Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Protoss stratejileri

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

phoenix şu oyunda en sevdiğim ünite olabilir sanırım ya. massleyince falan özellikle 3v3lerde 4v4lerde inanılmaz zevkli kullanması. Tyler(Nony) de multitaskingini ön plana çıkarabilen bütün protoss oyuncularının oyununun kesinlike bir parçası olması gerektiğini falan söylemişti phoenix'in, kötü ünite değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

phoenix co sahane unite, her pvz de basıyomki ben.

üstüne zergu hydraya zorluyoki oda güzel bişi

Hmmm phoenix diyosunuz yani.Peki bunların en efektif kullanımı nasıldır.2-3 taneyi çıkınca gidip haraslamaya çalışmak mı lazım yoksa bastığımızı çaktırmayıp mass mutayı görünce salmak mı?

Oyuncu seviyesi bronze-silver ona göre.200apm lik mikro yok
Sosyal ağlarda paylaş

bronze silver phoenix yapmayın xP baya iyi oyuncu olmanız lazım phoenixin işe yaraması için. abi 4gate buildini öğrenin sadece. çok kolay ve etkili bir build yüksek diamond ratinglerde bile kullanılıyo. öğrenirseniz direk fırlar liginiz de ratinginiz de
linkteki anlatım pek güncel değil gerçi de. zerg roach yaparsa daha zayıf kalır falan denmiş de yok öle bişi sadece stalker sayısını fazla tutucaksınız biraz.
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/4-Gate_Push

özet olarak 4 warpgate 25 civarı probe olduktan sonra tüm parayı warpgatelerden çıkan ünitelere harcamak belli bir sayıya ulaşınca da saldırmak. hatta 5 gate yapsanız daha iyi olur mutlaka artar paranız tam alışana kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende warp gate üzerine gittim direk platinium lige girdim.

Aslında warpgate + dark templar / stalker / zealot ile oluşan ordu ile dalıyorum.

Bazende 2x stargate zealot ve voidray ile saldırıyorum.

Ama karşı taraf protos sa bana dark temp yapıyorsa gg diyip çıkıyorum.. Bu taktiğimde hiç forge basmıyorum :)

Birde zerg adam direk rush yapıyor yani zerg ve terran rakip varsa gözünüz açık olsun kısa oyun seviyorlar. kafadan 6-7 zealot basın.

Map durumuna göre protoss canon rush biraz zor. Map küçükse dikkat edin. Ama genişse zealot basarsınız protos gelene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

gold lige girdim(afssd 2 gün önce multiye başladım) ama düşerim herhalde 1-2 maç sonra abi kimse ne void rush ne colo-stalker yiyo ya tabi bunlar terrana karşı zergü yine yiyorum bi şekilde bide herkesmi terran olur blizzardın buna bi çare bulması lazım yaw wow tbc geldiginde herkesin blood elf olması gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu standart açılışları sevmediğimden kafama göre oynuyordum da artık bronze sıktı (:p) o yüzden 4gate çalışıyorum.

4gate'de her şey iyi güzel de sürekli supply blocked oluyorum. warp in yapmaya başlayana kadar sorunum yok da, hızlı hızlı unit warp etmeye başlayınca supply blocked oluyorum ve üstüne bir de mineral dengesini tutturamıyorum. pylon yapınca böyle 50 mineral 450 gaz kaldığım falan oluyor. tutolar genelde ilk warp in dalgasından sonrasını anlatmıyor nası düzelticem bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

Asgard said:

gold lige girdim(afssd 2 gün önce multiye başladım) ama düşerim herhalde 1-2 maç sonra abi kimse ne void rush ne colo-stalker yiyo ya tabi bunlar terrana karşı zergü yine yiyorum bi şekilde bide herkesmi terran olur blizzardın buna bi çare bulması lazım yaw wow tbc geldiginde herkesin blood elf olması gibi

Oyunu uzatmaman gerek veya hızlı gelişip başta gidiceğin strategyi seçmen lazım..

Ben hep bu sıra şunu kullanıyorum . wg research 4-8 wg + dark temp + zealot + stalker + obs ile saldırı gücümü oluşturuyorum.

Adama exp vermemen.. seninde çok hızlı exp alman hatta utanmayıp 3-4 ü alman kesin kazandırır.. Mapteki explere hep dark temp at izle sürekli
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

Bu standart açılışları sevmediğimden kafama göre oynuyordum da artık bronze sıktı (:p) o yüzden 4gate çalışıyorum.

4gate'de her şey iyi güzel de sürekli supply blocked oluyorum. warp in yapmaya başlayana kadar sorunum yok da, hızlı hızlı unit warp etmeye başlayınca supply blocked oluyorum ve üstüne bir de mineral dengesini tutturamıyorum. pylon yapınca böyle 50 mineral 450 gaz kaldığım falan oluyor. tutolar genelde ilk warp in dalgasından sonrasını anlatmıyor nası düzelticem bunu?

Walla ben 2 dark temp ile çok maç aldım.. Senin gibi oynuyorum zaten.

ama Twi con + dark shire yapıyorum genelde oyun başında fazla gaz ona gidiyor.. Birde dt çıkana kadar 4-5 stalker basıyorum 4-5 zealot.
Sosyal ağlarda paylaş

Nosfe said:

Buraya mı yazayım zerg stratejilerine bilmedim ama queene anti air buff falan gelmesi lazım. Tek voidrayle zerglere karşı çoğu maçı kazanıyorum. Voidray rush falan da değil 7-8. dakkalar gibi çıksam bile yetiyor. Bi dengesizlik var gibi.

zerg sana void çıkarmana izin veriyorsa zaten normal gitsende yenersin..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...