Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

!!!...ALLAH c.c BİR MUCİZESİDİR BU...!!! (mutlaka izle)

vaniLLe

Öne çıkan mesajlar

Coder öpüyorum mübarek ellerinden. Tam yazıyordum benzerlerini.

Popülistlik arayışları içerisinde ne 4chan ne inci ne biliyim ne din ne ahlak kaldı dil/el uzatmadıkları insanların(kendimi de içine katıyorum). Sırf bir ortamda adı duyulsun diye, ne korkusuzca inançlarıyla dalga geçmedikleri, ne de bundan sadece birkaç sene önce inandıkları HER NE OLURSA OLSUN yüz çevirmedikleri kaldı insanların. İnancı olan bi insanın rahatsız olmaya elbette hakkı var. Kaldı ki, forum kuralları kesindi hani? 654351 sayfa uzamış gitmiş. Nerde mod eli ayağı? Nerde kilit? Nerde silinme vs. Yani burda açık açık neyin olduğu görülüyor. Kimse kusura bakmasın. Ne zamanki popülist düşünceye paralel bir başlık, toplum düşüncesine aykırı oluyor, o zaman "Saat 5, mesaim bitti" moduna giriliyor...
Sosyal ağlarda paylaş

UrsusMaritimus said:

Valla müslümanlarla değilde , 3 yaşındaki çocuğa (artık neyle yaptılarsa dövdüler ovaladılarmı bilemem) işte kuranın yazıları çıkıyo hede hödö diye imana gelin imansızlar derlerse bende dalgamı geçerim.

Ha burdaki apayrı bir olay zaten. Onu tartışmayacak kadar körüz. Sadece kim ne dedi, nası laf soksam ya da dalga geçsem çabaları.
Sen olayın aslına indin ama bence bu başlığın açılma mesajı bu değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten gereksiz uzadı tartışma.

Nil, kendi editlediği postu Allah tarafından editlenmiş olarak yazarak kendine göre videoyu yayınlayanla, videonun Allah tarafından yapıldığı gibi bir şey öne sürerek bununla dalga geçmek istemiş.

Ama bazı arkadaşların bizim ne sebeble kızdığımızı anlamadığı, sürekli müslümanlarla dalga geçmediklerini öne sürmeleri doğrudur. Müslümanlarla dalga geçmediler zaten.

Kendini Allah olarak tanıtarak müslümanların (sözde olanlarından bahsetmiyorum) en değerli varlığı olarak gördüğü varlıkla dalga geçtin. Bizim kızdığımız nokta da bu. Çünkü o bize göre en değerli varlığımız.

İnanmamakta özgürsün. Saygı gösterme. İstiyorsan da dalga geç. Fikirlerini değiştirmek bana düşmez. Hepimiz kazık kadarız. Kimse de başkasının düşüncesini değiştirmeye, kabullendirmeye çalışmasın. Bırakın bu konuyu adminler halletsin.

"Forum Kuralları" said:

3. Din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürmeye ve rencide etmeye yönelik mesajlar foruma gönderilemez.

5. Siyasi ve dini propaganda içeren mesajlar foruma gönderilemez. Üyeleri kışkırtıcı, bazı değerlere saygısızca yaklaşarak forum ortamını gerecek ve ayrımcılığa götürecek her türlü mesaj foruma gönderilemez.

Eğer bunlar kural olarak yazıldıysa arada sivrilmek isteyen bazı bilgisiz arkadaşlar da bundan sebeplenecektir. Bu kurallar Allah'ın kuralları değil. Forumun kuralları. Bu forumdaysan uyacaksın. Bu kuralları yazanlar da uygulayacaktır herhalde kankicilik olmazsa...

Çok yazdım off. İnanç konusunda konu açılmasın. Yeter beyler. Eminim ki bazılarınız eğleniyorsunuzdur. Ama bazı kendini bilmezlerin yazdıkları gerçekten de aşırı rencide edici. Yapmayın... Çocuk değilsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Zorla yazdıracaksınız adama.

O videoyla aklı başındaki tüm Müslümanlar da dalga geçer zaten, burada bir problem yok.

nilin attığı ilk mesaj, yani başlığı açması, dine hakaretle de alakasız, dinle dalga geçmeyle de alakasız. Anlayın arıtk bunu. Müslümanlar aptal falan dememiş. Müslümanların bile dalga geçeceği videoyu hazırlayan adamın aptallığına göndermede bulunmuş. Bunun üzerine "dinime hakaret ettin" diye çıkışmak yanlış, çünkü yok orada hakaret falan.

Sonradan çirkin laflar geldi inançsızlardan, kabul, ama havadan nem kapıp laf eden inançlılar ortamı başta kızıştırdılar.

Şu ilk mesajda dine hakaret yada dinle dalga geçme durumu var diyorsanız cidden diyecek bir şey yok, hakkaten kilitlensin bu başlık da bi nefes alın dalga geçmek hakaret etmek nedir ne değildir öğrenin

@vaperon: abi orada nil Allah'la dalga mı geçiyor yuh ya cidden havadan nem kapıyorsunuz ama artık of :(
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğine katılıyorum ve belirttim de zaten. Olay şuradan çıkıyor, Post Nil'in, not olarak ta Allah tarafından değiştirildi yazıyor. Nil'in postu, editleyen Allah, e bu ne demek? Lütfen. Allah'ın post editlemesi gibi birşey sözkonusu değilse postu Nil editledi. Ben Allah'ım durumuna geliyor olay. Bunca insanın sinirlendiği olay bu. Anlaması bu kadar zor olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Coder said:

kalkıp sizin inançlarınıza yada inançsızlıklarınıza hiçbir zorunluluğu olmadığı halde saygı gösteren %95 lik bi kesime kalkıp Hakaret ediyorsunuz, alay ediyorsunuz..

bence kürt sorunundan hiçbir farkınız yok, biz müsamma gösterdikçe kendinizde hak bulup bi de eziliyoruz diye ayak yapıyorsunuz, benim tepkim bunadır, kendi ülkemde kendi dinime laf söyletmem! çok marjinal yaşayın umrumda değil patatese inanmak istiyorsanız ona inanın ama bizim inançlarımıza saygı duymadığınız sürece hakettiğiniz muameleyi göreceğiniz kesindir.

gel de dalga geçme ama ya.
siz kimsiniz ki lan?
oruçlu musun glikoz gitmiyo mu beyne?
müsamma gösteriyolarmış EYVALLAH YA.
Sosyal ağlarda paylaş

abvblizzard said:

Coder said:

kalkıp sizin inançlarınıza yada inançsızlıklarınıza hiçbir zorunluluğu olmadığı halde saygı gösteren %95 lik bi kesime kalkıp Hakaret ediyorsunuz, alay ediyorsunuz..

bence kürt sorunundan hiçbir farkınız yok, biz müsamma gösterdikçe kendinizde hak bulup bi de eziliyoruz diye ayak yapıyorsunuz, benim tepkim bunadır, kendi ülkemde kendi dinime laf söyletmem! çok marjinal yaşayın umrumda değil patatese inanmak istiyorsanız ona inanın ama bizim inançlarımıza saygı duymadığınız sürece hakettiğiniz muameleyi göreceğiniz kesindir.

gel de dalga geçme ama ya.
siz kimsiniz ki lan?
oruçlu musun glikoz gitmiyo mu beyne?
müsamma gösteriyolarmış EYVALLAH YA.

Siz kimsiniz dediğin, biz türkiyenin GENELİYİZ, sorması ayıp siz kimsiniz ? ben onu merak ettim bize hakaret etme alay etme hakkını size kim verdi ?

yazdığın EYVALLAH kelimesinde bile anladığınız gibi biz bu kültürün bu topluluğun sahipleriyiz, içimizde yaşama barınma hakkınız olabilir, ama hakaret etme dalga geçmek gibi haklara sahip olamazsınız, böyle bir dengesizliğe müsade edilmesi mümkün değil. Demokrasi mi istiyorsunuz o zaman başkalarının hakkına ve hukukuna saygı duymak "MECBURİYETİNDESİN" uymadığın durumda, bizden demokratik olmamızı bekleyemezsin işte o raddede herkez kendine Mücahit der, sonuçlarına katlanamazsınız

Size verdiğimiz hak diyorum, çünkü siz kendinizi "siz" olarak tanımlayıp internet üzerinden böyle rahat olabiliyorsunuz, bu kadar rahatsınız ya, beklerim bi gün benim olduğum bi masada böyle "allah yuvarlak, allah benim" diyeninizi.. o zaman yukarda dediğim gibi demokrasi biter..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...