Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pitbull'lar Toplanacak

-007-

Öne çıkan mesajlar

tüm söylediklerin benım söylediklerime ithafen olduğu için cevaplayayım.

hayvanları "düzgün" ve iyi niyetli insanlardan üstün tutmuyorum.daha doğrusu kimseyi kimseden üstün tutmuyorum.bana göre hepsi can.fakat hep söylerım ben hayvanları insanlardan daha çok seven biriyim.evet hayvan haklarına meraklıyım bu yüzden elimizden geldiğince ithal mama verip diye mimlediğin bizler sokaktaki aç kalmış, çok zor koşullar altında kalan köpekleri veterinere götürüp tedavi ettiriyoruz, yardımcı oluyoruz. her köpek maalesef hayatta kalan köpekler kadar şanslı ve güçlü olamıyor.
neden? insanlar sayesinde.

sanırım sen baya ilgisizsin hayvanlar ile.inan bana aktif bir hayvan hakları sitesine üye olsan insanların ne denli psikopat ve manyak çeşitleri olduğunu görürsün. goethe doğru söylemiş insanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum diye.

sinir krizi geçirirm böyle bir olay olursa.kendi küçük dünyasında bu tarz şeylerden haberi olupta rahat uyuyanlar kadar duyarsız değilim kusura bakma. okuduğum onca katliamdan, sebepsiz uyutulan onca köpekten kısacası yaşanan onca sebepsiz vahşetten sonra "önce yasa çıksın sonra bakarız yeaa "diyemiyorum senin gibi. bunları demen senın bu olaylardan ne kadar habersiz olduğunu gösteriyor.

sonuç olarak birkaç post önce pitbull cinsi ile ilgili yazdığım küçük yazıyı okuyup sonra da Prof.Dr. Tamer Dodurka'nın şu makalesini okumanı rica ediyorum.
tamer durka.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya her hayvansevere ya da hayvan hakları savunucusuna böyle yaklaşmak çok yanlış, cidden çok zor durumda hayvanlar var. Bu dönem azıcık da olsa okuldaki hayvan hakları projesiyle çalıştım, barınakların durumu zaten rezalet, aç kalıp birbirlerini yiyor köpekler falan. Abartı da değil, direk barınaktaki görevlinin anlattıkları bunlar. Sokaktaki köpekler daha beter hallerdeler. Bi stereotip yakıştırması yapıp laf atmak hoş değil yani, etmeyin eylemeyin
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

ben hayvanları insanlardan daha çok seven biriyim

Bella said:

çok zor koşullar altında kalan köpekleri veterinere götürüp tedavi ettiriyoruz, yardımcı oluyoruz

İyi gidiyodun da obsesif yaklaşmaya başladın olaya.
Sokaktan kaç aç insan besledin, kaçını hastaneye götürdün demek istiyorum bu noktada?
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

Sokaktan kaç aç insan besledin, kaçını hastaneye götürdün demek istiyorum bu noktada?

Lafı ağzımdan aldın, tabii ki sıfır. Sağda solda "fakir besledim" demek utanç verici ve korkunçken, "köpek besledim" demek çok karizma oluyor baba.

Bu arada tüm Pitbull'lar toplatılıyormuş, albüm stoklarını hazırlayalım:

Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Lafı ağzımdan aldın, tabii ki sıfır. Sağda solda "fakir besledim" demek utanç verici ve korkunçken, "köpek besledim" demek çok karizma oluyor baba.

sen kaç kişiye yardım ettin? bu hayvanlara yapılan yardımları gereksiz bulup kaç insan besledin,önce insanlara yardım edin reröre yapanlar kendileri eminim her ay 4 yetim 9öksüze yardım ediyolardır.

ayrıca baggio sıfır olduğunu 3 senelik tanışıklığımızdan bu kadar eminsin herhalde.

hele boldladığım kısımdan sonra bu tutumda bi insana daha fazla cevap vermeyeceğim. bakış açımız çok farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

İnsanları beslemek doğa anaya vurulan bir darbedir diyerek troll-ciddi karışımı bir mesaj atmak istiyorum. Elimden geldiğince fakirlere yardım ederim ben ama sonuç olarak insan besleyeceğime doğanın kanunlarına uyan ve yaşadığı gezegeni yok etme riski olmayan hayvanları beslerim daha iyi.

fede said:

yemek yeme o zaman :D

AHAHAHADGHADHADHAHA SESLİ GÜLDÜM GECE AGEGAEGEAHRRGsfbgnb
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

Baggio said:

sen kaç kişiye yardım ettin? bu hayvanlara yapılan yardımları gereksiz bulup kaç insan besledin,önce insanlara yardım edin reröre yapanlar kendileri eminim her ay 4 yetim 9öksüze yardım ediyolardır.

ayrıca baggio sıfır olduğunu 3 senelik tanışıklığımızdan bu kadar eminsin herhalde.

hele boldladığım kısımdan sonra bu tutumda bi insana daha fazla cevap vermeyeceğim. bakış açımız çok farklı.

Ben de underline ettiğim kısımdan sonra sağa sola kontrolsüzce saldırmanın zihinsel aktivitelere nasıl inhibitörlük yapabildiğini görmüş oldum :p

Bu arada Dynun'a bir cevap vermediğini görüyorum, halbuki fikri ilk ortaya atan oydu. Bu algıda seçicilik mi, yoksa verecek cevabın mevcut olmaması durumundaki alışıldık kaçma tavırları mı?
Sosyal ağlarda paylaş

itlaf çözüm mü?

e evet..

hatalı bir uçağınız var.. bu seri düzeltilemeyecek bir sorun içeriyor. arada düşebiliyor ve insanlar ölebiliyor..

kaldırırsınız üretimden.

beyninizde anevrizma tespit edildi. ameliyatla halledilebilecek bir şey. şansa bağlı ama patlarsa hayatınız tehlikeye girer..

ameliyata girersiniz en kısa sürede.

vahşi ve ne yapacağı kesin olmayan bir kaç cins köpek var. bir anda saldırgan hale girip komşunuzun suratını parçalayabilir. size de saldırabilir.. bu gerekçe ile devlet toplanması gerektiğini düşünüyor..

e mantıklı hani.

hayvanları severim ama insanları çok daha çok severim..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

vahşi ve ne yapacağı kesin olmayan bir kaç cins köpek var. bir anda saldırgan hale girip komşunuzun suratını parçalayabilir. size de saldırabilir.. bu gerekçe ile devlet toplanması gerektiğini düşünüyor..

Yanlış düşünüyorsun. Sakin ana babalardan üreyen ve çok düzgün yetiştirilen pitbull'lar sakin ve evcil olabilirler. Tabii halihazırda sakin pitbull yokken bu nasıl mümkün olacak o bilinmiyor ama olsun. Ayrıca sokakta dolaştırırken herkes ağzına ağızlığını takacak, polis de bu konuya bu titizlikle yaklaşıp herkese gerekli yaptırımı uygulayacak, eminim. Ağızlığı yokken birine saldırıp öldürürse de zaten sahibi ağır para cezası ve 1-2 sene hapis alacağı için, problem yok. Sahibini yerse de zaten insanlardan daha çok değer verdiği için, canını seve seve verecektir diye düşünüyorum.

Haksız mıyım? Çok gereksiz bir yasa bence toplatılması.

Bu arada şu "profesör" adamın "makale"sini okudum da, "Pitbull türetilmiş diyorlar, O ZAMAN BÜTÜN KÖPEKLER KURTTAN TÜREME ZATEN" gibi lise seviyesinde bir argümanla başlayıp, sonlara doğru "Pitbull sakin yetişebilir, hem Avrupa ülkelerine bakmayın onların yasaklaması da yanlış, bir tek biz doğrusunu bilebiliriz" gibi ortaöğretime düşen bir seviyeyle sona eriyor. Sunduğu şeylerde genelde bilimsel bir kanıt/referans tabii ki yok, olanlar da tatmin edici değil. Müthiş olmuş gerçekten.

Tıpki Cevizkıran abimiz gibi bir profesörmüş.

Sosyal ağlarda paylaş

genetik olarak bozuk ve bundan dolayı saldırgan bir ırk olduğu söyleniyor.. ben gerisini bilmem..

boğa köpekbalıkları da böle mesela.. dişisinde bile testosteron tavan yapmış bi canlı. sakin davranmasını beklemek gereksiz hani..

diğer yandan Türkiye ve yasaların uygulanması... LOL..

güldürdünüz beni..

sadece "toplanıcaktır" denilir. belki 1-2tane toplanır..

ama yok yok bilardo daha iyi.. evet..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...