Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kofteye yumurta konur mu?

barbu

Öne çıkan mesajlar

vaniLLe said:

biz kiyma alirken kasaptan extra söylüyoz yagsiz olsun diye.
ayrica benim babam asci, agilli ol!

küçükken annem beni çok kızdırmıştı yaş 8-9 kasapdan yağsız kıyma almaya zorladı terlik vasıtasıyla bende gidip hıncımı çıkartacam ya "amca bol yağlı kıyma versene bana dedim" 40 yıllık mahalle kasabı "40 yıldır ilk defa böyle bişey duyuyorum annen yağsız kıyma istemiş olmasın" diye dalga geçmişti benle.. hem anneden kalay yemiş hemde kasap tarafından geyiğe sarılmıştım çok dokunmuştu yaş 29 oldu hala hatırlıyorum demek ki yer etmiş :)
Sosyal ağlarda paylaş

biz çok fakirdik ama.. hatta biz küçükken o kadar fakirdik ki başımızı sokacak bir evimiz yoktu. sokakta kartonlarda yaşardık ve benim odam bir köpek klübesiydi. 5yaşıma kadar bekçi köpeği pluto'yu öz kardeşim zannetim. ne zaman beni ısırdı o zaman üvey olduğunu anladım.
biz o kadar fakirdik ki ben bi tek hansel'le gretel'in arkalarından bıraktıkları kırıntıları yediğimde ekmek yemiş oldum.. bu arada sizden de özür dilerim kayıp alman çocukları
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar geyik bir yana koftemin kıvamı 10 numara oldu. dagılmadı, yapısmadı. ama ilk defa galeta unu ile yaptım ekmek olmadıgı icin onu ayarlıyamamısım o kadar.

o yuzden iyi yoguramayan yetolar yumurta koysun. daha kolay olabilir öyle.

ne tavaya yapıstı, ne dagıldı. ne de elime yapıstı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi olay sole. benim yaptıgım kofte biraz garip oldu. bence (ki hala aynı dusunuyorum ama emin degilim) ilk defa galeta unu ile yaptıgımdan garip oldu kofte. vanille de yumurta yok dedi. sonra basladı topik ac da gor, topik ac da gor die. ben de sussun diye actım :D
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

fede said:

hayır ben vanillenin de yumurta da koysa kıvamında köfte harcı yapabileceğini zannetmiyorum

baştan sona fail lan topik

sen zannetmiyorsun, ama beni tanisan öyle olmadigini görürsün!
cok güzel yemek yapiyom bi kere ben.

yap da yiyelim bi gün
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...