Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Staj

Ceday

Öne çıkan mesajlar

Aranızda staj yapan yapmıs olanlar kimler?
Ben bilgisayar okuyorum da bu yaz staj yapcam. (Yazılım)
Bu sektörde önde gelen şirketler kimlerdir nelerdir?
Şuan iki şirket var yapabilecegim. Vestel ve Ericsson.
Yazılım konusunda bu iki şirketi kıyaslayabilecek birileri var mı acaba :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bence naylon yapma, İki şirkette kurumsal şirketler.. birbirlerine karşı kesin avantajları veya dez avantajları vardır ama bence hangisinde yaparsan yap senin için faydalı olacaktır..

Özellikle özel sektör kurumsal firmalarda, staj yaparken gösterdiğin performans'a göre ileride iş imkanı da doğabilir.. Ayrıca yazılım konusunda staj yapacağın için ileride çok işine yarayacak şeyler öğrenebilirsin.. Profesyonel anlamda yazılım olayı okullarda öğrendiğimiz veya kendi evimizde öğrendiğimiz programlama vs. dışında pekçok farklılığa sahip.. Bunlara alışman, bu ortamı görmen, orada çalışan prof'lardan püf noktalarını öğrenmen açısından keyifli bir staj olacağına inanıyorum..

Ericsson kulağa daha hoş geliyor ama vestel'de sonuçta büyük bir firma.. Bence imkanın varsa stajını ayarlamadan önce iki firmaya'da git, çalışacağın ortamı gör.. varsa diğer stajyerler ile konuş veya birlikte çalışacağın insanlarla konuş seçimini ona göre yap..[hline] MCP | MCSE | CCNA
--------------------------------------
Haradrim lvl50 Warden RR5+ [R.I.P]
Rnz lvl50 Skald RR5+ [R.I.P]
Ezzz lvl42 Runemaster [R.I.P]
Currently in Progress Cleric Celine
Excalibur | Albion / EU

Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten belli bölümlerde stajı naylon yapmak en akıllıcası, özellikle de bölümün üzerine çalışmayacaksan..

Ben Turizm stajlarımı naylon yapacaktım, sonradan vazgeçtim adam gibi çalışayım iş hayatına alışayım dedim 4 tane staj yaptım her biri 3 aydan.. 2 seyahat acentası 6 ay da Sheraton Ankara bilgi işlemde..

acentalar o kadar önemli değil ama Sheraton bilgi işlem şimdi çok işime yarıyor CV de falan da hoş duruyo ;)[hline] MCP | MCSE | CCNA
--------------------------------------
Haradrim lvl50 Warden RR5+ [R.I.P]
Rnz lvl50 Skald RR5+ [R.I.P]
Ezzz lvl42 Runemaster [R.I.P]
Currently in Progress Cleric Celine
Excalibur | Albion / EU

Sosyal ağlarda paylaş

ilk sene okulun atölyesinde, ikinci sene Brisa da yaptım stajı.
1. Özelde bile performans filan hikaye, ama bazı kurumlar bayağı dikkat ediyor, zaten ilk gittiğin gün durumun ne olduğu belli oluyor.
2. Özel sektörde bile stajyerlerin çoğu orada çalışanların çocukları.
3. Sakın ilk gün office biliyorum deme, word te sabahtan akşama kadar yazı yazarsın, access ta database doldurursun(Yaptılar malesef ama bana denk gelmedi).
4. Naylon kesinlikle yapmayın, yazıktır günahtır.
5. Ericsson u tercih etmen daha iyi olur. Çünkü yabancı ayağı daha kuvvetli. Vestelin nesi var dersen? Yukardaki 2 seçenek durumu özetliyor sanırım.
6. Defter doldurma zorunluluğun varsa dert etme, genelde firmalarda dışarı sızmasının önemi olmayan bilgileri içeren dökümanların toplandığı bir dosya var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...