Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

alakası yok işte, elective law'da kimi aday gösterirsen o seçiliyor eğer ülkeyi tren kazası gibi yönetmiyorsan. senin dediğin sistemden yaklaşık 1071 kat daha iyi heh.

ha bir de DEVASA +20 relations bonusu var bütün tebayla. tam bir gösteri demokrasisi yani.

ne bileyim ben daha CK2 oynamadım, CK1de de hiç elective law kullanmadım ama bildiğim kadarıyla aday göstermey diye bişey yoktu
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

turov ile başladım bakalım önce bulgaria sonra rus kurma amaçlarındayım da etrafta ne kadar lord mord varsa hepsi kardeşim lan

ulan peçeneklerin yarısını ben aldım yarısını hre güdümlü hungary aldı bakalım bulgaria kurmak için kapışmam gerekecek. slav aşiretim vs. alaman tayfa

sam sana güvenip elective'e geçiyorum bakalım nolcak
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bütün düklükleri kendi hanedanına devrediyorsan esprisi azalıyor çünkü bütün soyun -5 relations hit yer +20 bonus alacağına hanedandan olmayanların aldığı gibi.

ve kadınları da aday gösterebiliyorsun direkt, ben sadece kraliçelerle oynuyordum ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

oha lan olaya bak. 10 numara heir yetiştirdim kendime, velet evlenmek istedi. 1-2 oyaladım çıkarlarıma uygun hatun bulamadım diye. hıyarağası gitti courttaki dombili ve iğrenç traitleri olan, fertility -20 falan bi hatunla evlendi.

kızım kocaya kaçtı evlendi demek bile bu kadar koymazdı sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

Elective Law'da ya başka hanedanın adamı seçilirse nolacak. Krallığa bağlı güçlü bi Dük, oğlunu şeçtirirse mesela. Direk gg olmaz mı ?

bunun olması için vassal ilişkilerinin BERBAT olması lazım, hepsine kafadan +20 relation almışken ciddi ciddi çok kötü hükümdar olması lazım başkasını seçmeleri için ya da ilişkilerde çok büyük hatalar yapıyor olmanız lazım. çoğunluğun oyunu alacak kadar pozitif ilişkilerde olmanız gerekli elbette yoksa gg.
hamsilipilav said:

ya oğlumu seçersem adam novgorodun falan da dükü olmuş ne ara olduysa direk law novgorod lawuna dönüşüyor elective law kalkıyor ve her vassalım isyan ediyor. napsam? birde küçük kız var novgorodu almayı falan bırakıp direk onu ruler yapıp kafam rahat mı etse.

kıza ver elbette ki.
Sosyal ağlarda paylaş

konseydeki adamları ne yapıyorsunuz diye soracağım ben

başta hep teknolojiye bastım ama tooltipi okumamanın cezasını çektim sanırım hata yapmışım, öyle çok bi katkısı olmadı 100küsür yılda. spy genelde spy network döşüyor sürekli birilerini öldürdüğüm için artı briberyden para getirip duruyor. şansölye de claim etmekten vazgeçtim claimi olan birini ülkeye getirtmek çok daha kolay, onunla diplomatik ilişkileri iyileştiriyorum daha çok. onun dışındakileri de teknoloji dışındaki alanlarda kullanmak daha mantıklı sanırım.

bi de claim geçme / alliance muhabbetinin bazı noktalarını çözemedim. kral bizans prensesiyle evlendi zamanında kral olmadan, karı da bilmemne adalarının düşesi direk sahip. hatta direk orada yaşıyor arada 4 tane çocuk yaptı sözde benim kraldan ama ne ara buluşup yaptı bunlar çocuğu belli değil.

savaş mavaş çıkınca da kılını kıpırdatmıyor, bendeki kontlar isyan çıkarsa dahi yine biz sizin düşmanı çok seviyoruss :Pp modundalar, bazıları da mavi bayraklı evlendirmiş olsam bile yine alliance'ta çıkmıyor misal roman prensesi prensin karısı bende, ama yok alliance zamanı ortada adamlar. hatta savaş açtılar. alliance'ta olanlara nereden bakabiliyoruz ya diplomasi tabı çok kısıtlı olmuş o ekrandan hiç tatmin olmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bulgaristanı kurup polonya prenseslerinden biriyle kralın evlendirip claim al.Daha baya erken zamanda sayılırsın etrafta hiç pagan devlet falan bırakma bide sana önerim moğollar çıkana kadar rusyayı kurmaya çalışma çok fena dağıtırlar seni.Moğollar çıktığında zayıflıyan devletlere savaş açıp alırsın daha kolayca kurarsın rusyayı şimdilik batıya odaklan bana kalırsa...
Sosyal ağlarda paylaş

çok ilginç gelişmeler yaşadım. düküm öldükten sonra kızı yerine geçti. tam hanedanlık içi savaşa başlamıştım rus için tüm claimleri ortaya koyup ki adam ölüverdi savaşın başında. female ruler + short reign olunca birden adamlarda isyan etmeye başladı. kadın isyanlarıda bastırdı savaşıda kazandı. inb4 çariçe lol

http://i1104.photobucket.com/albums/h328/hamsilipilav/ck2_8.jpg

şu bryansk kısmıda benim şuanda 4 yer daha alsam kuruyorum rusu
Sosyal ağlarda paylaş

sam'in tavsiyesi ile elective e geçtim geçmesine; ama crown authority'i arttıramıyorum. 2-3 sene içinde isyan teşebbüsü oluyor hep, düşür otoriteyi diye.

daha önce hiç karşılaşmadım gibi bişe, arada alaka var mıdır? varsa, engellemenin yolları nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...