Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sokak hayvanları için bir kap su

wastyrx

Öne çıkan mesajlar

Olay butun sokak hayvanlarinin beslenmesi, duzenli olarak bakilmasi degil ki ? Konuyu bilmem nereye cektiniz diyorsunuz ama siz de abartmissiniz biraz.

Hava cok sicak, etrafta su yok, bu hayvanlarin ter bezleri yok.. Dolayisi ile kendi kendilerine yetemiyorlar. Onlari bu sekilde gorup de iciniz sizlamiyorsa zaten yanlis topictesiniz. Bu topicin amaci, icinde potansiyel olarak bu tur bir his olan, empati sahibi kisileri tetiklemek ve cok basit sekilde bir kap su koymak bir yere.

Abartmanin luzumu yok. Ben de yolda kotu halde bir hayvan gordugumde ( insan da dahil buna ) yardim etmeye calisirim bir sekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Wyrm said:

Dediklerimi çarpıtıp durmanıza lüzum yok. Bakın benim derdim kısaca şu:

4 yaşında bir oğlum var ve sizin gibi kapısının önüne yiyecek bırakan insanlar yüzünden etraf it doldu. Çocuk dışarı çıkıp oynamak istiyor ama izin veremiyorum. Sizin çocuğunuz olduğunda ne yapacaksınız çok merak ediyorum. Sokak köpekleriyle birlikte büyütürsünüz artık. Oğlum evcil kedime yaklaşınca bile yüreğim ağzıma geliyor. Siz ne biçim insansınız anlamıyorum.

Benim şikayetim bu ama siz konuyu nasıl ağaçlara getirebildiniz hayret

Düşündümde aslında çok boş konuşuyorum. Ben komşularımla yıllardır tartışırım bu konuyu bir yerede varamadık sizinle burda iki dakikada nereye varıcaz ki
Belli bir yaşı geçmiş insanların düşüncelerini değiştirmeye çalışmak boş bir uğraş

4 yaşında çocuğun tek başına sokakta ne işi var ?? kusura bakma ama amacın sırf trollemek ve polemik yaratmak gibi duruyorç.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Wyrm said:

Dediklerimi çarpıtıp durmanıza lüzum yok. Bakın benim derdim kısaca şu:

4 yaşında bir oğlum var ve sizin gibi kapısının önüne yiyecek bırakan insanlar yüzünden etraf it doldu. Çocuk dışarı çıkıp oynamak istiyor ama izin veremiyorum. Sizin çocuğunuz olduğunda ne yapacaksınız çok merak ediyorum. Sokak köpekleriyle birlikte büyütürsünüz artık. Oğlum evcil kedime yaklaşınca bile yüreğim ağzıma geliyor. Siz ne biçim insansınız anlamıyorum.

Benim şikayetim bu ama siz konuyu nasıl ağaçlara getirebildiniz hayret

Düşündümde aslında çok boş konuşuyorum. Ben komşularımla yıllardır tartışırım bu konuyu bir yerede varamadık sizinle burda iki dakikada nereye varıcaz ki
Belli bir yaşı geçmiş insanların düşüncelerini değiştirmeye çalışmak boş bir uğraş

4 yaşında çocuğun tek başına sokakta ne işi var ?? kusura bakma ama amacın sırf trollemek ve polemik yaratmak gibi duruyorç.

trollemekmiş ben 5-6 yaşındayken evimin önündeki parkta oynardım(Bursa).Nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama muhtemelen İstanbul yaşanmaz bir hale gelip çocuklar dışarı salınmadığından bu durumu gayet normal karşılıyorsun.Bence 5 yaşındaki çocuk ailesinin gözü önünde sokakta oynayabilmeli (köpek tarafından parçalanma tehlikesi olmadan)

Adam gayet güzel argümanlarla gelmiş.Neden onun amacı trollemek polemik yaratmak oluyor da karşıt fikirler muhteşem oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

BAIIHAN said:

köpeklerin kapı önüne bırakılan kaptaki yemeği ve suyu içerek çoğaldığını zanneden tipler var.

sene 2010

quote]

Yemekte protein yağ karbonhidrat gibi hücre yapımında kullanılan moleküller yok tabi.Onlar biokütle olmaz kesinlikle. Bu hayvanların aslında ihtiyacı da yok öölesine sıkıldıklarından yiyip içiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

neyin lafını yetiştirdiğini zannediyorsun ki?

köpeklerin toplanması veya kısırlaştırılmasından ziyade insanların onları aç ve susuz bırakarak öldürmesini savunan bi psikopatın düşüncelerini 'mantıklı argüman' olarak yorumladıktan sonra?

çoğalmalarından ve 4 yaşındaki çocuklarınızın sokakta oynayabilmelerini engelliyor ise eğer bu hayvanlar, ağlamanız gereken yer belediyenin duvarı.

kaldı ki çocuğunuz parkta oynayamıyor diye bu hayvanların açlıktan ölmesi gerektiğini savunuyorsanız eğer, dilerim çocuğunuzu parçalarlar. nitekim köpek olsaydınız neler yapardınız hayal bile edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BAIIHAN said:

neyin lafını yetiştirdiğini zannediyorsun ki?

köpeklerin toplanması veya kısırlaştırılmasından ziyade insanların onları aç ve susuz bırakarak öldürmesini savunan bi psikopatın düşüncelerini 'mantıklı argüman' olarak yorumladıktan sonra?

çoğalmalarından ve 4 yaşındaki çocuklarınızın sokakta oynayabilmelerini engelliyor ise eğer bu hayvanlar, ağlamanız gereken yer belediyenin duvarı.

kaldı ki çocuğunuz parkta oynayamıyor diye bu hayvanların açlıktan ölmesi gerektiğini savunuyorsanız eğer, dilerim çocuğunuzu parçalarlar. nitekim köpek olsaydınız neler yapardınız hayal bile edemiyorum.

yazdıklarının yukarıdaki mesajımla bağlantısını çözemedim.Ben senin yıl 2010 yazan mesajını alıntılamıştım.Yoksa "aç susuz bırakalım aci çektirerek öldürelim" tarzı bir şeyler yazdığımı hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bizim pecnere pervazında çömlek var su koyuyoruz arada. serçeler falan gelip içiyor güzel görüntü.

tabi küçük çocuklarınız varsa camın altından geçmesin mazallah çömlek düşerse kafaları yarılır.

bir de serçelerin bazıları suyu içe içe palazlandı iyice, geçen gün bitanesi adam kaptı sokaktan :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...