Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Torrentleech'de ratio tutturmak ?

yunusemre

Öne çıkan mesajlar

qlrblrq said:

"FAKE UPLOAD YAPIN YEAA BİŞE OLMUYO SEEDLESİN KERİZLER EKİKİK" demiyoruz zaten. Birisi hemen yakalanırsınız demiş ben de öküz gibi abanmazsanız yakalanmazsınız dedim. Ha ben de zaten yukarda bahsettiğim gibi atılma gibi ciddi durumlar dışında kullanmıyorum.

Diyeni de var. O yuzden ayirdim zaten herkesi ayni kefeye koymadim. Diger TL konularinda sikca denk gelirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet VIP sakat o acidan.

Ben ilk girdigimde leecher gibi gorunen seeder olayina kanip buyuk pack'ler falan indirmistim, 30-40 gb'lik. Sonra atilmak istemedigimden 3 aylik VIP aldim. Bahsettigin gibi costu download'lar. VIP'in bitmesine 1 ay kala kendi sunucum ustunden populer dizileri seed etmeye basladim duser duzmez. Biraz takip edip ugrasmak gerektirdi ama VIP sonrasinda 6 ay boyunca tekrar upload yapmam gerekmedi zira 400 gb kadar bir buffer olusturmustum zaten.

Herkesin sunucusu mu olmak zorunda ? diyeceksin, haklisin, degil. Lakin sunucu da sart degil. Ratio'su yuksek olanlar sizin icin torrent dosyalarini verebilir ve siz direkt adamin hesabindan indirip, kendi hesabindan seed'leyebilirsiniz.

Sonuc olarak ugrasacak olduktan sonra yol var abi yok degil.
"Tatar Ramazan" said:

Bu arada baktım da 25 avroya 3 ay VIP olma var, netimi düzelteyim onu alabilirim sanırım sonra.
Ama bu viplik süresince Downloadım hayvani coşacak, viplik bitince ben tekrar nasıl düzeltecem ratiomu???
bu çok önemli bir sorun mesela, bi kere alsam devamlı almam gerekecek demektir bu.
Sosyal ağlarda paylaş

your seedbox
ben su siteden seedbox aldim ben aldigimda ayligi 0,99 euro idi simdi 0,50 olmus en az 12 aylik alabiliyorsunuz 10 euro civarina 1 yillik alip ne kadar torrent siteniz varsa bufferliyorsunuz.hizi cok muhtesem degil ama ben 2 yildir kullaniyorum. 5 gb hdd limiti var ayni anda da 2 torrent aktif edebiliyorsunuz. 5 mbps civari ile upload yapilabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Korsan iş yaptığını herkese duyuyursun. Avrupa'da, Amerika'da filan kapıya ceza geliyor, Türkiye'de bazen oluyormuş diye konuşuyorlar. İçinden virus gibi gereksiz şeyler çıkabilir ayrıca. İndirdiğin şeyin ne olduğundan emin olamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Public trackerın asıl sorunu seed/leech oranının priv'lere göre çok düşük olması yüzünden dl hızının tatminkar olamaması. Üstelik kaliteli içerik bulmak da (mesela 1gb'lik xvid değil de adam gibi 720/1080p mkv içerik bulmak) zor.

Öte yandan tabii güvenlik meselesi de var, encryption'u forced yapmak şart bence publicte, e bu da daha da düşürecektir eşleşebileceğin peer sayısını.

Fake upload iğrenç bir şey. RSS ayarlarsınız (utorrentde var, google it) torrent siteye konduğu saniye client çeker, böyle çok rahat ratio yapabilmeniz lazım. Fake upload torrentin felsefesine ters.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...