Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heros Might and Magic 4

Gm-Sniper

Öne çıkan mesajlar

4 tabi fanları için oynanabilir ama heroesun klasikligini bozdugu ve bi cok kişiyi hayal kırıklıgına ugrattıgı kesin.
merakla 5 i bekliyoruz bakalım[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

Katil-lvl 50 parasız asker-kay
Necroll-lvl 50 kurbaga suratlı necro-kay
Mothman-lvl 48 buffbotmuş-Kay

Sosyal ağlarda paylaş

birçok homm fanatiği beğenmemiş olsa da homm4 çok güzel bir oyun. mutlaka oynanması gerekir. orjinal senaryosu da TGS expantion senaryosu da gayet güzel.

-heroların savaşlarda aktif olarak bulunması,
-grupta birden fazla hero bulunabilmesi hatta tamamen herolardan oluşan grupların mümkün olabilmesi,
-sınıfların büyülerinin çeşitlendirilmesi ve savaşlardaki efektivitesi,
-necro sınıfının ortalamanın biraz üstünde güçlü yapılmasından vazgeçilerek dengelenmesi,
-"ilk grubunu kaybetme bölümü geç" ve "en çabuk ordu biriktiren döver" mantıklarının minimuma indirilmesi,

bunlar bence homm4'ün artıları. beğenmeyenlerin kendilerine göre sebepleri var ama şu ana kadar duyduklarımdan hiçbiri bu oyunu oynamadan kenara atmak için yeterli sebep değil bence.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004

[Bu mesaj Sufi tarafından 11 Ağustos 2004 14:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

herows 4 bence çok güzel bir oyun.3ün hepimizde anısı var tabii ki ama BENCE heroes 4 serinin en iyisi. Bi kere heroes 4de multi manyak oluo hele bikaç kişi olunca. Birinin güçlü herosu öldürülmüyor,yenen tarafın kalesinde tutuluyor. Bu da kapışmayı daha eğlenceli bir hale getiriyor. Ayrıca heroların savaşması,yaratıkların herosuz dolaşması,grafiklerin -daha- güzel olması heroes 4ün güzelliklerinden sadece birkaçı.[signature][hline]Gitar Azmanı
------------
Pascal, 25 Mayıs 2004 01:30'da demiş ki:
Ya ciddi ciddi biriylee kavga etmek istiyorum. Olmadı kırmızı ışıkta bekleyip camı açık taksi şöförlerine tokat atacam...

[Bu mesaj shapshal tarafından 11 Ağustos 2004 14:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Kadıköyde Joy da hala satılıyor. Bahariyeden Rexx e inerken soldaki ilk sokağa sap, sokağın başındaki bi kafeden sonra yine sol tarafta merdivenlerden çıkılarak girilen bi bilgisayarcı var. Aradığınız çoğu eski oyunu bulabilirisniz orda.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

lol o oyunda grandmaster magic resistance ve grandmaster offense bide grandmaster combat yapmıs barbar herosunu yenebilcek troop u biriktiremiorsunuz biriktirsenizde adam 1 potion of immortality içip bidaha telef edior.Çok dengesiz 1 heroo savasın kaderini o kadar asla degistiremez.[signature][hline]BattleNet : MaGe_SoLid
Sosyal ağlarda paylaş

campaign'i, grafikleri ve müzikleri güzel ama eski ruh olmayan bu oyunu öldüren noktalar var. onlar olmasaydı belki 3'ten iyi olabilirdi ama :

1- Saçma sapan bir asker tercih etme sistemi var. barbarlarda cyclops'u feda edip ogre yapmak karşısıyla dalga geçmektir. order'da genie varken kim naga yapar vs bir sürü adam heba oluyo bu saçma sistem yüzünden

2- Herolar çok kolay ölüyor gm cart curt olması birşeyi değiştirmez zaten o kadar skill'i gm leyene kadar karşıdada hatırı sayılır büyük bir ordu oluyor ha bire immortality de içilmez

3- büyüler felaket dengesiz o kadar büyü arasından kullanılabilen büyüler parmakla sayılır. chaos büyüsü olan mass confusion ı bilenler dengeyle neyi kastettiğimi anlıyacaktır (4 kişinin bir turn'unu pas geçmesi vs) bunun gibi dengesiz büyü çok

4- savaşları 3d yapıcaz derken strateji namına bişi kalmamış.
(var ama 3 kadar iyi değil o kombinasyonları kuramıyorsunuz 4'te)

5- bazı birim çizimleri çok kötü alakası yok ve güçleri abartı veya dengesiz.

6- map tasarımları iyi değil çeşitten yoksun (custom map)

oyun oynanırmı oynanır tabi ama 2 ve 3 den sonra beklediğimiz daha etkileyici bir heroes'tu daha süslü değil. hala 2-3 ü kurar oynarım ama 4ü bir daha kuracağımı zannetmiyorum çok cabuk tüketiyor oyun kendini. bunlar benim şahsi fikirlerim.[signature][hline]Ölünün sandığı başında tam on beş denizci,
Yo-ho-ho... bir şişe de rom negrita...
İç, iç hepsini, aldırma sen şeytana...
Yo-ho-ho... bir şişe de rom negrita.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
John_Silver, 11 Ağustos 2004 20:46 tarihinde demiş ki:
6- map tasarımları iyi değil çeşitten yoksun

bence gayet güzel mapler var.Heroes serisinde multiplayer olarak en iyi oynanabilecek oyun heroes 4. herolar çabuk ölebilir,sonuçta onlar da asker ve böylece tek heronun koca bir orduyu daatması da önlenmiş olur. Bilmiyorum yani bunlar benim düşüncem ama heroes 4 rulez.[signature][hline]Gitar Azmanı
------------
Pascal, 25 Mayıs 2004 01:30'da demiş ki:
Ya ciddi ciddi biriylee kavga etmek istiyorum. Olmadı kırmızı ışıkta bekleyip camı açık taksi şöförlerine tokat atacam...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
John_Silver, 11 Ağustos 2004 20:46 tarihinde demiş ki:
1- Saçma sapan bir asker tercih etme sistemi var. barbarlarda cyclops'u feda edip ogre yapmak karşısıyla dalga geçmektir. order'da genie varken kim naga yapar vs bir sürü adam heba oluyo bu saçma sistem yüzünden

saydıkların arasında tek onayladığım bu oldu. gerçekten bazı birimlerin alternatifi olarak heba olmuş yaratıklar var.
said:
6- map tasarımları iyi değil çeşitten yoksun (custom map)

custom maplerin yapısına baktığında multiplayer için hazırlanmış olduğunu görürsün. ha tabi ki "single oyunlar için free mapler yok" diye bir eleştiriye katılırım.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

az sayıda güzel haritalar var çeşit yok demek istemiştim
biz genelde multiplayerda large ve xl ı tercih ettiğimiz için çok az tatmin olduk bu tür haritalar h3 kadar doyurucu değil[signature][hline]Ölünün sandığı başında tam on beş denizci,
Yo-ho-ho... bir şişe de rom negrita...
İç, iç hepsini, aldırma sen şeytana...
Yo-ho-ho... bir şişe de rom negrita.
Sosyal ağlarda paylaş

Homm4 de bir homm bir hommcan. Ama bence homm3 ü tutamaz. Homm4 ü de oynadım güzeldir zevklidir de order üniteleri çok kuvvetli.(Hep order olduğumdan böyle bir kanıya vardım galiba)Yani siz cininizi şöyle bir 150 gibi mâkul bir rakama getirirseniz. Ordunuzda 1 titan bile olsa phant img ile 20titan çıkartıyor. İce bolt büyüsünün verdiği dmgi saymıyorum bile. Ki 150 az bi rakam.[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]
Bonus 05 February 2004 20:02 tarihinde demiş ki:

Siz bir de çırpıya para mı veriyorsunuz?
*casts spell:Summon iyi çırpı*
Tamam cinsiyet konusunda gravityyi kandırdım...Çünkü kız karakterler çok tatlı ^^
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KarafatmaMan, 11 Ağustos 2004 12:38 tarihinde demiş ki:
+1 4 kotu olmus menuler fln ayrica HoM 5 cikicak bi yerde incilemesini okumustum okuduuma gore cok guzel olacakmis onun yerne exp oyna en iisi=)

Evet bende okumuştum, çok güzel olacakmış. artı adam bize bişiy tavsiye etmişti HoMM 5 çıkana kadar 3ü tekrar takrar oynayın. 4ü bende hiç beğenmedim.[signature][hline][b]Liv Tyler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...