Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

orta ölçekli bir şirket için web site

blazkowicz

Öne çıkan mesajlar

selamlar,

orta ölçekli çalışan bir tekstil firması için web sitesi yaptıracağız.

aradığımız şeye yakın gördüğüm birkaç örnek vereyim;

http://www.akbaslar.com/hakkimizda.html
http://www.fersantekstil.com/urunler.htm

yani çoğu sayfalar statik. belki 1-2 sayfa dinamik olabilir, ayda 1-2 güncellenebilir. siteye giren kişi için etkileyici, kolay kullanım sunmalı vs özet olarak. öyle çok ekstra detaylara gerek yok.

bunun maliyeti vs ne kadar olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 300-500 liraya site yapanlar bana portfolio'larini gonderebilirler mi ?

Calismak istiyorum kendileriyle.

Bir de sunlari sormak istiyorum;

* Yaptiginiz siteler sik kullanilan cogu browser ile uyumlu mu ? Cross-browser bir yapida mi ?

* Yaptiginiz siteler w3c'nin css ve html validator'indan gecebiliyor mu ?

* Siteleriniz text-based browser'lar ile kontrol edildiginde kullanilabilir mi ? Javascript destegini kapattigimiz takdirde yine de acilir menulerinize ve javascript ile basettiginiz onemli olaylara ulasabiliyor muyuz ?

* "Google'in sevdigi tipte site" kavramindan haberdar misiniz ? Sitelerinizi buna gore mi yapiyorsunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

500 liraya site yaptıran adam zaten öyle über süper profesyonel bir şey beklemiyordur.

öte yandan ilk siteye baktım, max 2 gün, hadi bilemedin validatorda çıkan hataları düzeltmeyle beraber 3 gün sürecek bir proje, bana sorsan 5 para etmez ama 500 lira verseler oturup daha iyisini çıkarırım üşenmeden. söylediğin kıstaslar googledan arama yapan her gencin sağlayabileceği şekilde zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Abi 300-500 liraya site yapanlar bana portfolio'larini gonderebilirler mi ?

Calismak istiyorum kendileriyle.

Bir de sunlari sormak istiyorum;

* Yaptiginiz siteler sik kullanilan cogu browser ile uyumlu mu ? Cross-browser bir yapida mi ?

* Yaptiginiz siteler w3c'nin css ve html validator'indan gecebiliyor mu ?

* Siteleriniz text-based browser'lar ile kontrol edildiginde kullanilabilir mi ? Javascript destegini kapattigimiz takdirde yine de acilir menulerinize ve javascript ile basettiginiz onemli olaylara ulasabiliyor muyuz ?

* "Google'in sevdigi tipte site" kavramindan haberdar misiniz ? Sitelerinizi buna gore mi yapiyorsunuz ?

ağzına sağlık

böyle adamlar yüzünden müşteriler "benim yeğenim 500e yapıyo sizin fiyat niye bu kadar pahalı" dedikleri için piyasanın içine edildi
Sosyal ağlarda paylaş

bu fersantekstil sitesine de baktım, abi buna para veren var mıdır cidden ya? yani böyle site isteyen varsa beleşe yapıyım dicem ama hakaret gibi site. neler para ediyor yahu allaşkına.

yazık yani böyle saçmalıkların para ettiği bir ortamda bi de bu işi yapanlar hala savunuyor ya, işini adam gibi yapan parasını kazanır kimse de baltalamaya kalkmaz. yarın öbür gün 500 liraya adana kebap yapıp satan adam görsem çıkar 200 liraya satıyorum bana gelin derim, kebapçı da kalkıp bana soğan koyuyor musun domates koyuyor musun diyemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Vidar said:

text based browser desteğini neden istiyorsun ki?

di said:

Cevabi icinde gizli =P

Siteniz text-based browser'da nasil gorunuyorsa, google ya da diger arama bot'lari da yaklasik olarak o sekilde gorur siteyi.

Bir de javascript olmadan nasil calisacak diye kontrol etmenin guzel yollarindan biridir.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

bu fersantekstil sitesine de baktım, abi buna para veren var mıdır cidden ya? yani böyle site isteyen varsa beleşe yapıyım dicem ama hakaret gibi site. neler para ediyor yahu allaşkına.

yazık yani böyle saçmalıkların para ettiği bir ortamda bi de bu işi yapanlar hala savunuyor ya, işini adam gibi yapan parasını kazanır kimse de baltalamaya kalkmaz. yarın öbür gün 500 liraya adana kebap yapıp satan adam görsem çıkar 200 liraya satıyorum bana gelin derim, kebapçı da kalkıp bana soğan koyuyor musun domates koyuyor musun diyemez.

Verdigin ornek bildigin sacma sapan olmus.

Yazdigin sey resmen "yolunacak kaz cok, neden ben de yolmuyorum ?" anlamina geliyor. Sirf bu ulkede adam akilli yapilmiyor bu is diye bunu yapmaya hakkiniz yok ki ?

Ha illa oyle olacaksa teklifini soyle yapmalisin;

Bi yerden template cakarim, duzenlerim, 500 liraya satarim.

Bir de oyle siteyi yaptim verdim oldu degil bu olay. Yapacaksiniz, musteri begenecek, isteklerini soyleyecek, duzelteceksiniz, tekrar sunacaksiniz falan fistan. Haliyle oturup saatinizi 10 dolardan hesaplasaniz bile 1 haftanin sonunda emeginizin cok daha fazla oldugunu gorursunuz ki cinliler/hintliler bile artik o fiyata calismiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

template çakmak dışındaki yerlerde haklısın. ama dediğim gibi yani verilen parayı asla haketmeyen siteleri ve bunları yapanların "millet yeğenine kuzenine 200 liraya yaptırıyor piyasamızı baltalıyor" diye sızlanmasını (sözüm meclisten dışarı lol) görünce, millet amma alışmış yolmaya ben niye yapmıyorum ki diyor insan.

ki bunun baltalamak olduğunu sanmıyorum, bu sayede işini adamakıllı yapmayanlar piyasadan silinir, öte yandan bu işi yapanlar, ortalama bilgi sahibi birinin 2-3 günde yapamayacağı işler yapmaya çalışır, daha iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Vidar said:

text based browser desteğini neden istiyorsun ki?

di said:

Cevabi icinde gizli =P

Siteniz text-based browser'da nasil gorunuyorsa, google ya da diger arama bot'lari da yaklasik olarak o sekilde gorur siteyi.

Bir de javascript olmadan nasil calisacak diye kontrol etmenin guzel yollarindan biridir.

google optimizasyon farklı bişi abi, bence pek iyi bir yöntem değil ne kadar google optimal olduğunu test etmek için sitenin.

js olmadan nasıl çalıştığını test etmek için de jsyi kapatıp açsan siteyi daha mantıklı değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Cok da farkli seyler degil. Hem W3C standartlari hem de google'in "bir web sitesi nasil olmali" seklindeki belirlemeleri genel olarak semantik web'e isaret etmektedir. Google'in istegi bu standartlarin buyuk bir bolumudur esasen. Daha az kati halidir.

Dolayisiyla ideal bir yontemdir diyebiliriz.

Text-based browser'in olayi ise imajlar ve css olmadan sitenin ne kadar anlasilir oldugunu test etmektir. Acip baktiginda yaptigin site sana anlamli geliyorsa iyi bir is cikarmissindir demektir. Ayni zamanda herhangi bir yazilim icin de anlamli bir yapi olusturduguna isarettir.

Haliyle web sitesinin olmazsa olmazlarindan biri olmalidir bu asama da. "Bu SEO seysi canim ayri bisey" diyemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Cok da farkli seyler degil. Hem W3C standartlari hem de google'in "bir web sitesi nasil olmali" seklindeki belirlemeleri genel olarak semantik web'e isaret etmektedir. Google'in istegi bu standartlarin buyuk bir bolumudur esasen. Daha az kati halidir.

Dolayisiyla ideal bir yontemdir diyebiliriz.

Text-based browser'in olayi ise imajlar ve css olmadan sitenin ne kadar anlasilir oldugunu test etmektir. Acip baktiginda yaptigin site sana anlamli geliyorsa iyi bir is cikarmissindir demektir. Ayni zamanda herhangi bir yazilim icin de anlamli bir yapi olusturduguna isarettir.

Haliyle web sitesinin olmazsa olmazlarindan biri olmalidir bu asama da. "Bu SEO seysi canim ayri bisey" diyemezsin.

sitenin text based browserda da anlamlı olması gerektiğine katılamadım. he müşteri isterse yapılır dert değil de, bence bir kriter olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...