Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DSLR makina tavsiye

Seperate

Öne çıkan mesajlar

2. el seçeneklerim arasında pek yok çünkü en azından 12 taksit düşünüyorum az peşinatla ,ha dükkan vs benzeri bir yerden olabilir gerçi

500d 2.000 i bile geçiyor sanırım ,bnm bütçeyi baya bir aşıyor hani 1.500 ü zor çıkarıyorum ,fiyatının düşmesini beklemekte çok mantıklı gelmiyor çünkü bunu bekleyince arada çıkan modeller oluyor ah şunuda bekliim bunuda bekliim o kadar da uzasın istemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

canon 450d -500d ve 550d arasında kalmış durumdayım ,aslında arada kaldığım birşey yok da çok amatör biri olarak aradaki farklarını tam kavrayamadım.Ha kaldı ki aslında bütçem sadece 450d ye yetsede taksitle alacağım için blki biraz daha arttırabilirim de diyorum.

örneğin video çekimi hiç kullanamayacağım bir olay ama bu pixel ve çözünürlük konusunda bir fikrim yok daha önce dslr kullanmadığım için.

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

Ne kadar amatör de olsan ileride üst modele terfi edeceksin. Bu yüzden önce Canon mu Nikon mu bunun kararını vermen lazım.

Giriş seviyesi DSLR klasmanına bakılınca canon da 550D e kadarki bütün modeller dahil. 400D 450D 500D 550D

Her biri birbirinin üstüne 2 özellik eklenerek piyasaya cıktı. Piyasaya cıkıs fiyatları ise astronomik olup 2 ay sonra indirime girdiler. 500D nin ilk cıkıs fiyatı ile şuanki fiyatı arasında bir %30 fark var en kötü..

Nikon da ise D80 hariç bütün alt modeller giriş seviyesi.

D80 ile D80 in yeni modeli (çok yeni değil çıkalı 2 yıl oldu ama her anlamda D80 dan daha üstün modeli) D90 var. D80 ile D90 Enthusiast Photographer kategorisinde yani giriş seviyesi ile prof seviye arası.

TR de ilginç bir şekilde 500D fiyatı hala yüksek. 550D ise bir kaç ay içinde epey düşecektir diye tahmin ediyorum zira Canon hep öyle yapıyor.

Tavsiyem eğer Canon gidecek isen 450D alıp iyice öğrenmen. Sonra ileride daha çok para yatırmak istediğinde 40D düşünebilirsin.

Nikon düşünüyorsan ise D90 al kesinlikle tavsiye ederim.

D90 la çektiğim bir fotoğraf ekleyim:

Attached files
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Ne kadar amatör de olsan ileride üst modele terfi edeceksin. Bu yüzden önce Canon mu Nikon mu bunun kararını vermen lazım.

Giriş seviyesi DSLR klasmanına bakılınca canon da 550D e kadarki bütün modeller dahil. 400D 450D 500D 550D

Her biri birbirinin üstüne 2 özellik eklenerek piyasaya cıktı. Piyasaya cıkıs fiyatları ise astronomik olup 2 ay sonra indirime girdiler. 500D nin ilk cıkıs fiyatı ile şuanki fiyatı arasında bir %30 fark var en kötü..

Nikon da ise D80 hariç bütün alt modeller giriş seviyesi.

D80 ile D80 in yeni modeli (çok yeni değil çıkalı 2 yıl oldu ama her anlamda D80 dan daha üstün modeli) D90 var. D80 ile D90 Enthusiast Photographer kategorisinde yani giriş seviyesi ile prof seviye arası.

TR de ilginç bir şekilde 500D fiyatı hala yüksek. 550D ise bir kaç ay içinde epey düşecektir diye tahmin ediyorum zira Canon hep öyle yapıyor.

Tavsiyem eğer Canon gidecek isen 450D alıp iyice öğrenmen. Sonra ileride daha çok para yatırmak istediğinde 40D düşünebilirsin.

Nikon düşünüyorsan ise D90 al kesinlikle tavsiye ederim.

D90 la çektiğim bir fotoğraf ekleyim:

rahatsız edicem ama canon 450d alıcaktım bugün aslında ama nikon D3000 hem 500 liraya yakın fiyat farkıyla daha ucuz hemde adam akıllı fark göremedim,nikon D3000 hakknda görüşlerini alabilir miyim? :)

edit:Hatta d5000 bile aklımı çeliyor yani D3000/D5000/450d şeklinde karar vericem
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Sadece fiyat farkından dolayı tavsiyem d3000 olacak. Arta kalan paran ile (üstüne biraz daha eklersin zamanla):::

Tripod + Yedek Pil + ND filtre + UV Filtre + SB400 Flash
Gövde ile gelen 18-55 MM lens den sıkıldıktan sonra da eğer portre ağırlıklı foto çekmeyi seviyor isen 50mm Nikkor f1.8

manzara fotoğrafı çekiyor isen fiyat/performans açısından Sigma 10-20 f4.0-5.6

ya da tek bir lens olsun çoğu işimi görsün paraya da kıyarım bir kere sorun değil diyor isen
Nikon 18-200mm f/3.5-5.6 AF-S G VR II DX Nikkor Lens
Sosyal ağlarda paylaş

öğrenci oldğmdan dolayı 1 kere karta kitlicem en azından mezun olana kdr kullanmayı düşünüyorum,hani o yüzden upgrade düşünmüyorm aslında,yani şöyle söliim özetle

D3000 1.100 lira alıp bi 500 liraya kdr aksesuar alabilirim üstüne koyup
D5000 alıp kit lensle takılabilrm 1.600 lira civarı
yada
media marktın kampanyasıyla 1.600 lira bayılıp 450d+kit lens+70-300 lens veriyorlar onu alabilrm

teşekkür ederm yardımlar için
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer imkan varsa kesinlikle amerika'dan almaya çalış birini bul getirsin. Ebay'den body+3 lens falan alabilme imkanın bile oluyor 1200liraya

ben 450D aldım ucuza getirdim kalan parayla lens alacaktım.EF 18-55 var zaten üzerinde telezoom almak istiyorum. Şimdi arkadaş amerika'da maddi bir kriz yaşamasaydım getirtecektim şu an içinde 400dolar vermek kasıyor beni ama için için ağlıyorum =)

bu arada şöyle bir kahve kupası var =)

28 dalır
http://www.canonmugs.com/

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...