Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şirket nasıl kurulur?

ucunbiri

Öne çıkan mesajlar

anonim şirket ve limited arasında çok fark var

şahıs şirketi oalrak götüreceksen %95-%5 olarak payları ayrılmış iki ortaklı kurulur (görüldüğü gibi 2. ortak paravan kişi)

anonim daha büyük işler için şahıs şirketi olamaz çünkü yönetim kurulu vs olması gerekiyor şirkette ki iş daha ciddi boyutlara varıyor

şirket lkurmak için bağlı olduğun ticaret odasına sicil kaydı açtırıyorsun en son 150 tl gibi birşeydi sonrasında yıllık matrahına göre vergini ödüyorsun

şirket sahiplerinin emeklilik olayı da farklı mesela, çalışanlar direk ssk üzerinden emekli olurken şirket sahipleri bağ-kur lu oluyordu şimdi sistem sgk sonrası ne kadaar farketti açıp okumak lazım

daha ayrıntılı bilgi katalog broşür vs için en yakın il ticaret odası şubesine yada merkesine gitmelisin
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bi hevesle acayim deme, kapatana kadar binbir takla attirirlar adama

yok bir heves değil olayı ciddi boyutta düşünüyorum ben yanıma 3-4 bilgisayar mühendisi arkadaşımı alıp 3d-animation üzerine bir şeyler yapmayı planlıyorum.

limited galiba benim bakınmam gereken bu durumda? yatırılan sermaye miktarının ortaklıkla bir alakası var mı peki? mesela sermaye 10k tl olcak adam 5k yatırdı o 50% ortak mı oluyor yoksa götümden mi sallıyorum haha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...