Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

5 aylık kedi tuvalet eğitimi

Red

Öne çıkan mesajlar

kedi hırıltısı topicinde sormustum ama ayrı bi topic gerekiyor artık.ne yaptıysam kumuna kaka yapmıyor bu hayvan.kum deiştirdim spreylerden aldım.yok sadece çişini yapıyor

kakasınıda kumunun yakınlarında mermere vs yapıyor.kapı acık denk gelirse yatak odasına yapıyo.kumu sürekli temiz tutuyorum.yeride mama kabına falan yakın değil gayet sakin yer.çözemedim yani 5 aylık oldu normal midir.alıskanlık olacak sonra büyüyüncede böyle olmasın :)
Sosyal ağlarda paylaş

veteriner hala kumuna yapmıomu diyo.yani hayvan kumun yerini şaşırıyor falan dicem ama çişini yapıyor mesela.akabinde kaka için kumdan cıkıyor.gidip gelip çişini yapıo kuma temizliyorum. pis kalmıyor yani.ama kakayı yapmıyor arkadaş

aynı kaba yapmıyor falan kabul etmem aynı kaba yapıcak yani diğer kediler gibi.kocaman kap aldım

kaka yaptıgı yerlere spreyler sıktım oralara yapmıyor mesela 2-3 gündür.gazteye yapıyor.ama yine kuma değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

kakasını kuma yapmadığında sert davranmıyorsun değil mi? öyle durumlarda kediler de, köpekler de iyice şaşalıyorlar. Kaka yaptığı için kızıldığını sanıp, gidip gizli yerlere yapmaya çalışıyorlar, ya da bir çeşit stres, korku geliştirip, nereye yapacaklarını kestiremiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk başta markasını unuttum pahalı bi kum almıstım.topaklananlardan işte

şimdi mırmır kullanıyorum.oda topaklanıyor.böyle mavimsi bişiler var içinde

eğer mesele kum ise butun kumları yığarım seçsin beğensin.

ya ödül kurabiyesi falan aldım bide kaka yaparken denk gelirsem kuma koyuyorum ödül veriyorum seviyorum falan ama pek ssallamıyor

hani kaka yapılcak kum çiş yapılcak kum diye mi ayırıyor kediler.çişini paşa paşa yapıyor gidip
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben sokakta annesi tarafından terkedilmiş, gözlerini yeni açmış kedi alıp eve getirdiğimde bile gidip saksı, kum falan buluyordu en azından işini görecek.

Kedinin tuvalet eğitimine asla ihtiyacı olacağını düşünmemiştim şu konuyu okuyana kadar.

Sen kuma sıçsan senden görüp yapar mı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

valla düşündüm o derece.o kadar psikopat bir kediki.kaka yapcagını belli ediyor mesela.o anda itibaren kıçım yere koymayıp 1 saat defalarca kuma koyuyorum.2dk oturuyorum gidip sıçmış başka bir yere

hyr kumu ve kumun yerini benimsiyor sonuçta çişçini yapıyor

kaka ile derdini anlamadım.ulan eşşek ölüsü gibi oldu kocaman kedi hala yerlere sıçıyor
Sosyal ağlarda paylaş

ya kopek eğitmesi kolay iş.ben 15 sene kopek besledim

1 hafta bile sürmemişti.yemek yiyince dışarda 1-2 saat gezdir tuvaletini yapana kadar :)

sonra alısıyordu.da bu kediyi çözemedim.hani bana birşeyler anlatmak istiyor ama çözemedim.hani kumunu yadırgasa çişde yapmaz

ama paşa paşagidip çişini yapıyor.kaka yapmıyor.ayrı kum olayını denemek istemiyorum cunku tek kum kabına yapmasını istiyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...