Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fotoğraflarım

yav

Öne çıkan mesajlar

teşekkür ederim =) lensin abd fiyatı 300$ ama Türkiye'de pek olmayan bir lens. (nikon 35/1.8 gibi değil nedense) Ebay'de 2.elini 231 dolara kaptım açık artırmadan +30 dolar kargo ile de ayağıma kadar geldi.

İngiltere'de bulunduğum vakit benim de ilk düşündüğüm şey weather sealing özelliği olan makine ve lenslerin bu ülkede şart olduğu idi. İzmir'deyken falan napıyor millet bu makineleri yağmur çamur geçirse nolur sanki hiç gerek yok filan diyordum :D...

Bu her gün bir fotoğraf olayını millet flickr'da 365 günlük yapıyor... Ben daha 5-6.gün tıkanmaya başladım doğrusu kolay iş değilmiş. :) Hiç dışarı çıkmadın mı da etrafından incik boncuk veya doku detay bulmaya çalışıyosun.. Hiç yoktan bişeyler bulmaya çalışmak da hem sıkıcı hem de keyifli sayılır.
Sosyal ağlarda paylaş

174 cok harika.Tebrikler,keyifli olmus.İnsan kategorisinde ciddi anlamda cok basarılı bir calısma oldugunu soyleyebilirim.

Tekrardan mesajımı yenileyip elestirisel yorum yapmam gerekirse;
Kadrajınızı gelistirmissiniz ama PS'de crop yapmaktan cekinmeyin.180,Sigarayı yakan adamın fotografında kadrajı keserek daraltmanız cok daha iyi olacaktır.Bu fotografınızda cok iyi bir cekim olmus.

177'de kadrajı duzeltme ve aynı zamanda kesme islemi tekrardan fotografın guclendirecektir.

181'de etiketli sucuk aralarında daha farklı gorunuyor biraz daha zoomlayıp veya etiketli sadece bir tane sahneniz icine almanız guzel bir anlatım cıkarabilir.

Gozume carpanlardan bir kac tane elestireyim dedim :)

İyi cekimler.
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkür ederim, nomsaR, Kojiroh ve Roket Adam :D gaza gelmemeye çalışıyorum.

bu arada bugüne kadar çok az baskı aldığıma iyice pişman oldum. Önümüzdeki birkaç hafta tüm paramı baskıya harcayacağım gibi duruyor :D

prints by yavuzselimk_, on Flickr

herangi bir fotomu baskı olarak isteyen pati olursa maliyetine memnuniyetle gönderebilirim bu arada :)
60*40 poster baskı 10 TL
30*20 fotoğraf kağıdına 5 TL'ye bastırdım.
2 de tual yaptırıyorum hediyelik.

Sosyal ağlarda paylaş

Sosyalist Piçler by yavuzselimk_, on Flickr

[hr]

şu fotoğraftaki çocuklardan birinin, abisi, dayısı, kuzeni, amcası, kayınçosu, arkadaşı olsanız ve internette gezinirken bu fotoğraf karşınıza gelse; sinir olur kim çekmiş lan bunu mu dersiniz yoksa gülüp geçer misiniz? Biraz çekinerek yazdım çünkü başlığı ama çok da içimden geldi bilemedim napcağımı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Deve güreşlerine devam... bu sefer develerin fotoğrafları var :D

184

Deve Portresi by yavuzselimk_, on Flickr

185

Deve Portresi 2 by yavuzselimk_, on Flickr

186

Chewing Gum 1 by yavuzselimk_, on Flickr

187

Deve Güreşi 1 by yavuzselimk_, on Flickr

188

Chewing Gum 2 by yavuzselimk_, on Flickr

189

Deve Güreşi 2 by yavuzselimk_, on Flickr

190

Güreş Sonrası 1 by yavuzselimk_, on Flickr

191

Güreş Sonrası 2 by yavuzselimk_, on Flickr

192

Güreş Sonrası 3 by yavuzselimk_, on Flickr

193

Kamyon Sefası 1 by yavuzselimk_, on Flickr

194

Kamyon Sefası 2 by yavuzselimk_, on Flickr

- - -

bunlar da tele ile çektiklerimdi...

bir de geniş açı var birkaç tane koyacağım... özet geçeyim az fotoğraf koyayım diyordum fakat tutamadım kendimi gene 8-)

Sosyal ağlarda paylaş

Bu sıralar çok fazla fotoğraf çekiyorum çeşit çeşit her yerden bişeyler birikti yetişemiyorum valla :D

Develer bir kenara, okuldaki voleybol maçından çektiğim bi kaç fotoğrafı paylaşayım şimdi de:

EÜ fakülteler arası 2.lig voleybol erkek final maçından :D  Voleybol meraklıları varsa beğenebilir.

Tüm albüm şurdan slayt olarak izlenebilir buraya kendi favorilerimi koydum, özet geçmek istedim. http://www.flickr.com/photos/yavuzselimk/sets/72157626218973260/show/

Maviler iibf, kırmızılar diş hekimliği fak. Elbette İİBF kazandı 8-) :D

195

set1_1 by yavuzselimk_, on Flickr

196

set1_2 by yavuzselimk_, on Flickr

197

set2 by yavuzselimk_, on Flickr

198

199

200

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
dusuk aci ile cek sporcular devasa gozuksun ve cok yuksege ziplamislar gorunumu ver
ayrica arka plan daha az goz yormali. arka planda heyecanli seyirciler yoksa tavan veya uzaktaki bir duvar olsa daha cekici gelir goze.

ha bir de mumkun mertebe tek sira gorunumunde degil de derinlik hissi vererek pozlamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Söylenenlere baya hak veriyor ve anlıyorum fakat maç ile ilgisi sınırlı olan kişilerin ilgisini çekmek için sanırım saha kenarına inip çekim yapmak şart.

Maçta direkt oynayanlar veya arkadaşlarım ise tabi boyuttu kadrajdı çok takmadan aşık oluyorlar fotoğraflara :D Ben de gaza gelip internette oraya buraya koydum hemen tabii.. :)

Bir daha imkan olursa sahaya inmeye çalışırım. Ama bu oynanan yerin sahası ufacıktı, pek hoş ve imkanlı olmayabilir yani saha kenarı... yedek kulubesi için denerim şansımı hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Develeri görünce ağzında burnunda baloncuk olan deve var mı diye aradım o bile var ya helal team sdf. Bilmiyorum söyledin mi hiç ama, haftalık ne kadar süre harcıyosun fotoğraf çekmeye? Özel olarak aktivitelere katılıp, gezilere çıkıp haftalık olarak mı ekliyosun buraya yoksa denk geldiğin şeyleri çekip bi miktar birikince mi? Hayır heves ediyorum, arada bi sokakta yürürken "lan aslında bundan iyi fotoğraf çıkar" diye düşündüğüm şeyler görüyorum ama bi yandan da çok vakit harcar diyorum, "aga 3 metre yukarı çıksam aslında daha güzel olur bu açı yetersiz duruyo" falan diyorum kendi kendime sdf

yav said:

üstteki 182'ydi, bu da 183 olsun:

8/35 - Rearview Mirror by yavuzselimk_, on Flickr

Şu çok hoşuma gitti bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bilmiyorum söyledin mi hiç ama, haftalık ne kadar süre harcıyosun fotoğraf çekmeye? Özel olarak aktivitelere katılıp, gezilere çıkıp haftalık olarak mı ekliyosun buraya yoksa denk geldiğin şeyleri çekip bi miktar birikince mi?

Hmm, güzel soru :P
Valla makinesiz dışarı çıkmıyorum mesela. En hafif haliyle alıyorum yanıma mutlaka. Almadığım zaman kendimi eksik hissediyorum çok enteresan gerçekten :D
Hem olabildiğince malzeme çıkabilecek yerlere gitmeye çalışıyorum, dağ bayır olsun, deve güreşi olsun.. At yarışına gideceğim mesela yakın bir vakit :D Fotoğraf dışında da çok faydası oluyor şakamaka. Ben bu işin bu kadar sosyal yönü destekleyeceğini, sağlığa faydalı (uzun yürüyüşler, düzgün ışık için erken kalkmacalar falan-bunu çok yapamıyorum gerçi sdf) olacağını tahmin etmezdim.
Günlük hayatta oraya buraya giderken güzel malzeme çıkar bundan dediğim şeyleri hemen çekemezsem de not alıyorum bir kenara mutlaka. Sonra özel vakit ayırıp çekmeye çalışıyorum.

Şu not aldığım aklıma gelen şeylerin çok azını gerçekleştirebildim aslında, biraz yoğunlaşamama sorunu var bende =) Daha çok bir yere gideyim gezeyim çekeyim geleyim mantığında uğraşıyorum gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

izmir doğal yaşam parkı'na yeni doğan fili görebilir miyiz acaba diye bir gidelim dedik.

Yavru fili sadece hava 20 derecenin üzerindeyken dışarı çıkartıyorlarmış. Şansa bak ki hava da kötüleşti. Olabilecek en ufak halini görüntülemek istiyorum ama bakalım hayırlısı...

201

Timsah Monitor / Varanus salvadorii by yavuzselimk_, on Flickr

202

Iguana by yavuzselimk_, on Flickr

203

11/35 - Lion In The Cage by yavuzselimk_, on Flickr

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...