Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

ya arkadaş inci gibi dişlerim var, her gün 2 kez fırçalıyorum yok ağız suyudur ne varsa kullanıyorum. çürük yok, iltihap yok. doymuş olmama rağmen 2-3 saat sonra leş gibi ağız kokusu resmen. hala bulamadım sebebini. valla yeter lan milletin suradına bakarak konuşmak istiyom artık. ya nedir bunun çözümü valla artık hastalıktan değil hırs yaptım bildiğin sinir oldum lan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Artariel said:

ya arkadaş inci gibi dişlerim var, her gün 2 kez fırçalıyorum yok ağız suyudur ne varsa kullanıyorum. çürük yok, iltihap yok. doymuş olmama rağmen 2-3 saat sonra leş gibi ağız kokusu resmen. hala bulamadım sebebini. valla yeter lan milletin suradına bakarak konuşmak istiyom artık. ya nedir bunun çözümü valla artık hastalıktan değil hırs yaptım bildiğin sinir oldum lan.

Diş taşın olabilir plak gingivitis ağız kokusu yapabilir. Sigara kullanıyorsan ondan olabilir. Geniz akıntısı reflü kaynaklı olabilir. Bir sürü etken var ağız kokusunda. Önce bir diş hekimine sonra kbb ye o da değilse gastroenterolojiye görün. Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bundan 10-12 yıl önce sık aralarla diş hekimine gitmek zorunda kalmıştım, adam şaşırmıştı bu kadar çok diş taşı mı olur diye. üçer aylık aralarla 3-4 defa diş taşı temizliği yaptırmıştım ama tam bir işkenceydi benim için.

Ara ara diş taşları bir şekilde kendiliğinden kırılıyor, ön alt dişlerdeki bir aralığı da ben kürdanla müdahale etmek suretiyle temizliyorum kısmen. Ama rahatsız ediyor biraz bu diş taşları. 10-12 yıl önceki diş taşı temizliğinden sonraki ferahlığı rahatlığı tekrar yaşamak istiyorum ama korkuyorum.

10-12 yıl uzun süre, teknoloji değişti mi o konuda. O iğrenç ses çıkaran aletler çöpe atıldı mı? Başka, daha rahat bir yöntem bulundu mu? Temizletmek istiyorum ama tırsıyorum da bir yandan :(
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

20 lik dişi çıkarken ille de bir doktora gitmek gerekir mi ? öyle ağrı sızı yok şu an, birazı çıkmış durumda. Tam göremiyorum ama sanki düzgün çıkıyor gibi de... Yine de gitmeli miyim ki ? Yani illa ki çektirmemi falan söylerler mi ki?

20 lik disin sorunsuz da ciksa 6 ayda 1 dis muayenesi yaptirman gerekir , 60 yasina geldiginde doslerin agzinda kalsin istiyorsan .

Disi curuyen arkadasim , yumurtanin sarisi ile beyazini ayir , surme bile...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...