Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Silent Hunter 3 - U-boat vs Destroyer

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar şu oyunda destroyerdan kaçmanın yöntemini bilen varmı?

Anamı ağlatıyolar kaçamıyorum. Motorları kapatıp sessiz moda bağlasamda sonarda yakalanıyorum hal böyle olunca hemen üzerime patlayıcı varilleri salıyor bir keresinde 1 saat köşe kapmaca oynadık emergency manevraları ile yırtmaya çalışsamda en sonunda pes dedim yeter bu gitmicek başımdan zaten herhalde daha fazlada dayanamazdı gemicigim.

Birde bir sorum var:

(___UBoat___) - - - - - - - - - - - -> ______(Gemi)______/

Arkasından takip ettiğim bir gemiyi nasıl vurabilirim? (Direk kıçtan)
Sosyal ağlarda paylaş

kkolay kolay kacamazsın, ben sunuyapıyodum, belli bir yöne doru giderken sabit hızda, yön değiştirip motorları kapatıyordum. destroyer bazen motorlaı kapamadan önceki yönüne doğru takip ediyo. sonarları cok net değil zaten, mesafeyi acınca aban motorları ters yönde tam hız git dalabildiğin kadarda derine dal.

gemiyi arkadan vurmak cok zor, genelde akıntı yüzünden direk giden torpidolar cok sasıyo, bu yüzden ben nerdeyse bütün atışlarımı falsolu yapıyodum, arkasından takip ettiğim gemiyi, biraz sola kırıp deniz altıyı falsolu bir atısla vurmak daha kolay geliyodu bana
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen bende öyle yapıyorum 90 derece dik konuma gelip ateşliyorum zaten süperhesap yapmayada gerek olmuyor ama yapanlarda var hani onlarada şaşmıyor değilim.

U-571 filminin başlangıç sahnesini izleyenler bilir,

Destroyer arkadan gelip bizimkinin üzerinden varil salarak geçiyordu, ubotda dibe dalıp üzerinden geçmesine izin veriyoduki çok riskli bi hareketdir bu, az hasarla atlatıp hemen su yüzeyine çıkan ubotumuz kıçtan torpidoları salar ve destroyeri imha ederdi. Bu hareket çok içimde kalmıştır o sebepten sormuştum aslında...
Sosyal ağlarda paylaş

arksdan gemi vurmak için aynı anda 2 tane torpido atacaksın. birisi geminin az sağına-soluna paralel bırakacaksın. hedefin hızına ve büyüklüğüne göre bir süre sonra ilk torpidonun tersi yöne bir tane daha salacaksın gövdeye değecek ekilde.

matematik hesaplarını bilemiyorum, oynadıkça alışıyorsun ne yapman gerektiğine; ama bast mantıgı bu.
Sosyal ağlarda paylaş

patlama derinliğini ayarlamayı unutuyorsundur. önüne gelen gemiyi önce tanımnlaman lazım. su altında kaç metre derine iner be deniz ne kadar dalgalı bunları dikkate alarak torpidonın kaç metre derinlikte patlamasını istediğini ayarlaman lkazım. muhtemelen gövdeden sekiyor senin torpidolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Derinliği genelde yüzeye yakın seçiyorum gövdeye çarpıp patlıyacağını düşünüyordum.Ancak sen diyince kafama dank etti gövdeye çarpıp sektiği oluyor.Peki bunun için daha derine yolluyacam ancak o zamanda geminin altından geçip gitmez mi?
Birde pistol seçeneği var torpido özelliklerinde I ve M bunların açılımı ne?
Sosyal ağlarda paylaş

torpido her zaman sekebilir o ihtimal her zaman var ama cok ufak.
bunun dısında sekme sebepleri, patlama timer'ını yanlsı ayarlamıssındır. carptığında daha timer bitmemistir. patlama derinliği yanlıs ayarlamıssındır, mesela 5 metre demissindir ama gemiye 10 metrede carpmıstır. birde dik acıya ne kadar yakalsırsan patlama ihtimali artar, gemiye cok paralele carparsa torpido sekebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Derinliği genelde yüzeye yakın seçiyorum gövdeye çarpıp patlıyacağını düşünüyordum.Ancak sen diyince kafama dank etti gövdeye çarpıp sektiği oluyor.Peki bunun için daha derine yolluyacam ancak o zamanda geminin altından geçip gitmez mi?
Birde pistol seçeneği var torpido özelliklerinde I ve M bunların açılımı ne?

I = Impact, M = Manyetik.

Manyetik tetik aynı zamanda I tetiğinide barındırıyo. O yüzden genelde M de kalması gerekir.Bunları açıklayacak olursak: I da gemiye çarpınca torpido patlar, M de torpido geminin altında geçerken manyetik alandan dolayı tetiklenip patlar ve oluşturduğu basınç vs. etkilerden gemiyi bölerek batırır. Ortalama M tetikli torpido geminin 1 metre altından geçmesi gerekerir. Dalgalı, fırtınalı havarlada iyi ayarlamak gerekir. Genelde gemilerin ortasına atarak, gemileri ortadan ikiye bölebilirsiniz. Gemilerin suyun altında kalan kısmının ölçüsünü , hedef geminin türünü belirlediğimiz rehberde draft kısmından öğrenebiliriz.

Eğer ayarlardan dud torpido opsiyonu açıksa torpidoların bozuk çıkma, çalışmama oranı bayağı fazla. Özelikle g1 tipi torpidolarda. Torpido gemiye 90 derece açıyla çarpsa bile, çalışmayabilir.

G1 tipi torpidoları , ilerlerken hava kabarcıkları çıkardıkları için, geceleri, g2 tipi torpidoları ise elektrik motoru kullandıkları ve giderken iz bırakmayıp , gündüz gözüyle zor tespit edileceğinden , gündüzleri kullanılması gerekir.

Subsim forumlarından bayağı detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Birşey daha soracam geminin hızı 9knot benden 10km arkasından takibe başlıyorum su yüzeyinden son sürat 5km kala görüş mesafesine girmeye yakın suyun altına iniyorum ancak o zaman hızımız neredeyse eşitleniyor.Bir şekilde yakalasam bile sürekli kıç kısmını görüyorum.Bu tür durumlarda ne yapmalı nasıl bir yol izlenmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

takip etmek mantıklı değil. zaten denizaltı olarak görevin belirli bir alanı kontrol altına alıp geleni gideni batırmak. gelen istihbarat raporlarına göre geminin rotasıyla kesişecek bir rota belirleyip geminin sana gelmesini beklemen daha mantıklı.hem böylece inisiyatifi ele geçirip çok daha isabetli atışlar yapabilirsin. öbür türlü bir yandan denizaltıya yön vermek, son anda kesinleşen verilere göre torpidoları ayarlamak vs epey zorlaştırır işini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...