Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

5 aylık kedi tuvalet eğitimi

Red

Öne çıkan mesajlar

Bizim kedinin kakası veya çişi gelince miyavlıyo bizde onu bahçeye salıyoruz kakasını veya çişini edip geri geliyo. Kediler hakkında biraz tecrübem var hatta kedimizin birini ben doğurtmuştum göbek bağını kestim falanasd. Eğer kedin senin istemediğin birşey yapıyorsa iki parmağınla burnuna hafifçe iki kere vurarak cezalandır.

Normalde kediler doğuştan kuma alışık olurlar bir sürü kedim oldu memeden kesilip kuru mamaya geçtiklerinde sıçmaya başlarlar, hemen kuma koyarız oraya sıçarlar.

Sen sanırım kedine biraz fazla nazik davranıyorsun ona evin sahibi kim olduğunu öğretmemişsin o da kendi evi sanıyor normalde bir bakışınla yapması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
yaa bıkmadım yorulmadım tüm mesajları tek tek okudum abi :) biraz geç olcak ama ben de bu dertten muzdaribim. 2 aylık erkek 2 kedim var birkaç haftadır çişini yatağıma yapıyor bu dengesizler. kaka konusunda bir sıkıntım olmadığını düşünüyordum ta ki 2 gün önce gardrobumun alt gözünü açana kadar. gündüz evde olmuyorum genelde kediler de benim odamdan çıkmıyorlar kapı kappalı olduğu için. eve bi geliyorum yatağın üstünde sarı sarı lekeler. evde olduğum zaman yaparlarsa alıp kuma koyuyorum keyfine göre ya devam ediyor ya da vazgeçip çıkıyor. hani öyle psikolojik bozuklukları olan kediler de değiller. kumun yeri de gayet uygun. öyle gidip klozete falan da oturamam kusura bakmasınlar :) şimdi 2 aylıklar öğrettim öğrettim yoksa red aynens enin gibi düşünüyorum senelerce gitmez bu iş :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi benimki 1.5 yaşında.hala kuma yapmıyor

ha arada bazn kuma çiş yapıyor ama nadir

yakında kısırlaştırıcaz bakalım.

bide bi idrar tahlili falan yaptırıcam.yani normal değil cunku

ya bizim kedi enteresan yada garibim en baştan idrar yollarında falan sıkıntısı vardı
Sosyal ağlarda paylaş

kakasını alıp alıp kuma koymayı denediniz mi bıkmadan usanmadan diye sorucam, ama yapmışsınızdır 1 senedir heralde. o da işe yaramadıysa ben başka yöntem bilmiyorum :/ alaturka tuvaletiniz varsa biriniz oraya çömelmişken izlesin hayvan sizi, bizim teee eski kedi alaturka tuvalete yapardı herşeyini, kum masrafı yoktu sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Biraz hortlatam.
Benim 1.5 yaşında İran-Çinçila erkek evladım 3 ay geçmesine rağmen hala kendini Mart ayında zannediyor. Belli noktalara hala çişini bırakıyor. Geçen babamın pantolonlarının üstüne yapmış, şutlanıyordu az daha zor tuttum.
Bunun tek çözümü kısırlaştırma mıdır?
Bir ara bunun Mart ayı değilde kumu fln sevmedi ondan yapıyor diye, yeni kap yeni kum da aldım, eski kabıyla beraber yenisi terasta duruyor (Evin içini çok kokutuyor, içerde olursa). Kakada sorun yok çok şükür, gidip yapıyor paşa paşa. Bi bu garı istereeem garıııı çişleri çok sıkıntı bizim için.
Ha bu arada daha tık yok. İlla kısırlaştırılcaksa bari siftah yapsın yavrucak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...