Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tanrı yok olum diyenler

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Maneviyatı olmayan insanlara, maddi dünyayı aşamamış insanlara islamiyeti anlatamazsınız. Bu onların suçu değil ayrı, ama boşa kürek çekiyor her iki tarafta.

Her zaman derim kaba tabirle rüyana sakallı dede girip naptın demediyse, inanmak gerçekten zor. Görende kanıtlayamıyor zaten.

Saygılı olmak lazım, seviye olsa tartışmak isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Önceki topicte vardı abi, onlara yönelik o laflar.

önceki topikten haberim yok lan benim :(

vaniLLe said:

herseyi ben baslattim hmmfs.

benimle de seviyeli bir ilişki başlatmak ister misin hmmfs!
eğer yanıtın efet ise hemen polka kurslarına kaydımızı yaptırayım.. seviyeli bir polka dansı yapmayı gerçekten çok isterim..

şaka bi yana sert dalıyor millet bu konuda birbirine..

gereksiz de hani.. dinin var olup olmadığını çok farklı gruplarla bir arada tartışman bile gereksiz bence. e kişiye bağlı bu inanç meselesi ve sanırım sadece bu konuda tartışmayı çok komik buluyorum ben.. kalan her şey bi şekilde tarafların katılımı ile düzgün bir şekilde tartışılır herhalde..

kimin neden inandığı, neden inanmadığı.. ne bileyim, beni hiç ilgilendirmiyor. hani taraf olsak bir konuda ve tarafları etkileyen bir durum olsa o zaman sıkıntı olabilir. ama gerisi dert değil..
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

TanitciReklam said:

gavur agibi yanacaksın kafir :P

yok ya sanmiyorum.
irlde yaptigim isler cok takdire sayan seyler, baya bi achievement kastim yani.
romanyaya gidip yardim organizasyonlarina neyin katilmisligim var. cv'm genis. true story.
bence yanmam.

hayır yanacaksın
islam iyi insan olmak değil kabenin etrafında dönüp tanrı nın egosunu tatmin etmek çünkü =((
Sosyal ağlarda paylaş

I-ıh olmadı, cahil dindar ile cahil olmayan dindar bir araya konmuş. Gerçek müslümanlığı temsil etmiyor bu resim.

İnsanların inanmaması bir suç değil. İslamiyete göre hidayeti allah verir, yani inanmıyorsa bu yine onun suçu değil. Yapılması gereken saygılı bir şekilde en azından 1 kere tebliğ etmek anlatmak.

Karşı taraf ne derse desin kesinlike saygı duymak lazım. Dediklerine gülsede, alayda etse, senin müslüman olarak görevin seviyeli şekilde tebliğ edip gitmek.

Bunu bilmek ve anlamak lazım. Yapılan samimiyetten de kaynaklansa, gereksiz gerginlik.
Sosyal ağlarda paylaş

Spidee said:

Topici baştan sona okudum, tartışmaların alevlenmesine sebep olmuş, müslümanlığa, islama laf atan bir mesaj görmedim.

İddia ettiğin sataşmaları quotelayarak "Aha bunlar bunlar" dersen gerçekten çok daha isabetli olacak eleştirilerin Coder.

Ama gidip de "Ekmek banim götüme kömür sokup elmas çıkaracakmış" dersen gene gerçekten ciddiye almayacağım daha fazla.

cevap altta

abvblizzard said:

vaniLLe said:

TanitciReklam said:

gavur agibi yanacaksın kafir :P

yok ya sanmiyorum.
irlde yaptigim isler cok takdire sayan seyler, baya bi achievement kastim yani.
romanyaya gidip yardim organizasyonlarina neyin katilmisligim var. cv'm genis. true story.
bence yanmam.

hayır yanacaksın
islam iyi insan olmak değil kabenin etrafında dönüp tanrı nın egosunu tatmin etmek çünkü =((
Sosyal ağlarda paylaş

abvblizzard said:

hayır yanacaksın

o değil de böle egosunu tatmin için kasan adamlar olunca e laf söyleyen de olur hani.. buna gelicek tepkiler belli seviyelere kadar makul sayılabilir.

sölenmiş zaten
Sosyal ağlarda paylaş

abi allah'a inanmıyorsan ne diye cehennemden korkuyorsun? lol

o değil de allah'ın olduğu durumda bile iyi bir insan olmuşsan, allaha şirk koşmadıysan vs. girebiliyorsun cennete..

yok öle ateistler giremez tabelası..

zaten kimin gireceğini de biz bilmiyoruz.. bize verilmiş bi liste yok..

valla bak.. müslümanlarda yok öle bi liste, ali girecek, veli girecek, nilepi yakıcaz diye..

ben o memoyu almamış da olabilirim gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şimdi gidiyorum, döndüğümde bir şeyler yazıcam kitlemezlerse, tek merak ettiğim inanmayan arkadaşlarım gerçekten huzurlular mı?

Hani bir dinginlik vardır böyle sürekli bir huzur,bir mutluluk bir sevinç hali vardır. Bu var mı? Çünkü bende bu var. Bu başka şekilde yakalanıyorsa bilmek isterim ki ona göre arguman hazırlayalım.

Büyük ihtimal bu yoksa, bir düşünün ne diye. Bir ömür ne için yaşıyorsunuz? Cevabı buraya yazmak zorunda değil kimse ama tartın kendinizi.

Olay inanıp inanmamak değil şu an. Bu arada bende 25 yaşındayım ha bu kadar yazdığıma bakmayın. Neyse görüşmek üzere.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...