dürüst değil. Herkes yangından mal kaçırır gibi. Kaçıranlar kaçırdığını kaçırdı şimdi fazlasınıda kaçırma imkanları ellerinden gidiyor diye ağlıyorlar. AKP'de pastadan büyük bir dilim istiyor.

Kötünün iyisi cümlesini hiç sevmesemde malesef beni CHP daha çok korkutuyor. Onlar ne kadar içi boş olsada açılımdan bile bahsetmezlerdi. İki ucu boklu değnek ülkenin hali. Elini nereye atsan kendini vatansever gösteren horcumlara denk geliyor.

Sabır ne diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

Buddha said:

Eski zanlılar yargılanacak diye ağlıyor AKP biz yargılanacaz diye ağlıyor. Evet desen eskiler yargılanacak hayır desen yeniler. Gelde seç.

ağlayacağım.

Eğer internet üzerinden bir adam bir cümleyle seni ağlatabiliyorsa bence ağlamak için geç kalmışsın. Bu kadar siyasetle yormayın beyninizi. Şurda haftlardır AKP'yi eleştiriyorsun. Merak ediyorum son iki seçimde kime ne kadar güvenerek oy attın. Eğer şu durumda herhangi bir yere güveniyorsan ve bunlarla ağlayacağım diyorsan senin durum vahim üzgünüm. Yani şurda AKP'yi eleştirme adına nerdeyse ödül alacan hala başka bir kurumu eşeltirdiğini görmedim. Yani bir tek AKP'mi kötü. Bunu AKP iyi diye demiyorum. Ama sanki bazı yerlere körükörüne inanıyorsun izlenimi yarattın bende. Bu tip tepkilerle. Bu ülke 8 yıldır yokki 80 yıldır var ver dünya kadar sorun var. Bu 8 yılın 30 katı sorun önceden birikti. Şimdi orayı bold yapıp neye ağlıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Tanıştığım ve senin gibi tepki verenlerde hiç şaşmadı hep bir tarafı körükörüne savunurlar. Vatan millet sakarya diyip çocukluktan beyinlerine amcası babası tarafından kazınmış şeyler yüzünden siyaset için bir birini yumruklayan insanlarda hep bu tip tepkileri gördüm. Adam kahvecidir açlıktan geberiyor gidip Ahmet Türk'ü yumrukluyor. Derdin ne kardeşim neden BU ÜLKEDE HERŞEY KIYAMET ALAMETİ OLUYOR. Derdiniz nedir yahu neden bu kadar kasıyorsunuz.

Yani bu kadar mı hayatlarımız sıkıcıda siyasete vurduk kendimizi o kadar mı kötü ya durum.

Yani Bella karşı karşıya oturup konuşsak ki ben açıksözlüyümdür TSK YARGI SİYASİ PARTİ IRK MİLLET kralını dinlemem eleştiririm. Hiç bir kurum yada kuruluşa kutsal gözüyle bakmam. Heralde beni yumruklamaya başlarsın. Yani allahı eleştiren birini yumruklayan dinciden ne farkı kalıyor bu durumun. Arada ne fark var? Bugun birilerine bağnaz diyorsunuz da bu tepkilerle aradaki farkı ben göremiyorum şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

UrsusMaritimus said:

O zaman sana vatan haini dediğimiz zaman kızmaman gerek çünkü açık açık dile getirdin şu anda....

Banada söyleyebilirsin. Çünkü taş patlasa 80 yıllık ömrüm var. Vatanı falan kutsallaştırmaya gelmedim bu dünyaya. Bir ülkenin refahı yoksa ülke kafayı yemişse neyin vatanı?

Hayır siz bu şekilde hayatınızdan ödünç verip körükörüne inanabilirsiniz. Ama vatan haini falan dediğin zaman lakap taktığın zaman senin hergün eleştirdiğin akpci dinci fettullahçılardan farkın kalmıyor. Oda kafir diyor.

Ne diyorsanız deyin abi. Sinirlendiğinizde onu ciddiye alma bunu ciddiye alma deyip çeteleşip birbiriniz komplexlerini avutun. Sorun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Alpgiray said:

AK Parti Milletvekili Mustafa Öztürk, Twitter'da şöyle yazmış:
“Anayasa değişikliğine Ergenekoncular, darbeciler, silah tüccarları, rantiyeciler, esrar kaçakçıları, teröristler de HAYIR diyor.”

Ahmet hakan güzel cevap vermiş ona

Çok ayıp

AK Parti Milletvekili Mustafa Öztürk, Twitter'da şöyle yazmış:
“Anayasa değişikliğine Ergenekoncular, darbeciler, silah tüccarları, rantiyeciler, esrar kaçakçıları, teröristler de HAYIR diyor.”
Bu, o kadar ayıp bir cümle ki...
Ancak şöyle bir cümle kurarsam Mustafa Öztürk Bey'e ayıbı tam olarak göstermiş olabilirim:
“Anayasa değişikliğine uyanık müteahhitler, sahtekârlar, dindar olmadıkları halde dindarmış gibi gözükenler, uyuşturucu baronları, feodal ağalar da EVET diyor.”
Bu cümle ne kadar “ayıplı” ise, Mustafa Öztürk'ün cümlesi de o kadar ayıplıdır.

Hurriyet
Sosyal ağlarda paylaş

ben akp'yi eleştirmiyorum değiştirilecek olan anayasa maddelerini eleştiriyorum. gerçi yine onlar hazırladıkları için oraya da değiyor ya neyse.

valla senle karşılıklı olsak seni yumruklamak yerine 12 eylülcülerin yargılanamayacağını anlatırdım sana.zira şiddete karşıyım.ağlayacağım demem "facepalm" ile aynı anlamı veriyor o postta.

derdim mi ne?
derdim işçinin memurun sefil olmaması.
derdim emeğin ve emekçinin bu ülkede dilenci konumuna düşmemesi.

ha ne yapabiliyorum kollektif örgütlerle derdimi anlatmaktan başka? hiç.
gerçi bir kişinin bile gözünü açıyorsam o bana yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

UrsusMaritimus said:

O zaman sana vatan haini dediğimiz zaman kızmaman gerek çünkü açık açık dile getirdin şu anda....

Banada söyleyebilirsin. Çünkü taş patlasa 80 yıllık ömrüm var. Vatanı falan kutsallaştırmaya gelmedim bu dünyaya. Bir ülkenin refahı yoksa ülke kafayı yemişse neyin vatanı?

Hayır siz bu şekilde hayatınızdan ödünç verip körükörüne inanabilirsiniz. Ama vatan haini falan dediğin zaman lakap taktığın zaman senin hergün eleştirdiğin akpci dinci fettullahçılardan farkın kalmıyor. Oda kafir diyor.

Ne diyorsanız deyin abi. Sinirlendiğinizde onu ciddiye alma bunu ciddiye alma deyip çeteleşip birbiriniz komplexlerini avutun. Sorun değil.

O zaman satalım amerikaya yatalım geçinelim abi niye uğraşıyoruzki.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...