Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nebula yine bakımda

Cystein

Öne çıkan mesajlar

oyuna girmek için önce internet sitesini açıyorsunuz,orda under construction yazısını görünce gönül rahatlığı ile connectoru açabilirsiniz.fakat site açılmadığı an(aslında site yok zaten) daha doğrusu under construction yazısı gelmediği an connector açılmıyor.neler oluyor anlayabilmiş değilim
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bildiğimiz üzere server'a güncellemeleri clientten çekemediğimiz için bağlanamıyoruz.

Bu yöntemi bana anlattığı için Dede(Jahrein)'e teşekkürlerimi sunarım.

Öncelikle bu yöntem güncellemeleri bypass edeceği için, ve yeni güncellemelerde hileleri önleyen birşeyler çıkarsa, bu güncellemeleri indirmeden bizi oyuna alacağı için, bu açığın en kısa sürede giderilmesini umuyorum. Şu anda bir güncelleştirme olmadığına göre ve bizim amacımız sadece server'a bağlanmak olduğuna göre bir bug sömürüsünün söz konusu olacağına da inanmıyorum.

Evet, internet explorer 8'i açıyoruz. (diğer versiyonlarda olup olmadığını teyit edemedim). Oradan araçlar'dan, Çevrimdışı çalış'ı seçiyoruz. Ahanda Ss: (benim versiyonum ingilizcedir)

Bu işlemden sonra explorer'i kapatmadan oyuna giriniz. Kanıt olarakta şu ss yı gösterebilirim:

Sosyal ağlarda paylaş

nebulaya başladım 1 hafta oynadım, sonra client güncelleme yapamadığından bi türlü nebulaya giremedim, kısa süre içerisinde tekrar aktif olacak allahın belası forumlar da 4-5 gün kapalı kaldı, tam ben worldofuoya geçtiğimde düzelttiler siteyi ayakta alkışlıyorum arkadaşları
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle site şu anda kapalı. 10 senedir değişmeyen alt yapıyı değiştiriyorlar. Bazı aksaklıkların yaşanması oldukça doğal. Kısa bir süre içerisinde de Server eskisinden çok daha iyi bir altyapıyla görevine devam edecek diye düşünüyorum.

Kesintisiz, daha hızlı, her türlü makroyu yapabileceğin bir sistem istiyorsan şu anda yaptığın seçim oldukça doğru.

Bugüne kadar hemen hemen bütün açılan server'da oynamış birisi olarak belirtmek istiyorum ki Runuo benim için de ilk başta çok heyecan vericiydi. O kadar yeni npc, binek, ejderhaların tamelenmesi, craftlar için bod sistemi. Fakat bir süre sonra anladım ki Runuo ile yapılan devam oyunu, bugüne kadar yapılmış en kötü devam oyunudur. 100 tane account (evet yanlış okumadın) açıp, hepsine 5'er tane GM tailor kasanlar mı istersin, sabah 8 den akşam 12 lere kadar dungeon'da blood element, scubbus kesen mi...

Runuo en çok kasanın kazanacağı bir sistemdir. En çok kasanlar kendi aralarında pvp yapar, pvp'lar zaten 2 sn sürdüğü için hiçbirşey anlamassın. Sonuç olarak eline hiçbir loot geçmez. Çünkü tüm itemler sigortalıdır. Tipik bir wow mantığı. Loot olmayacaksa ben bu işten ne anladım? Şans getiren deri setler tamamlayıp bütün gün dangında kasıp, en değerli itemi çıkarmaktan ne anladık? dönüp bu itemlerle champion gezip, karakteri orda log out edip, aylarca artifact aramaktan ne anladık?

Oysa bir de Sphere sistemi var karşımızda. Belli başlı craftlar, belli başlı skiller, dengeli bir sistem, en fazla kasacağın 1 bilemedin 2 hafta. İtemini hazırla, aksiyona başla.

E eski sistem, anlayanı az, sorunu fazla ( eski bir araba gibi) ama yeninin tadı çok kaçık. Bu yüzden yemin ettim bundan sonra Runuo'ya hiçbir şekilde başlamam.

Nebula şu anda bana göre en dengeli, en güzel ortama sahip olan sunucudur.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi diyosun güzel diyosun kardeşim, ben 8 yıl sphere oynadım sonra bir runuo deneyeyim dedim gördüm oyunun iğrençliğini, yani sphere>tüm diğer oyunlar>runuo gibi bi durum oluşmuş.ne lan öyle gece gündüz dungeonda kas, 3 tane client aç, 1000 tane tailor char kas falan, o nasıl iğrenç bişeydir

ama bir de şu açıdan bak, siz nebulaya necro-spritik speak, bandaj basma süresinin dexe bağlı olması, resist spellsin aktivasyonu gibi bi yığın özellik getirmişsiniz. sonuçta warlock sınıfını, spherenin doyum olmayan aksiyonunu rezil etmişsiniz,

sonuçta runuo taklidi bir sphere, bomboş, zevksiz, garip bir server olmuş nebula, ben de 10 yıllık nebulanın durumunu görmenin verdiği şok ve bağlantı sorunları sonucu worldofuoya geçtim, orayı da 2 hafta sonra bıraktım zaten.

sonuçta buz gibi soğudum uodan, hatta direk online oyunlardan soğudum, düzgün bir sphere serverı açılana kadar beklemedeyim.

Edit: bu saçmasapan sistemde eski sphere aksiyonunu hatırlatan bişeyler olduğu için gene oynardım da kusra bakmayan isterseniz 150 yıllık server olun o sistemler dururken gelip phsiz serverda kasamam ben
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, Internet Explorer yöntemiyle başarıyla giriyordum ki, vendordan buy demeden satın aldığım için client patladı ve birdaha giremedim aynı yöntemle. Tam deli danalar gibi cinnet geçirmek üzereydim ki Meis arkadaşım yardıma koştu.

Proxy Switcher isimli programı indiriyoruz. Ahanda Ss:

Hemen ardından programı çalıştırıyoruz. (Windows 7 veya Vista kullanan programın exe'sine sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır" desinler.)

Program açıldıktan sonra başta server ekliycek bir sürü, ona cancel diyoruz.Şimdi ss da bulunan adımları takip ediyoruz:

Eklediğimiz yeni server'a sağ tıklayıp "Switch to this server" i seçiyoruz. SS gelsin:

Şimdi bu yöntemle (Daha önce internet explorer i çevrimdışı çalışmasını söylemiştik, onu düzeltmek gerekiyor bağlanmadan önce) başarılı bir şekilde bağlanmış oluyoruz server'a. Fakat farkettiğiniz üzere başka hiçbir internet sayfası açılmıyor. Server'a bağlandıktan sonra sağ alt köşeden programa sağ tıklayıp "direct connection" diyerek istediğimizi yapabiliyoruz.

SS gelsin:

Meis'e tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Saldırın.

Sosyal ağlarda paylaş

Cyanide said:

Nebula'da şuan alt yapı çalışması yapılmaktadır. Burada ki bir çok post malesef karışıklık ortamında üretilen haberlerden ibaret.

Nebula'dan Silencer'ın ayrılması söz konusu değildir. Her karmaşık zamanda olduğu gibi Silencer ismi üzerinden yanlış haberler türetiliyor. Silencer aktif bir çalışmaya girerek şuan ki Alt Yapının temellerini atmaktadır. Kısacası Silencer hala Nebula'nın sahibi ve Nebula'da bulunuyor. Doruk.NET'ten Nebula'nın ayrılması tarzındaki haberler tamamen yanlıştır. Ortada bahsi geçen "Sözleşme" Silencer ve Doruk.NET arasında yapılmıştır. Nebula Silencer veyahutta Nebula içerisinde var olan bir Owner olduğu sürece sürece Doruk.NET sponsorluğuna devam edecektir. Bu yüzden ortaya atılan "Stafflar sunucu kiralayarak para toplayıp ödeyeceklermiş" iddaası tamamen yanlıştır. Nebula istediği zamanda Doruk.NET'ten çıkarak aynı düzeyde veyahutta daha büyük bir kuruluş sponsorluğunda devam edecektir emin olabilirsiniz.

Sunucu alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bu yüzden web site ve oyun kapalı durumda. Yakın bir zamanda www.nebula.gen.tr adresinden gerekli açıklamalar yapılacaktır.

http://www.uo-developer.com/t-34251-nebula-nin-akibeti.html#34251

miş.. şimdi gördüm, oynayan falan varsa hâlâ bilgilensin..
Sosyal ağlarda paylaş

motorleyla inceledim okudum okadar yazmış durumu izah etmeye çalışmışsın. sözde koskoca kadrosu dururken bir oyuncunun bu şekilde yazı yazması dahi prestij kaybıdır.

kumun altına elini sokup çekeceğine bırakta mezar soyguncuları gelip çıkartsın nebulanın bedenini. bu şekilde olmaz bu işler yok yani izahı yok bu tür bir uygulamayı 10 senedir yapıyorlar bu adamlar her seferinde onlardan daha iyi bilen bir oyuncuları düzeltiyor durumlarını.

ne değişecekki? hadi açtılar neyi değişecek stabilite sıfır bende girdim inceledim baktım ettim yok yani elini attığın yer eski kodlar yüzünden sürekli patlıyor buysa stabilite yazık ozaman. bi kere client optimizasyonu sıfır:S sürekli kitlenme sürekli çakılma buysa savunduğunuz sunucu devam edin zaten uo hayatınız sunucu açıklarını fixlemekle geçti o adamlardan çooook daha bilgi sahibi olduğuna kalıbımı basarım. var gitsin onlar düşünsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Cyanide said:

Nebula'da şuan alt yapı çalışması yapılmaktadır. Burada ki bir çok post malesef karışıklık ortamında üretilen haberlerden ibaret.

Nebula'dan Silencer'ın ayrılması söz konusu değildir. Her karmaşık zamanda olduğu gibi Silencer ismi üzerinden yanlış haberler türetiliyor. Silencer aktif bir çalışmaya girerek şuan ki Alt Yapının temellerini atmaktadır. Kısacası Silencer hala Nebula'nın sahibi ve Nebula'da bulunuyor. Doruk.NET'ten Nebula'nın ayrılması tarzındaki haberler tamamen yanlıştır. Ortada bahsi geçen "Sözleşme" Silencer ve Doruk.NET arasında yapılmıştır. Nebula Silencer veyahutta Nebula içerisinde var olan bir Owner olduğu sürece sürece Doruk.NET sponsorluğuna devam edecektir. Bu yüzden ortaya atılan "Stafflar sunucu kiralayarak para toplayıp ödeyeceklermiş" iddaası tamamen yanlıştır. Nebula istediği zamanda Doruk.NET'ten çıkarak aynı düzeyde veyahutta daha büyük bir kuruluş sponsorluğunda devam edecektir emin olabilirsiniz.

Sunucu alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bu yüzden web site ve oyun kapalı durumda. Yakın bir zamanda www.nebula.gen.tr adresinden gerekli açıklamalar yapılacaktır.

arkadaşların guild'in ventrilosuna gelip , para isteyen kim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...