Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assasin PVP [Mini Tutorial]

RRa

Öne çıkan mesajlar

ASSASIN PVP MINI TUTORIAL

Ambush, Miasma gibi ölümcül vuruşları ile Age of Conan'ın en tehlikeli karakteri hakkında Mini bir Tutorial hazırlamaya çalışacağım. Mümkün olduğunca, özelliklede Rise of Godslayer ile birlikte herhangi değişiklik olursa bu başlık altında güncellemeyi düşünüyorum. Umarım Assasin karakter oynayanlara veyahut Assasin karakterlere karşı mücadele verenlerin aklındaki bazı sorulara cevap olur.

Miasma

1,7 Patchi ile gelen Miasma ile ilgili detayları bir başlık altında toplamanın Assasin oynayanlara ve Assasinlere karşı oynayanlara yardımı dokunacağını düşündüm.

Lotus Coated Dart
CD'yi kullanabilmemiz için featlerden puan vermemiz gerekiyor.

1.Seçenek
Grim Corruption + Lotus Coated Dart = Silence
(-%100 Fizzle, yani geçici bir süre rakip sizi ıskalar)

2.Seçenek
Slow Death Strike + Lotus Coated Dart = Zehir
(Yüklü miktarda zehir ile yükler rakibi)

3.Seçenek
Grim Corruption VE Slow Death Strike + Lotus Coated Dart = DOT + Zehir
(Rakip hareketsiz biçimde kan kaybeder)

Soul Strike
SS'yi kullanabilmemiz için featlerden puan vermemiz gerekiyor.

1.Seçenek
Grim Corruption + Soul Strike = Unholy Damage
(Yüksek miktarda Unholy damage verir rakibe, hemde epey yüksek)

2.Seçenek
Slow Death Strike + Soul Strike = Stun
(Hareketsiz bırakır)

3.Seçenek
Grim Corruption AND Slow Death Strike + Soul Strike = Unholy dmg + Stun
(Hem yüksek miktarda Unholy damage verir hemde rakibi stun eder)

Face Stab
FS'yi kullanabilmek için talentte herhangi bir yere feat vermek zorunda değilsiniz, hali hazırda var bu zaten. FS bir vuruştur sadece o vuruşu yaptığımız kombinasyonlarla arttırabiliyoruz.

1.Seçenek
Face Stab Attack = x1 damage
(Yalnız bu combonun işlemesi için rakibin kesinlikle zehirlenmemiş olması gerekmektedir.)

2.Seçenek
Grim Corruption YADA Slow Death Strike + Face Stab = x2 damage

3.Seçenek
Grim Corruption YADA Slow Death Strike + Face Stab = x3 damage
Sosyal ağlarda paylaş

Yüksek Damage

Assasin ile tek seferde nasıl yüksek damage veririz şimdi buna bakalım.

Featler

1. Soul Destruction
Rank 5/5

2. Baneful Venom
Rank 5/5

3. Corrupting Strikes
Rank 5/5

4. Unholy Strength
Rank 5/5

5. Corrupted Blades
Rank 5/5

6. Swift Ending
Rank 5/5

7. Lotus Overdose
Rank 1/1

Bu featlerle beraber mükemmel vuruş için Grim Corruption ve Slow Death Strikeen combolarınız yüksek damage için hazır.

Bu vuruşu biraz daha güçlendirelim...

1. [Asuran Ceremonial Dagger]x2

(Bu daggerın yapımı için; 1 Gold, 3 Black Silver, 2 Chalcanthite Crystals, 1 Uncut Golden Beryl ve 4 Corinthiacum gerekiyor.)

2. Darkfate Mask (Kafalık)

3. Silent Night Chestpiece (Chest)

4. Gravestench Belt (Kemer)

5. Grasp of Death (Eldiven)

6. Darkfate Leggings (Etek)

7. Darkfate Boots (Bot)

Shoulder ve Wrist'de özgürsünüz :)

8. [Malefic Oblique Melanite]x6

Daggerlar içinde;
9. x2
[Leeching Brilliant Moonstone]x2

Artık bu basit ve ucuz desteklerle birlikte etrafda patlama hazır bomba gibi dolaşabilir, Minigamelerde sizi üstünüz başınız pvp leveliniza bakarak kolay lokma sanacak rakiplerinize hoş bir süpriz yapabilirsiniz.

Combomuz:
Grim Corruption + Soul Strike
Sosyal ağlarda paylaş

ben charları powerlvling ile kastığım için fazla anlamam açıkcası ama mantıken yine miasma ile yüksek damage soloda yardımcı olacaktır ama ölmeden bu işi gerçekleştirebilmen için bazı CC lere ihtiyacın olacak. Stun ve düşürme gibi. Yellow Gremlindeki bazı lvling featlerine baktımda şu sanıyorum güzel bir solo leveling talenti olmuş. Talent

Not: Sen bunda Excellent Balance yerine From The Darkness'a feat verki, charge da yapabilesin.

Nasıl oynayacağınıda söyleyimde;

Opportunistik Strike YADA Snap Kick YADA Charge

İlk Combo
Corruption Strikes + Soul Strike

İkinci Combo
Slow Death Strike + Lotus Coated Dart

Not: Death Whirlwind çok hızlı ve yüksek damage veren süper bir combodur herhangi tuşada basman gerekmez ona tikladiktan sonra yalniz dikkat et tüm Soul Fragmentsları harcar. Bu Comboyu aksiyon başladığında kullanırsan zorlanırsın gerektiğinde en son kullanman gerekir.

Cooldown problem etmiyorsa yani Slow Death Strike hemen geri açıldıysa;

Slow Death Strike + Face Stab yapabilirsin.

Zorlandığın mücadelelerde tüm CC lerini kullandıysan eğer;

Corruption Strikes + Slow Death Strike + Soul Strike

yapabilirsin.

Umarım faydasını görürsün. Bolşans.

Ekleme: Grup halinde kasıyorsanız eğer agronun sana dönmemesi için Spirit of Nightfall 3/3'a da verebilirsin. General bölümünün ilk feati Quick Recovery'den kısabilirsin. +24 Natural Stamina Regen veriyor. Gayet her itemde bulabileceğin bir özellik nede olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

o benim en sevdiğim ability :)

+%90 invul veriyor tüm magic damagelere karşı

yani anlayacağın demo, tos, necro, pom sana kısa bir süreliğine neredeyse hiç damage veremiyor ne atsa RESIST yazıyor. Kısa bir süre ama assasinsen adami öldürmek için yeterli bir süre :)
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

o benim en sevdiğim ability :)

+%90 invul veriyor tüm magic damagelere karşı

yani anlayacağın demo, tos, necro, pom sana kısa bir süreliğine neredeyse hiç damage veremiyor ne atsa RESIST yazıyor. Kısa bir süre ama assasinsen adami öldürmek için yeterli bir süre :)

Zaten Assisin'nin o OP skillinden baska numarasi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Assasin Feat Planner - 4 Baba Pati
- featlerini nie değiştin
- seni daha iyi öldürebilmek için

Eskiden Assasinler Lotus/Corruption olarak ikiye ayrılırdı ama son gelen patch ile birlikte ayrım mayrım kalmadı, 2 tarafada feat vericeğiz, generale hiç vermeyeceğiz.

Assasin featlerinde önemli olan üstünüz başınıza göre uygun bir feat yapmaktır, burada görmüş olduğunuz featler üstü Full T2 bir Assasin için uygun değildir.

Lotus

Lotus Blades
Rank 5/5
+190% Weapon Damage (Melee)

Swift Ending
Rank 5/5
+10% Increase to damage or healing
Combo: Grim Corruption ve Slow Death Strike

Cat's Paw
Rank 5/5
Ability: %40 Evade şansı

Lotus-Coated Dart
Rank: 1/1
Miasma Combo Kullanımı: Slow Death Strike + Lotus Coated Dart

Deft Blades
Rank 5/5
%10 Diğer el attağı

Dull Pain
Rank 3/3
Ability: Tüm magic ataklara karşı +%90 Invul sağlar bir süreliğine tüm attackları resist eder.

Snap Kick
Rank 1/1
Yere düşürme.

Lotus Tainted Blood
Rank 3/3
+510 Protection
+%10 Poison Invul

Crystallized Lotus Extract
Rank 1/1

Opportunistic Strike
Rank 1/1
Stun yapar.

Grave's Blossom
Rank 5/5
+%12 Increase to damage or healing
Combo: Grave's Blossom (Tüm SoulFragmentleri harcar, yüksek damage verir ama dikkatli kullanmak gerekir. Genelde son vuruş için sadece idealdir.)

Baneful Venom
Rank 5/5
Miasma attaklarımızı güçlendirir.

Lotus Overdose
Rank 1/1
Biranda bizi daha güçlü bir varlığa dönüştürür. Stun yemeyiz, fear yemeyiz, dpsimiz biranda çok artar.

Steeped Lotus Extract
Rank 5/5
Toxinli miasma attacklarımızı güçlendirir critic vurma şansımızı arttırır.

Corruption

Corrupted Blades
Rank 5/5
+2757 Unholy Combat Rating

Corrupting Strikes
Rank 5/5
+%10 Critical

Unholy Strenth
Rank 5/5
+%5 Increase to damage or healing
Combo: Swift Strike

Soul Strike
Rank 1/1
Miasma Kullanımı: Grim Corruption + Soul Strike

Accelerated
Rank 2/3
Roadrunner hizinda koşma, tehlike bölgesinden uzaklaşmak için birebirdir.

Precise Strike
Rank 5/5
+810 Armor Penetration
+6,8 Spell Penetration

From the Darkness
Rank 1/1
Charge: Hidedaykende charge yapabilirsiniz.

Unholy Stabs
Rank 3/3
+15 Critical
Face Stab Kullanımı: Grim Corruption + Slow Death Strike + Face Stab = x3 damage

Poisoned Blades
Rank 2/2
Combo: Lethargy

Death's Gaze
Rank 1/1
Fear atma.

Soul Destruction
Rank 3/5
Miasma ataklarımızda yüksek Essence Detonation efekti.

Enjoy with that...

Kolaylık olması açısından...

Sosyal ağlarda paylaş

Yukardaki Feat Plannera göre adam öldürme sanatı

TAB tuşu yada Mouse Left click ile rakibi targeta aldıktan sonra...

1. Stun / Fear / Snap Kick

2. Grim Corruption + Soul Strike

3. Slow Death Strike + Lotus Coated Dart

Eğer karşımızdaki Mage sınıfı karakter ise: Dull Pain

4. Bırakın kaçsın. Yada Double D /TAB ile siz iki adım geri kaçın.

5. From the Darkness

6. Grave's Blossom / Lethargy

Eğer halen ölmediyse muhtemelen sağlam bişeydir...

Lotus Overdose + Cat's Paw

Combo: Swift Strike

Halen ölmediyse bana danışın /tell Partyzan bu saldırının karışısında durabilecek bir class henüz age of conanda yok, yeterki bu comboları yedirebilin.
Sosyal ağlarda paylaş

Crom Assasinleri
Hep söylerim Assasinin kimin iyi oynadığı mühim değildir çünkü her assasin tehlikelidir, bir kaç kanıt niteliğinde diğer oyuncuların yorumlarını burada paylaşmak istedim.

Adamın biri bir gün Eu Crom Forumlarında hangi classı en iyi kimin oynadığını seçelim der.. 2009'dan bugünümüze kadar 58 sayfa mesaj alır konu işte oradan bazı seçmeler...

Einus
Guard: Redrex
DT: Mabuse
Conq: Perez

Pom: Maltra
Tos: Ladydeath
BS: ?

Ranger: Chass
Barb: Nusrat

Demo: Impera
Necro: ?
Hox: Kinghoxbaby

I have not voted any sins, cause they are all good

Homojohn
Guardian: Redrex
Dark Templar: Mabuse
Conqueror: Perez

Priest Of Mitra: Maltra
Tempest of Set: Ladydeath
Bear shaman: Bearus

Barbarian: Guest
Assassin: Good question^^

Demonologist: Kittiekiller
Necromancer: Any active NF necros
Herald Of Xotli: Kinghoxbaby

Chass Oyunun en iyi Rangerı.
Guardian: Redrex
Dark Templar: Chassdt
Conqueror: Drallion

Priest Of Mitra: Enrez
Tempest of Set: Ladydeath
Bear shaman: Bearus/Baelze

Barbarian: Nusrat
Assassin: Still not able to tell...

Demonologist: Kittiekiller
Necromancer: Rabiel/Deathlady
Herald Of Xotli: Kinghoxbaby

Enrex
Assassin: Well earlier I could tell, but now as patch game its hard for me to point out anyone at this moment so i might update it :P

Atheos
Assassin: Sin vs. sin (or any other class x vs. class x) is a lottery, so going to leave this one blank.

Fuckopptryne
Assassin: Hmm.. There are no RLY good sins on this server, Darkian is, but he's inactive i think. But for duells, i'd say nigrim. And minis Arianella maybe? dunno

Arienella
Assassin: everybody who still played their sin nearly only, even in the gimped 1.5 state

iyi assasin yoktur kötü assasin vardır, kötü kalpli..
Sosyal ağlarda paylaş

Combattayken yada Combattın bittikten 5 6sn kadar sonraya kadar hide olamazsın. Grubundan biri Combattaysa yine hide olamazsın.

Ranger ve Assasinler yani Rogue sınıfı karakterler hidedan çıkarak vurduklarında Assasinler Critical vurur, Rangerlar ise Dot atarlar, geçici süre rakip duraklar yani.

Assasinler hide'dayken Charge yapabilirler.

Rogue sınıfı karakterlerin hideda hareket etmesi halinde staminaları azalmaz.

Assasinler Accelerated'ı açıp hide olurlarsa eğer, normal koşma hızında hide dolaşabilirler, kısa bir süre.

Age of Conan'nın Hide mekaniğini seviyorum bence güzel işliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sizin gibi düşünmüyorum eğer Assasinler daha rahat hide olabilirlerse bu diğer classlara büyük haksızlık olur. Böylesi bile epey uçurum olmasına neden oluyor. Mini gamelerde maç başında hide olucaksınız eğer takımınız iyiyse devamlı aksiyon olur hide olamazsınız ancak takımınız devamli reskill yiorsa o arada bir boşluk bulup hide olabilirsiniz :)

Ayrıca Mini gamede hideı napıcaksınız ki anlamadım, hide olmak Assasin Creed tarzı bir durumunuz varsa işe yarıyor, borderda adam ganklayacaksanız yada rangersız 10 kişilik bir grubun arasından bir demoyu kesecekseniz...
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Ben sizin gibi düşünmüyorum eğer Assasinler daha rahat hide olabilirlerse bu diğer classlara büyük haksızlık olur. Böylesi bile epey uçurum olmasına neden oluyor. Mini gamelerde maç başında hide olucaksınız eğer takımınız iyiyse devamlı aksiyon olur hide olamazsınız ancak takımınız devamli reskill yiorsa o arada bir boşluk bulup hide olabilirsiniz :)

Ayrıca Mini gamede hideı napıcaksınız ki anlamadım, hide olmak Assasin Creed tarzı bir durumunuz varsa işe yarıyor, borderda adam ganklayacaksanız yada rangersız 10 kişilik bir grubun arasından bir demoyu kesecekseniz...

Evet aslında doğru demişsin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hide olmak en büyük özelliği bence assasinlerin yani hide olmadan açıkcası kendimi kabak gibi hissediyorum. Sonuçta üzerimde zırh yok bişi yok, healleyemiyorumda kendimi ve doğal olarak yakalandımmı öldüm demek. Başarı şansım sin olarak bir anda ortaya çıkıp DMG kusup kaçabiliyorsam kaçmak yani ortalarda tank gibi hurra gezmek eğer dedicated bi healerım yoksa bana assasinlik gibi gelmiyor.
Hide mekanizması teamden alakasız olarak sizin combattan kaç saniye uzak kalmanızla alakalı olması lazım aslında yani sen teee haritanın diğer ucundasın ama team arkadasın diger tarafta combatta diye sana hide yaptırmaması bence classın en büyük özelliklerinden birini yemek gibi geliyor.
Bu arada dün ilk kez minigameden zevk aldım belirtmem lazım. Sormam gereken bişi var bu minigamelerde team seçme veya premade girme varmı yoksa direk random 2ye mi bölüyor girenleri?
Sosyal ağlarda paylaş

Baba mantıken söylediğin doğru cloth armorlu, healsiz bir karakter çok aciz duruyor kağıt üstünde ve hide olarak gizli kaçamak oynaması o şekilde dövüşmeside söylediğin gibi mantıklı geliyor ama işin aslı öyle değil.

Oyunun en yüksek dps veren classı ve hemen hemen her classa aynı muameleyi yapıyor bir süre sonra üstünüz başınız biraz oturduğunda eliniz biraz alıştığında görüceksiniz ki tam bir makina gibi çalışan bir karakter.

Benim healthim %40 karşıda full healtli Bear Shaman bir kapışıyoruz bende kalıyor %10 Healh adam ölüyor ... devam bir pom çıkıyor full healhtli onuda kesiyorsun artık healthin gözükmüyor ... devam bir ranger çıkıyor biraz cc ile sana hiç vuramadan kesiyorsun ... devam bir guard geliyor size göre C ve Z ile biraz staft yapıyorsun adam yarı healthdeyken ölüyorsun resleniyorsun, healthin fulleniyor Accelerated'ı açıyorsun Shiftle bir yardırıyorsun, bir charge yapıyorsun o yarı healthli guard halen yarı healthli onuda indiriyorsun, karşına bir conq çıkıyor onuda indiriyorsun üstüne pom geliyor onuda indiriyorsun bs geliyor ölüyorsun gidiyorsun resleniyorsun... Assasin mini game de budur ölmek kadar doğalı yok ama önemli olan öldürdüğünden fazlasını öldürebilmek.

Bu yukarda anlattığım biraz abartı gelebilir ama aslında normal ben bundan çok çok daha abartı maçlar da yaptım bu anlattığımdan çok çok daha fazla abaran Assasinlerde gördüm.

Ama birşeyide lütfen unutmayın alışana kadar bir süre çok fazla öleceksiniz, mini gamelerde adamları öldürseniz bile size kill yazmayacak bir demo, tos her zaman sizden daha fazla kill alır ama bir süre sonra daha fazla damage vermeye başlayacaksınız ve tüm killer size yazılmaya başlayacak.

Mini gamelere gelince;

Premade dediğimiz şey zaten bir partynin grup halinde girmesi oluyor. Oyunda normalde grupları kafasına göre dağıtıyor ama bir party ile girmiş oyuncuları mini gamede aynı gruba verir.
Sosyal ağlarda paylaş

Haha işte dun bizim guilddekilerle aynı minigamedeydik ama bi tutukluk oldu alın len premadee beni diyemedim 2 kez beraber 1 kez karşılıklı oynadık. Karşılıklı oynadığımız önemli değil çünkü zaten bizim tarafta 2 kişiydik sadece maç piç olmasın diye çıkmadık puan alsın guilddaşlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

hehe güzel bizim guild zamanların en iyi pve guildi ama yönetim bize kayınca guild pve özürlü bir pvp guildine dönüştü :) bana raid diyorlar amannn diyorum Kesici filan görmüştür paso minigame e bordera adam ararım pvp seven adama her daim aksiyon buluyoruz guild içinde evelallah, guilddekilerede beni alın diebilirsin yani asla kıllık çıkartmazlar
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Saat 2.30dan sonra anladığım kadarı ile minigame falan kalmıyor oyunda.

Baba şöyle söyleyim Age of conan yaş ortalaması gayet yüksek sadece casual oyuncuların olduğu bir oyun bunu nasıl anlıyorum şöyle, Cuma gecesi Cumartesi gecesi raide adam bulamıyorsun.

Sabahları kimseeee yok haftaiçi yada haftasonu farketmez. Haftasonu uyuyorlar, haftaiçi işe gidiyorlar.

Öğlen 2 ye kadar mini game bekleme doğru düzgün. 2 maç yapsan kardır.

Akşam ise hafta içi 2 dedin mi tmm bitti ne raid kalır ne mini game.

Hardcore oyuncu yokmu var, hiç çıkmayan bile var ama çoğunluk dediğim gibi, guildlerin memberlarinin çoğu haftada 2 gün sırf raid saatlerinde giren adamlarlardan oluşuyor, bizim guildi demiyorum diğer guildlerde böyle..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...