Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fotoğraflar - reloaded

raider

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bir konu açmıştım zamanında.
Eski Konu

O zamandan bu zamana kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Yeni çektiklerimden bir kaçını paylaşayım:

Salıncak

Tekne

İpe dizili

İskele 1

İskele ve Kız

Portre 1

Porte 2

Portre 3

Portre 4

Portre 5

Portre 6

Porte 7

Kırmızı kapılar

Balat

Ova

Bostancı sahil

Gönen

Köy yolu

Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
Hill and tree'deki gibi kompozisyonları etrafta çokça görmeye başlasam da hala hoşuma gidiyor böyle minimalist manzaralar. Ancak senin ağaç köşeye fazla sıkışmış gibi geldi bana, nefessiz kalmış biraz böyle.

Diğer ağaçlı fotoğrafını da beğendim ama gene aynı şey bunda da mevcut sanki. Biraz daha ferah kadrajlar kursan daha güzel öne çıkar vurgulamaya çalıştığın odak noktaları (bunlardaki ağaçlar). Bilerek en kenarda bırakmaya çalıştığını anlıyorum ama biraz fazla olmuş gene de.

Diğer fotoğraflar (son mesajındaki) benim ağız tadıma göre fazla hdr olduklarından bişi demeyeyim, sevenleri vardır elbet8-)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Son iki fotograf pek guzel,yalnız duzenleme kısmında tonemapping de biraz asırılık var ki Haydarpasa'da gokyuzu ile kadrajın en on tarafı arasında ton farkı cok fazla.Photomatix kullanıyorsan eger ki bu degerler sanırım low veya medium diye dusunmekteyim.Onlar yerine high veya very high daha iyi olacaktır.

Kendi goz zevkime gore tabi bunları yazıyorum,yoksa tonemapping ayarları senin tercihindir.Eline saglık.Cok guzel fotograflar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...