Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sayin ustadlar birkac soruma cevap alabilir miyim?

Turko24

Öne çıkan mesajlar

geldi geldi 11 mayısda başladı

ya gençler şimdi 2-3 arkadaş forumdan başlıcaz gaza geldik şöle herşeyini göre göre instancelara gire gire questleri okuya okuya xP yapalım dedik powerleveling ypamak istemioruz çok da

şimdi classlar ne durumda hiç bi fikrimiz yok 2 sene geçti en son bıraktığımızdan böle classlara özel topiclere baktım o faydalı linklerden de hepsi baya eski 2008den kalma

şöle birisi genel olarak classları özetleyebilir mi durumları nasıl die xP
Sosyal ağlarda paylaş

Hoşgelirsiniz gelenler :)
Classlar hakkında bilgim yettiğince bilgi vermeye çalışayım madem öyle.

PVP

Bir çok oyunda karşımıza çıkan TAŞ-KAĞIT-MAKAS mantığı dediğimiz her classin belli bir classa üstün olması ama bazı classlara karşıda çok ezik olması durumuna AOC'da ÇOK AZ rastlıyoruz.
Age of Conan'da her class diğer 11 classa üstünlük sağlayabilecek mekaniklerde inşaa edilmiş. PVP de oyuncular arasındaki farkı 1.Üstleri Başları 2.Teknik Equipment(Mouse, Klavye) 3.Yetenek 4.Doğru Featler belirliyor. Açıkcası her class imba olabilecek düzeyde ama çoğu insan Featlerini yanlış belirliyor, üstlerini yanlış giyiniyorlar. Sonrada benim classım neden kötü diyorlar. Featlerimizi verirken öncelikle dikkat etmemiz gereken şey üstümüzdeki kiyafetin bize neler verdiği. Kiyafet Unholy damage veriyorsa, ver featlerden +unholy damageleri. Yada kiyafetin yeterli protectionu veriyorsa daha verme artık featte protection, başka bir alanda değerlendir featlerini gibi..
PVP'de şuan en iyi class Assasin gibi gözüküyor. Ama soru şu.. Madem Assasin en iyi class pvp'de o zaman benim oynadığım PVE Crom serverında(ki 7 gün 24 saat full pvp vardir :) öyle bir server..) neden en iyi pvpciler Ranger, TOS, Bear Shaman yada Guardian? Benim pvp lvlimdaki demoların çoğunda 10k+ kill vardır 2k filanda deathleri vardır. Benim? 4k kill 8k death var. Şimdi bunların ışığında da Assasin için pvp'nin kralı demekte aptallık olur.
Demo, Necro ile oynamak çok zor arkadaşlar ha oynarsın ama imbalık zor bu classların ikisinide iyi oynayan adamları yakalamak mümkün değil adam yakalansa ölücek zaten tahminimce bunların bilgisayarlarıda çok iyi, bağlantılarıda iyi, zıplaya zıplaya oynuyorlar bu classların iyilerini yakalayamıyoruz ve ölüyoruz. Normal oynayanları ise genelde eziliyor ne yazıkki.
Bear Shaman, TOS ve Pom bunlara nazaran daha bi kendini koruyabilen classlar. Damageleride featleri ile orantılı çok iyi. Pomla oynamak epey bir kolaydır benimde var 80 pomum. BS bunlara nazaran biraz daha zor ama hiç kendini ezdirmeyen bir class.

Guardian, Conq ve DT ye bakacak olursak eğer. Ki tank sınıfı diyoruz. Açık konuşayım bu üçüylede pvp de bişey yapmak istiyorsanız en az pvp lvl4 olmuş olmaniz ve üstünüze bir pvp gear almış olmanız gerekiyor. Vuruşları çok ezik classlar. Ha bir yol daha var Conq'un bir epic crafted silahini satıyorlar geçen sordum 800 gold dedi bak o silaha 3 gem takılıyor 1 taneside Diamond beyaz gem +4k armor veriyor ki benim assasinin armoru 2700 :) öyle bazı hayvanlar da var tabi.
Bu üçünü sabırla pvp lvlda kasan adam ileride çok eğlenir. Bizim Redrex var serverda pvp lvl6 guardian, tam bir hayvandır ya benim en rahat kestiğim class guardian normalde ama gelde bunu o herife anlat :)

Ranger ise sanki bir hamur elinizle istediğiniz şekli verebiliyorsunuz iyi oynarım ben diyorsanız size öyle featler verir öyle taktikler söylerim ki hiç bir class karşınızda duramaz ama bunları uylayabilen sayısı şuan Crom da 2 kişi. Chass ve Piercing isimli iki Ezo guildinden rangerimiz var düşman başına ben onlar dışında gerçekten hakkını vererek oynayan ranger görmedim. Bizimde var ranger charımız 80 ama işte o şekilde oynayamayınca değiştirdik specleri şuanda sadece yüksek damage veren bir char. Minigamelerde tepeden kafalarına sıkıyoruz işte :p ama teke tekte rakibi durdurabilecek hiç bir abilityesi yok.

Ve DPS soldierlar Barbar, Hox ve Assasin. Hız çeviklik güç hepsi var bunlarda :) üçününde iyi oynayanı fenadır arkanı dönüp kaçman gerekir. Ama Hox ile Assasin'in iyi oynayıda fenadır kötü oynayıda fenadır :) Minigamelerde, Siegelerde özellikle bu 2 classa çok dikkat etmeniz gerekir. Ne olduğunu bile anlamadan ölür gidersiniz, guardian bile olsanız, healer bile olsanız.

Barbarın bu ikisine nazaran güzel yanları; 1. Ranger tuzak kurar takılmazlar, tekmelersin düşmezler deli ediyorlar beni 2. Ben Assasinle conq guardian dt gibi tank sınıflarını yere düşüremiyorum ama bu Barbar bi koyuyor isterse 25 kişi ard arda dursun düşürür valla heralde :) DPS ide iyi Sin Hox filan cloth armor karakterler ama barbar light giyiyor ve kiyafetleri ile olsun fatalityleri olsun benimde hayranı olduğum classlardan biridir.

PVE

PVE için önce şunu bilelim PVE'de özelliklede Raidlerde, instancelarda her class önemlidir. Hiç bir class diğer bir classın yerini dolduramaz. Funcom bu konuda da bir tebriği hak ediyor yani.
Ben şahsen T1 raidleri kurduğum zaman her classdan adamı alıyorum, mecburum. Niye? 1. 12 class var 24 boşyer var. 2 şer kişi girecek. Adamlarda bunu biliyorlar ben şimdi tutupta barbar pve de kötü diyip 4 assasin alırsam ne olur? Ortalık karışır. Barbar itemi düşerse boşa gider, assasin itemi düşerse 4 kişiden sadece 1 kişi alabilecek şansları %50'den %25'e düşüyor. Valla parçalarlar beni :) Bu yüzden ben bu classı açarsam raidde yer bulamam yada faydalı olamam gibi bir düşünce içerisine asla girmeyin.

Sizin PVE'de dikkat edeceğiniz nokta şu. Ve bunuda Türkiyede ilk defa paticik ayrıcalığı ile benden duyacaksınız :p

PVE ve Raidlerde rahat etmek isteyenler aşağıdaki classları açsınlar: :p

Assasin, Barbar, Ranger, Tos, BS ve Demo.
Assasine PVE'de bayılıyorum. Tek görevi var oda öldürmek. Hangi raid olursa olsun size bossa dal başka bişeye gerek yok derler.

Raidlerde ben verilen görevleri başarırım her türlü gider yaparım diyenler ise cesaretlerini toplayıp aşağıdaki classları değerlendirsinler:

Guard, Conq, DT, Necro
Guard ve DT tanklık yapar ki zor iş allah var. Necro'nun ise raidlerde shaterlı olması istenir featlerde özgür değilsindir. Ama conq ise aman tanrım diyorum raidlerde en piskopat en zor en adamı çileden çikartan görevler hep conqlardadır. gerçekten gözünüz kesmiyorsa conq açmayın derim.

Eh birazcık zor ama zaman zaman hepsinden daha kolay görevlere sahip classlar ise:

Pom ve Hox.
Aslında POM Raidlerde bile oynaması dünyanın en kolay classı ama sadece W2'de Holy Cleansing atmanızı isterler orada biraz dikkatli olmanız lazım. Hox ile oynayanda Yakhmara damage vermecek ve one shoter hoxlar tercih edilir. Hoxunda olayı bu yani.

Umarım bu bilgilerle biraz yardımcı olabilmişimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

bilgiler için çok saol

bear shaman, barbar arasındayım şu an

conquerer a neden PVE de zor işler veriolar?

bu arada conquerer Tank olmuo mu neydi olayı, ben sanki o warrior archtypeındaki bütün 3 classın da Tank olduğunu zannediodum, conquerer melee dps mi sadece? paladin tadında bişey mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya bizde 80lvl conq da var ve full epic ama charı açasımız gelmiyor :) gerçekten oynaması çok zor.
minilerde eziliyorsun ha ezilmeyenleride var ama belli adamlar özel bir çaba sarfetmiş onun için ya featleri ile ya üstlerindeki bazı itemlerle filan.
pve desen w3 de bir boss var, bossu kesiyorsun ama bossunda birde gölgesi çikiyor. Gölgesini oyalamazsan boss etrafında kim varsa one shot atıyor. Bossu oyalama görevide 2 guard ile 2 dt çünkü öyle bir hayvan ki ancak 4 kişi değişerek tanklayabiliyorlar. hatta çoğu zaman 5. olarak diğer conquda çağırıyorlar. ee koca bossu tanklamakta bizim conqa düşüyor. oda olmuyor yani bir guard gibi değil bide orada gidip bişeye basıyorsun filan yok fire bilmemnesini açiyorsun tam eziyet. w3ün son bossu levide ise conqlar gidip masanın tekine tıklıyorlar ulan raidin ortasında bide masaya gidip duruyorsun yanlış bişey yapsan koca raid wipe yior.
conqda eğer bufflarini yanliş açtiysan hemen oradan bir raid lideri sesi duyarsın şu şu buffları kapat şunları aç diye hayda raidin ortasinda buff ara herif ne dedi anlayamiyorsunda zaten elin finlandıyalısı ingilizce konuşmaya çalışıyor vs :)
birde conqda 2 talent var brute var mesela çift el silah raidlerde kendine zor yer buluyorsun brute olunca bende ona uyuz oluyorum yani featteki özgürlüğünü senden alıyor. belki ben çift el silahla oynamak istiyorum.

bazı conqlar var çok fena ama işte diyorum ya onların gösterdiği özel çabaları bilmiyorum biz conqla oynamayı beceremedik belkide

barbar düşünüyorsan valla güzel char ya bide barbara şu yöndende bakabilirsin, geçen başka bir konudada söyledim aynısını;

Şuanda minigamelerde, siegelerde, border kingdomda (pve serverı için), pvp serverı için zaten her yerde başınıza en çok bela olacak adamlar assasinlerdir. hangi classı açarsanız açın.
her minigamede 3 4 tane assasin görürsünüz ve assasinin iyi oynayıda beladır kötü oynayanıda beladır.
anlayacağınız assasin gibi bir bela var başınızda bu bela ile en iyi baş edebilen 2 class barbar ve bear shaman.
bu sebepten ötürüde size tavsiye edebileceğim iki classdır.

ha şu var assasinde açsanız başınızdaki en büyük bela yine assasin olacaktır. çünkü assasinler ilk önce birbirlerine dalarlar. ben karşı takımın assasinini öldüremezsem kendi takımımdan adamlar ölür. yani assasin olmakta beladan kurtulmanıza sebep değil ama bear shaman ve barbar olarak bi nebzede olsa nefes alabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore necro pvede iyi tabi ama konuştuğumuz şey classlara verilen görevler.

Kylikkide shater necrolar aranır.
Yakhmarda addlere dal derler dps yetmez bossa çağırırlar.
Vistrixde banenin olmasını dilerler yoksa bile minionlara one shot isterler.
BRCler desen keza aynı.
Görevi olan classları özellikle bu oyunu ilk kez oynayanlara tavsiye etmemeliyiz ki raidlerde canları sıkılmasın birinden kötü birşey işitmesinler.
Ama MMOlarda idaalı arkadaşlar illaki vardir bir barbar ile raidde canı sıkılacak adamda vardır.
Onlarda görevleri iyi olan classları tercih edebilirler.

Ha raidlerin çoğunda necrolar halen en çok dps yapan classdır.
Sosyal ağlarda paylaş

ya işte arkadaşlar bende girdim özellikle baktım nedir ne değildir size yardımcı olabilmek adına ben ödemeyi yaptığım için accountumda karşıma hiç bir şey çıkmıyor exp ödemesi ile ilgili
bana attıkları mailda 9,99 EUR diyordu ama sonra dünyanın parasını çektiler açıkcası :)
Sosyal ağlarda paylaş

Eyvallah hocam çok güzel açıklamışsın. Biraz ToS ve HoX videoları izledim. Hangi levellarla savaşıyorlardı bilmiyorum ama HoX baya eğlenceliye benziyor ve sanki öyle kolay damage almıyor gibi? Yani cloth user olmasına rağmen sağlama benzettim? ToS ise sadece lightining spamlıyor gibi? Aklımda HoX var ama böyle sinler gibi kolay mı ölüyor? 40 levela kadar sin oynamıştım zamanında çok kolay ölüyordu öyle cengaver gibi dalmasam dahi. Elimde g15 klavye falan olmadığı için komboları çok karışık olmayan bir klas istiyorum ve casual oynayacağımız için belki uzmanlaşması uzun sürer o faktörleri göze alarak klas yaratmak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

gleoddyn Hox Sin'den daha zor ölüyor ve gördüğüm kadari ile DENK getirirse fena dağıtıyor bazen beni arkadan bi anda kesiyorlar. ama Assasin her sn her daim denk getiriyor aralarındaki fark bu ama hox daha zor ölüyor tabi ve range attağı var sinden farklı uzaktan büyü atıyor yani o çok iyi.
bence Hox g15in filanda yoksa uygun seçim olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de acayip oynayasım var, ana class olarak barbardan baska karakterle oynamam 80 den 21 e kadar butun slotlar barbarla dolu bi guardian var sanırsam 30-40 civarı. 80 le oynamayı dusunmuorum Cromda yaratmıstım karakteri release de 2 ay oynayıp bırakmıstım. Beles transfer zamanı fury e aktarıp oynamadım.
Ama asıl oynamak istediğim karakter aquilonia da olan lvl 21 pvp lvl 2,5 oaln barbar karakterim . Bu karakteri de herhangi bi yere tasımak için 35-40 tl para vermek istemiorum .

Deger mi sizce 2,5 pvp leveli için o kadar para vermeye ??
Bu sebepten dolayı kararsızım, hesabı actırıp tek basıma oynamak veya pve serverında da oynamak veya sıfırdan da kasmak istemiorum.

Nolucak benim durumum ??
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de trial acıp denedim inanılmaz lag var bende, ayrıca oyunda da takılmalar fln oluo anlam veremediğim. yeniden download ettim 10 gb download etti patch fln yapmadan direk oyuna girebilio nası iş anlamadım (eski 30 gb lık oyunun dosyları mı kullanıo acaba ?? ). aoc un asıl kayıt dosyaları karakter detaylarının fln tutuldugu klasor nerdeydi hatırlayan var mı ??
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum bak şimdi,

1,7 Patchi ile birlikte şu pvp lvllarda düzenlemeye gittiler eskiden max5 di ya onu max10 yaptılar. Fakat bunu yaparkende şöyle birşey yaptılar pvp lvl atlamak için gereken pvp xplerinde azaltmaya gittiler. eskiden pvp lvl1 den 2ye geçmek için 40k pvp xp gerekiyorsa eğer şuanda 30k istiyor(ATTIM TAMAMEN HATIRLAMIYORUM). Hal böyle olunca pvp lvl5 seviyeyi tamamlamiş arkadaşlar pvplvl7 oldular birden. Yani anlayacağın senin pvp lvl2,5 belkide olmuştur 3,5 yada 4. Buda değer yani. 100tl para veririm pvp lvl4 karaktere :)

Lagla ilgili tek diyebileceğim ben bildim bileli AOC u ilk pc de çalıştırdığında kasmaya başlar FPS normal olur ama Legancy öküz gibi artar haritalardan haritalara geçtikce 1 hafta içinde lag mag kalmıyor. Birde dx10 yerine dx9 ile girersen lagın l si yok açıkcası.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...