Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

80'ler ve rock müziğin yükselişi

Chuckie

Öne çıkan mesajlar

Skid Row
GNR
Poison
Ac Dc
Kiss
Alice Cooper
Deep Purple
Pink Floyd
Pearl Jam
Soundgarden ve daha niceleri 80lerde ya yeni çıktılar ya da patlamalarını 1980-1990 arasında yaptılar o yılların uzun saç, blue jean pantalonları ve özgür ruhu artık kalmadı müziğin değindiği konularda tarzıda ivmeside değişti bu sadece rock ve türevleri içinde geçerli değil tabi ama bu beni çok üzüyor gerçekten bugün bi rock festivaline gittiğimde eğer ben rock müzikle yakından uzaktan alakası olmayan gruplarla Queensryche gibi büyük bi rock grubunu beraber izliyorsam bu demektirki asla olmaması gereken bişey yani müzikte kozmopolitleşme gerçekleşiyor demektir uzun lafın kısası yaşasın 80'ler[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

80 ler zamanında olmayı isterdim pehh :) rock ozamanmış peh şimdi baksana herkez gitara 2 vuruyor ünlü oluyor

Amerikanın müzik anlayışı sux![signature][hline]_o_ _o_ _o_ _o_ _o_
..|....|.....|.....|....|
./ ./ ../ ./ ./
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora Llama ve Erutan,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları
MAFYAMIZA KATILIN ULAYN!!! Kurtlar_Vadisi
Sosyal ağlarda paylaş

Rock müzik 60 lardan beri vardı animals gibi gruplarla black sabbath la ve led zeppelinle vardı zaten rock müzik ya da deep purple ve pink floyd ya da alice cooper ile 70 lerde sadece 80lerde pop müzik yani popüler müzik rock tı ama şimdi pop müzik ayrı bi müzik türü oldu[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

pop rock/ glam rock mı hair band mi ne diyorlardı duygusal şarkılar falan ekşi sözlükte okuduydum hair band duygusal şarkı şeyleriymiş öyle cittende :)

Glamde pop rock karışımı (bugunun alternatif rock ı gibi bişey ama kat kat daha kaliteli ve güzel)[signature][hline]_o_ _o_ _o_ _o_ _o_
./ ./ ../ ./ ./
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora Llama ve Erutan,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları
Sosyal ağlarda paylaş

bide Skidrow un 18 & (yada and) Life Şarkısını Öneririm süper bi şarkı herifin sesi harika!

18 and life
18 & life
yada[signature][hline]_o_ _o_ _o_ _o_ _o_
./ ./ ../ ./ ./
Tey,Tey,Teyyy..
Sosyal ağlarda paylaş

chuckie cok karmakarısık yazmıssın ama ya ordan her türden bişiler var acdc biraz punk ve 70 lerin sonunda cıktı ve patladı diye hatırlıyorum acdc yi ama bütün 80 dönemi boyunca sürekli albüm yaptılar o ayrı, pearl jam grunge direk 90 larda cıkıyo ve patlıyo işte, soundgarden biraz daha alternatif ve onun 90 ların basında patlamıs olması lazım blackhole sun ile yanılmıyosam, poison'ı metal diye biliyorum ama karıstırıyoda olabilirim, pink floyd da 70 lerden biraz daha pop rock tarzında, cok karmakarısık yazmıssın yani, benim bildiğim işte 30 larda 40 larda jazz/blues doğuyo 50 lere kadar geliyo 50 lerin ünlü bi grubu vardı neydi mick jagger fln vardı neyse 50 lerin sonunda mick jagger rolling stones u kuruyo diye hatırlıyorum, 60 larda patlıyo ve rocknroll akımı başlıyo, 70 lerde biraz çeşitleniyo, 80 lerde daha sertleşiyo metal ortaya cıkıyo(poison ile olması lazım) eski gruplar da devam ediyo ama eskisi gibi pek yeni grup kurulmuyo sonra işte sonrası malüm atmosferik xxx metal bilem cıkıyo :P[signature][hline]Your Ad Here!
Sosyal ağlarda paylaş

Eheh açıklık getirmek gerekirse 80'lerin rock vesairesinden önce kafa yapısıyla bir başka yıllardı. Dünyanın depremlerle yeniden şekillendiği yıllar olduğu için görüşler büyük bir hızla değişip aynı hızla karşı görüşler doğdu. Düşünce tarihinde bu tip yapılanmalar 50-100 lü yıllara sığarken 80lerde bu tip yapılanmalar ve yeni sorunların ortaya çıkışı 1-2 yıl gibi inanılmaz sürelere denk geldi.

Rock müzik temelinde yatan karşı çıkış konsepti ile cuk diye oturdu tabi bu yapının üzerine ve düşüncede yer alan hızlı değişim müziğide beraberinde götürdü. yıllar 90ları gösterdiğinde ise insanlar o dönemlerde hort diye karşılarına çıkan mainstream (piyasacılık, popüler olanı yüceltme gibi elli çeşit tanımı olan oyun çamuru gibi bir kavramdır) akımını kabullendiler ve bugünkü duruma doğru bir yolculuğa başladılar.
Müzik sektörü en nihayetinde amatörlükten gerçek bir endüstri haline sıçradı daha doğrusu getirildi kitle varsa parada vardır bakış açısı ile bugünkü halini aldı.

Bugün ise tamamen bir düşüşe geçmiş ve yine dünyada yayılan yeni demokrasi akımları ile çatırdamaktadır. İlerisi için ne olur bilinmez fakat kesin olan bir şey var oda dünyayı yakın zamanda büyük bir düşünce devrimi akabinde sanat ve kültür alanında yeni sıçramaların beklediğidir.[signature][hline]"Story of SadButcher"

horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

60-70 Rock n Roll jim hendrix, led zeppelin , beatles , Deeppurple , Black Sabbath , Rollingstones , The Doors
80 Rock - Skid Row , U2, Bon jOvi , Def Leppard, GnR ....
Bana gore
Iki doneminda ayri ayri guzel seyleri var
hataga early 90s fena degil
sonra suyu cikiyo tabi gerci bir eskiye donus var gibi geliyo[signature][hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact." Homer Simpson
"Blues is the Roots , Everything else is the Fruits ! " Willie Dixon
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SadButcher, 30 Temmuz 2004 23:24 tarihinde demiş ki:
Eheh açıklık getirmek gerekirse 80'lerin rock vesairesinden önce kafa yapısıyla bir başka yıllardı. Dünyanın depremlerle yeniden şekillendiği yıllar olduğu için görüşler büyük bir hızla değişip aynı hızla karşı görüşler doğdu. Düşünce tarihinde bu tip yapılanmalar 50-100 lü yıllara sığarken 80lerde bu tip yapılanmalar ve yeni sorunların ortaya çıkışı 1-2 yıl gibi inanılmaz sürelere denk geldi.

Rock müzik temelinde yatan karşı çıkış konsepti ile cuk diye oturdu tabi bu yapının üzerine ve düşüncede yer alan hızlı değişim müziğide beraberinde götürdü. yıllar 90ları gösterdiğinde ise insanlar o dönemlerde hort diye karşılarına çıkan mainstream (piyasacılık, popüler olanı yüceltme gibi elli çeşit tanımı olan oyun çamuru gibi bir kavramdır) akımını kabullendiler ve bugünkü duruma doğru bir yolculuğa başladılar.
Müzik sektörü en nihayetinde amatörlükten gerçek bir endüstri haline sıçradı daha doğrusu getirildi kitle varsa parada vardır bakış açısı ile bugünkü halini aldı.

Bugün ise tamamen bir düşüşe geçmiş ve yine dünyada yayılan yeni demokrasi akımları ile çatırdamaktadır. İlerisi için ne olur bilinmez fakat kesin olan bir şey var oda dünyayı yakın zamanda büyük bir düşünce devrimi akabinde sanat ve kültür alanında yeni sıçramaların beklediğidir.

İşte asıl anlatmak isteyipte anlatamadığım şey buydu teşekkür ederim dile getirip benim dar kelime dağarcığımı genişlettiğin ve aynı zamanda asıl varmak istediğim noktaya parmağını bastığın için kuzen[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

Rockcilar ........
Modcular........
:)
birde o varmis 60-70lerde daha cok 60s
Modcular takim elbiseyle rock yapan ve daha sempatik olanlar
Rockcilar ise dericeket daha bir shagy gozuken uzunsacli tipler :)
yani mod cular scooter rockcilar harley gibi yani[signature][hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact." Homer Simpson
Sosyal ağlarda paylaş

Vallah Kanadada halla yasiyo pasalar gibi rock :) (rapte vartabi hic acmiyalim o konuyu)
bende yasiyorum ama fazla girmiyorum forumlara :( ama paticik photo albumne girdim bende artik ! hatta slashin resimini de koydum ;)[signature][hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact." Homer Simpson
Sosyal ağlarda paylaş

Rock müzik değilde rock ruhu öldü uyutulmaya çalışıyorum televizyonda ya da radioda sadece bize empoze edilenleri bulabiliyoruz metal ya da rock albümü almak için her şehirde sadece bazı müzik marketlerden o da aradığımız herşeyi değil belli başlılarını bulabiliyoruz yolda yürürken uzun saçımızdan dolayı ya saçma sapan diyaloglara mağruz kalıyoruz ya da kavga ediyoruz (bu kısım en azından benim için geçerli oyarım saçıma laf söyleyeni) eskiden saygıyla karşılanan pek çok şeyi yitiriyoruz bunun sebebi o ruhun ölmesi o yıllarda insanlar müziği maddi kaygılarından dolayı değil amatör ruhla bişeyler katmak için yapıyordu o sebeple başarılıydılar şimdi yeni çıkan gruplar neden gölgede kalıyor çünkü bu işi para ve piyasa kaygısıyla yapıyolar

Metallica boş kaset çıkarsa alırım diyen adamlar yüzünden metallica bugün bu hale geldi ve ilk 4 albüm nerde sorakiler nerde hade black yine eli ayağı düzgün bi albümde gerisi ne öle ya da bunun gibi değişim geçiren diğer pek çok grup örneğinde olduğu gibi piyasada tutunma isteği ve kendinden taviz verme olayı başarılarını baltalıyor neden Motörhead gibi bi grup (ki Metallica Motörhead in alt grubu olarak başladı müzik dünyasında ) yaptığı müzikten adamlar artık süblimleşecek kıvama gelmesine karşın taviz vermiyorlar tabi artık yeni albümde çıkarmıyolar o başka ama kendilerinden tavizde vermiyorlar bence rock ruhunu korumayı ancak taviz vermeyerek başarabiliriz diye düşünüyorum[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

rockın gerçek yükselişi 60 ların sonu ve 70 lerin başıdır.rock en çok ilgiyi gerek rock tarzı gerek müziği olarak bu dönemde gördü .bkz:woodstock 69. rock n roll ruhu pop ve hip hop gibi müzik türlerinin çıkışıyla bayağı sarsıldı.
yes
led zeppelin
jimmi hendrix
bob marley
elp
scorpions
the doors
uriah heep
eric clapton
deep purple
pink floyd
frank zappa
the animals
the beatles
.
.
.
deep purple pink floyd gibi gruplar 70 lerin gruplarıdır en aktif oldukları dönem 70 lerin ortalarıydı. hepsi 70 lerin grubu rockın gerçek yükselişi için bir zaman belirtmek gerekiyorsa 60 lar ve 70 ler diyebilitiz
Sosyal ağlarda paylaş

old school modasi var ya simdi herkes bole deri ceketler fln giyiyo ahaha hastasiyim insanlarin
yok ama yok bana rock dinletebilicek kimse yok artik gecti benden o isler
niye bilmiyorum ama metal dinlemeyi biraktigimdan beri hayatimdaki hersey coook guzel gidiyor allah bozmasin yani. yemin ettim zaten artik metal dinlemiycegime rock da dinlemem artik. pop techno fln dinlicen abicim sora pasalar gibi yasiycan rock neymis ole uzun saclar kafa sallayan insanlar fln. hele amerika dayim simdi dalga geciolar rock cilarla fln. yok yok siz de birakin rock mock, clublara fln gidin kari tavlayin bilmemne yapin genclik yillarinizi aptal bi muzik tarzina bagli yasamayin derim tabi benim gorusum bu ben ikisini de yasadim ordan tecrubem var yani.[signature][hline]NbaTurk forumu...
Sosyal ağlarda paylaş

abi 70 90 arası rock ve metal popüler müzik bariz şimdi karılar nası alternatif dinliolar özenti faln diosunuz ozaman da olay o rock dinleyen metal dinleyen azınlık deil çoğunluk hatta size şöle diim arakdasımın babasında şöle bi plak war:
Greatest Dance Songs : Pink Floyd[signature][hline]Bornozlu Canavar
Sosyal ağlarda paylaş

İşin içine insan faktörü girince imkansız yozlaşmaması bi konunun ama benim zevk duyduğum bişeyi yapmama hiç bi etken engel olamaz Long live rock'n roll veya gods made heavy metal and it's never gonna die diyorum ben[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Rock olmu$ olmemi$ tarti$masi bo$. Sonucta o muzikleri bi $ekilde hala dinleyebiliyor ve zevk aliyorsak rock olmemi$tir sadece emekliya ayrilmi$tir. Bende isterim 60-70 lerin buyuk gruplarini canli dinlemeyi ama rock okadarda olmedi bence. Bir kureselle$me ve evrimle$me muziktede soz konusu. Bunun sebebi insanoglunun acgozlulugu.
Neyse sonucta $uanda pek cogumuzun dinledigi ve sevdigi ortak gruplar/$arkicilar mevcuttur mutlaka.

Bence biz asil Rockun evrimle$mesine ve kat ettigi zorlu yola bir goz atalim.
It is the Devil`s song :rock: .

Ho$ bu yazdigimi kacki$i okur kaci anlar kaci sindirir bilinmez ama biz yinede kelamimizi etmi$ olalim.[signature][hline]"what is locked can be opened; what is hidden can be found; what is yours will be mine."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...