Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kaç bira kesiyor ?

meze

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

arkadasim sifon biraya su karistirmak icin muhendislik projesi falan lazim
oyle bi duzenek yok.
basincli gaz bilyali ficilar
basincli sogutucu falan.
musteri onundeki bi barda manuel olarak dolan biranin icine nasil koyacaksin suyu

onun ayrı bi düzeneği var zaten. zor bir şey değil. otellerde motellerde kola makineleri vardır, bazıları tam otomatiktir, bazılarında ayarlama seçeneği vardır kolanın kıvamını. ay sonuna doğru yetsin diye düşürülür.

benzer mantıkta var o işin de bi düzeneği. aşırı bi mühendislik filan değil, biranın çıktığı yere basit bi hortum gibi bi düzenek var, o hortum aynı zamanda su çıkacak yere de bağlı oluyor. ucundan açınca otomatik iki taraf da açılıp gelmiş oluyor. oranını da seçiyorsun abartırsan müşteri çakar tabi durumu.

yapmışlar yani nasa bilimi değil bunlar bilinen şeyler.

ha benim size tavsiyem, çok güvenmediğiniz yerde sahibini tanımadığınız yerde 2-3 taneden fazla içmeyin, illa içeçekseniz kapalı şişe isteyin veya şişeyi sizin yanınızda açmalarını isteyin, kutu isteyin.

5 yıldızlı otellerde bile var bu çakallıklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

var diyince var olmuyor iste.
yiyorsa bul bi tane fotografla ispatla.
yoksa iskembeden sallamak kolay.

oldu antalya ya gidip çekip geleyim hemen.

sistem var. hatta soğuk ayarı bile var ki suyu fazlalaştırınca köpürmeden karışsın diye.

neyse. olmasa bile bi mekana gidip 10 bira içebilen bi adamsanız, şişe başı 1 lira fazla verin gidin kutu alın, şişe alın. masada açtırın.
Sosyal ağlarda paylaş

ya vardir illaki
pera falan les gibi bira
bide insanlarin onunde olmayan barlarda eklersin suyu servis edersin.ondan kolayi yok.
ama musterinin oturdugu bi barda efes fici satan bi yerin su karistirmasi imkansiz.
zaten kucuk isletmelerin o duzenege harcayacak parasi yok arti olarak efes buna musade etmez.
sehir efsanesi sulu bira kisaca.
ergen cocuklar iddaa eder genelde.
gulmekten baska caremiz yok.
buyuyunce anlarlar belki.
Sosyal ağlarda paylaş

Siz içemiyorsunuz diye kimse içemeyecek değil 10 bira. Rahat içebilen tipler var.
6 liraya bira mekanına göre gayet makul.
Biraya su katma konusunda bir fikrim yok.
Bira taşıyan amele hakkaten bira amelelikmiş diyor. (yiğit özgür karikatürü ekleyecektim ama bulamadım. siz hayal edin.)
birazdan otobüsüm var gitcem.
su içtim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...