Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtiçi Kargo

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Ben bu kadar umursamaz, utanmaz bir firma görmedim.

Kargom gelecekti bugün. Bekliyorum gelen giden yok. Kapıya bi baktım. "Geldik bulamadık" notu. Evdeyim nasıl bulamıyorsun?

Nota baktım, "Geldik bulamadık, bizde kargonuzu aşağıdaki şubeye teslim ettik" diyor. Bende tabana kuvvet gittim. Şubedeki kadın pişkin pişkin "araç hala dağıtımda" dedi. Ee diyorum "neden teslim ettik notu bırakıyorsunuz" Oda diyor ki "Her evde olmayan kişinin kargosunu tek tek buraya mı getirsinler"

Bu nasıl bir özel şirket ben anlamış değilim. Evde olduğum halde zili çalma gereksinimi bile duymuyorlar. Onu geçtim en bomba olanı, "kargonuz aceleyse aracın yerini söyleyeyim gidin alın" dedi.

Yahu ben mi kargocuyum? Siz mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da oldu aynısı , kargocu haklı falan değil , kağıdı atıp atıp gidiyorlar . İşin kötü tarafı gidip şubeden de alamadım , yok yarın biz getiricez dediler , bütün gün eve kitlediler beni..

Ayrıca notu yazan ayı şube adını ve numarasını yanlış yazmıştı , netten bulup aramıştım şubelerini
Sosyal ağlarda paylaş

ben yurt içi kadar aptal firma görmedim zaten. gittigidiyor ile anlaşmalı olduğundan çoğu satıcı bu kargo firmasıyla gönderiyor ya ürünlerini her seferinde akşam üstüne kadar evde tıkılı kalıp bekliyorum. Bir önceki seferde ürün getirdikleri halde sonraki seferde eviniz bulamıyoruz deyip telefonla tarif etmemi istiyorlar felan.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bankanın mı suçu onların mı bilmiyorum da 2 hafta önce kredi kartının geleceği adres olarak iş yerini göstermiştim (en başta ev adresiydi). Adamlar 3 kere eve yolladık sizi bulamadık diyorlar. Bu pazartesi çılgınlar gibi atar yaptım, dün aradılar bulunduğum bölgeye iletilmiş kart, yarın elimde olacağını tahmin ediyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

yurtiçi kargo çok rezil. evde bulamadık olayını hep yapıyorlar. ben netten takip ediyorum mesela kargoyu. adreste bulunamadı geri döndü yazıyo. ulan bütün gün evdeydim, neredeyse camda bekledim kargoyu mesela yok yani gelmediler büyük yalan. kağıtta bırakmadılar çünkü.

ups le kargo gelmişti bi ara. dışardaydım 5dk ile kaçırmışım kargoyu. ups'in kargo aracını takip etme sistemi var sitesinde. 3 sokak ilerde trafiğe takılmış hemen evden çıkıp bi deparla gidip yakalamıştım hehe. yararlı oluyor aracın yerini görmek bazen :P
Sosyal ağlarda paylaş

abi saçmalamyın

oha

adamın işi gücü yok kalkıp akpına kadar gelicek elinde olmayan kargo için evde bulamadık mı diyecek

ayrıca kadın haklı, kamyon geziyor sonuçta sürekli. ahmet evde yok hemen merkeze gidelim bırakalım ozaman mı diyecekler. dağıtım bittikten sonra gidiyorlar merkeze bırakıyorlar o gün kiminkini bulamadılarsa.

daha kötüsü ise, adamın elinde paketle yukarı kadar gelip kapını çalmadan evde bulamadık stickerı yapıtşrıması.
mümkün değil öyle birşey akıl mantık yani.

işleri güçleri yok senle m idalga geçicekler
Sosyal ağlarda paylaş

hepimiz malız bu kadar diyebiliyorum bu standartları kabullenmiş olmak için mal olmak lazım, kendimizi bu kadar önemsiz kabul etmemiz lazım..

hangi firmaydı o alman firması "eğer gittiğimizde alıcı evde yoksa bizim suçumuzdur, yanlış zamanda gitmişizdir" diyen..

eve geldik yoktun gel kargonu al, kardeşim ara o zaman önceden kargonuz var kaçta müsayitsiniz de..

heleki müşteriye öyle ukala konuşmak filan.. offf oofff türkiyeden bi bok olmaz... birbirimizi anlamaktan iletişimden yoksun öküz bi milletiz biz
Sosyal ağlarda paylaş

Ya adam dağıtım yapıldıktan sonra şubeye bırakacak diyorsunuz da; o makbuzumsu şeyi dış kapıya bırakmışlar. Üzerinde kocaman "Geldik bulamadık şubeye teslim ettik" yazıyor. Tamam adam gidememiş olabilir de, bari insan tarih saat yazarda bizde ona bakarak hesaplarız. Nereden bileceğim ne zaman geldiğini? Bide default üstünde "Şubeden teslim alabileceğiniz saatler" bölümü var orayı da boş bırakmış. Müeccim miyim ben kargonun şubeye ne zaman gideceğini bileyim?
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Ya adam dağıtım yapıldıktan sonra şubeye bırakacak diyorsunuz da; o makbuzumsu şeyi dış kapıya bırakmışlar. Üzerinde kocaman "Geldik bulamadık şubeye teslim ettik" yazıyor. Tamam adam gidememiş olabilir de, bari insan tarih saat yazarda bizde ona bakarak hesaplarız. Nereden bileceğim ne zaman geldiğini? Bide default üstünde "Şubeden teslim alabileceğiniz saatler" bölümü var orayı da boş bırakmış. Müeccim miyim ben kargonun şubeye ne zaman gideceğini bileyim?

internet başındasın, bak şubenin numarasına ara. çok zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

geçenlerde bana kargo gelecekti. cuma yola çıkmış kargo ama bize uğramadan geri gitti. aradım "hee o bugün size gelecek" dediler.
cumartesi 1 saatliğine evde değildik onun dışında evdeydim. kapı mapı çalmadı. daha sonra internetten takip nosu ile baktım eve gelmişler bulamamışlar ihbar bırakıldı diyor. şubeye gittik notu bana gösterio kız. dedim evde yok bu nottan kapıda, apartman kapısında, posta kutusunda yok yani. uğradınızda ben şansa öğreniorm dedim. kız çocuklar varsa apartmanda onlar almıştır diyo. yok dedim hı dedi sallamadı.

gerçekten çok müşteri ilişkileri rezalet olan bir firma. mecbur olmasam kullanmam yani asla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...