Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Otelden google'a girememek.

Rotweiler

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Şuan Brükseldeyim ve geldiğim otelin lobisindeki bilgisayarlar her siteye girebilirken şuan odada kablo ile bağlandığımda google hotmail gmail gibi sitelere giremiyorum. hosts felan resetledim. Proxy hiç yok. Ne yapmam gerekiyor bilemedim. Var mı çözümü olan? Şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

fastreloader said:

girememe sebebin birinin bağlantıya dns poinson falan yapıp şifrelerini çalma sebebi de olabilir

DNS "poinson" la ARP Poisoning i birbirine karistirmasak ? :) Ayrica sifreler SSL uzerindeyse MiM saldirilarda yine sertifikayi falan bulmaniz, decode etmeniz lazim. Oyle kolay isler degil.

Her neyse, bence transparent proxy vardir otelde. Oralarda bir sacmalama olmustur.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet cok dogru dusunmussun. Eger ki attacker arp poisoning ile buyuk bir networku kendi uzerinden route etmeye calisiyorsa ve dis bacagi sature olmussa ( ya da islem kapasitesi :) ) dedigin sey olabilir.

Netekim genellikle otellerde L2 olarak birbirini goremezsin. Gorebildigin bir otel varsa, network olarak problemli bir oteldir orasi, orada her turlu problemi zaten yasayabilirsin :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...