Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount&Blade Warband Pati Organizasyonu

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Bilgi mesajı vereyimde
1- M&B Warband betadan çıktığında, Warband keyleri geçerli olacak, eski keyler sadece singleplayer için geçerli olacak diye bir haber okumuştum.
2- Oyunda ping sorunsalı çok fazla, avrupa sunucuları yetersiz ve Türkiyeden de sunucu yok böyle olması vs'lerde büyük dezavantaj şahsen oldukça fazla test etme şansına sahip oldum deneyimlerimi aktarayım.

Şayet karşı tarafın pingi düşükse veya serverın bulunduğu ülkeden biri ise savaşlarda daha avantajlı oluyor. (20-30 pingli tipler)

Özellikle kılıç+kalkan karşıda da balta olduğunu var sayalım, baltalar kalkanda patlasa bile sız guardı açıp kılıçla vuramıyorsunuz çünkü tepki süresi (ms) buna izin vermiyor, siz guardınızı açtığınızda bırakın vurmayı, çört diye ağzınızın ortasına baltayı yiyorsunuz, ama sizde balta karşıda kılıç+kalkan geldiğinde bırakın baltayı kaldırmayı kaçamıyorsunuz bile...

Oyunum orjinal olmasına rağmen bu gibi sebeplerden sildim, uzun oynarsanız anlarsınız, tekrar kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sen sanırım 500ping li serverlarda fln oynamışsın

150 pinge kadar pek bi problem olmuyo

arbaletle de kılıçlada baltaylada terör estirebiliyorm

karşınızdakinde YAVAŞ bi silah varsa guard açtırmıyosunuz o kaldırana kadar bidaha vurabiliyorsunuz çünkü he tabi onunda belli taktikleri var adamın arkasına doğru yürümeye çalışırsanız sallarken onun ki ıska geçio çoğu zaman böle bi hareket beklemediği için..

sonuç olarak 150 pinglede oynadım 20 ylede pek bi farkını görmedim..150 pingle oynarken hatta bi iki kere 40 a 7-8 fln oldum hem arbeletle hem okla hem piyade hemde süvari şeklinde

edit: birazcık bilmeden kötülemek gibi olmuş seninki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmeden konuşmak, kötülemekden bahsetmişsin. Polemiğe polemik ile karşılık vermek tarzım değil ama söylediğinde bana pek inandırıcı gelmedi.

Warband ilk çıktığında oynayanlardanım, hiçbir zaman 150 pingden aşağısını görmedim, 30 ping ile oynadım demişsin hadi seninde Çek veya Almanydan katıldığını varsayalım (Şuan Europa sunucuları nerelerde barınıyor bilmiyorum) MS farkı diye birşey var senin algılaman veya algılamayıpda bana sarman ile ilgisi yok teknik açıdan konuşuyorum, sunucu Türkiyede olmadığı sürece senin 30 MS (Milisaniyelik tepki süresi) oynaman zaten olanaksız; santraller, router, network normal biçimde iken. Hala kuşkun varsa veya anlamadıysan, http://www.speedtest.net/ sunucuların tepki sürelerini aşağı yukarı ölçelebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

argos boş konuşuyorsun dostum.

online oynanan BÜTÜN oyunlarda ms olur.

Hangi oyunun serverları türkiyedeydi daha önce biz mi kaçırdık ?

ayrıca prime time'da (akşam 7-12 gibi) dolu olan Türk serverları var,20-30 ms le oynanıyor ayrıca oyun daha 1 haftalık bile değil yavaş yavaş açılacak Türk serverları. Oyunu sildiysen sildin, burada hevesli olanları yanlış bilgilerle kötü etkiliyorsun.

Onun dışında avrupa serverlarına girdiğinde benim en fazla aldığım ms 80-90 (yani gidip 300 olan servera girip OYUN KÖTÜ BABO demiyorum.) Örnek veriyorum polonya sunucusuna bağlanıyorsan, sadece sende değil herkeste 80-90 ms oluyor polonyalılar dışında, ayrıca oyunu becerebilen bir insan arada 60-70 ms farkı varken de nasıl hareket edeceğini bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

1- Zor göreceli bir kavram.
2- Lütfen kişisel algılarından yola çıkarak bir sonuca varma.

Benim oynadığım zamanlarda 2 tane avrupa sunucusu vardı sonuç olarak bende bu durumdan muzdarip olduğumu ve bundan dolayı bıraktığımı söyledim. Hala "oynamayı bilmiyor ms'e suç atıyor" diyorsan bu senin biryerden kaptığın olası kuyruk acındır, onun tartışma yeride burası değil, kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Beta ilk başladığında 4 avrupa sunucusu vardı o zamanı kastediyorsan. O ilk versiyonla şu andaki oyunun değerlendirmesini yapıp "uzun oynayın anlarsınız" demek pek mantıklı gelmiyor. Kişisel sezgi değil gayet nesnel dikkat edersen.

Bu arada benim nick ZHG_Thorfinn. Az oynuyorum ama genelde EU 1-2-3 ya da ZHG sunucusunda olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Şayet karşı tarafın pingi düşükse veya serverın bulunduğu ülkeden biri ise savaşlarda daha avantajlı oluyor. (20-30 pingli tipler)

Özellikle kılıç+kalkan karşıda da balta olduğunu var sayalım, baltalar kalkanda patlasa bile sız guardı açıp kılıçla vuramıyorsunuz çünkü tepki süresi (ms) buna izin vermiyor, siz guardınızı açtığınızda bırakın vurmayı, çört diye ağzınızın ortasına baltayı yiyorsunuz, ama sizde balta karşıda kılıç+kalkan geldiğinde bırakın baltayı kaldırmayı kaçamıyorsunuz bile...

Valla sunu okudum pek anlayamadim, bir de o kadar oynadim diyorsun. 20 vs 80 ping olarak oynadim, duel yaptim vs. Ping nedenli bir kaybetme durumu yasamadim 100 ustu olmadikca. Genelde karsimdaki benden iyi oldugu icin kaybettim, cunku ben basit bir blocku zamaninda yapamadim, veya zamanlamam kotu oldu. Olay bundan ibaret.

Ha soyle bir sey var, feint spam yapan adamlar bazen alakasiz damage veriyor cunku kestigi atak aslinda kesilmiyor ve cat diye geliyor sen de beklemiyorsun tabi. Bir de side swinglerde zaten eger adam vucuduyla da hiz veriyorsa, blocklanmasi zor bir swing oluyor cunku adami takip etmezsen blocklasan da olmuyor.

Kisacasi ben 5 gundur oynuyorum. 100 pingi gecmediginiz surece boyle oyunu sildirecek bir durum soz konusu degil. 100 ve ustu pingle oynamamak lazim orasi dogru. Seninki biraz ragequit olmus uzgunum.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Sereglin said:

Valla sunu okudum pek anlayamadim, bir de o kadar oynadim diyorsun. 20 vs 80 ping olarak oynadim, duel yaptim vs. Ping nedenli bir kaybetme durumu yasamadim 100 ustu olmadikca. Genelde karsimdaki benden iyi oldugu icin kaybettim, cunku ben basit bir blocku zamaninda yapamadim, veya zamanlamam kotu oldu. Olay bundan ibaret.

Ha soyle bir sey var, feint spam yapan adamlar bazen alakasiz damage veriyor cunku kestigi atak aslinda kesilmiyor ve cat diye geliyor sen de beklemiyorsun tabi. Bir de side swinglerde zaten eger adam vucuduyla da hiz veriyorsa, blocklanmasi zor bir swing oluyor cunku adami takip etmezsen blocklasan da olmuyor.

Kisacasi ben 5 gundur oynuyorum. 100 pingi gecmediginiz surece boyle oyunu sildirecek bir durum soz konusu degil. 100 ve ustu pingle oynamamak lazim orasi dogru. Seninki biraz ragequit olmus uzgunum.
Lord_Argos said:

1- Zor göreceli bir kavram.
2- Lütfen kişisel algılarından yola çıkarak bir sonuca varma.

Benim oynadığım zamanlarda 2 tane avrupa sunucusu vardı sonuç olarak bende bu durumdan muzdarip olduğumu ve bundan dolayı bıraktığımı söyledim. Hala "oynamayı bilmiyor ms'e suç atıyor" diyorsan bu senin biryerden kaptığın olası kuyruk acındır, onun tartışma yeride burası değil, kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hala ayni seyleri tekrarliyorsan derdini anlatamiyorsun diye algiliyorum ben ve cekiliyorum. Oynayan bu kadar insan neden oynuyor o zaman soylenildigi gibi? Combatta sn'den az kazanclardan bahsediyoruz burda, "vurulmuyor" "once vuruyor surekli" demekle cozulmuyor ki olay. Bir nedeni vardir, oyun dinamigi sonucta. Arastirip ogrenmek varken boyle davranis senin secimindir. Tartismayalim daha fazla o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Bir insan evladı bir mesajı 3 kere tekrarlatmaz. Benim oynadığım zaman 2 tane avrupa sunucusu vardı 150 pingden aşağısını görmedim diyorum, adam diyor 100 pingden yukarısı problem yaşatır sen diyorsun neyi savunuyorsun hala. Yaşın kaç sincap?

Adabini kaale almiyorum. Internetten oyun oynandigi sureden beri ping farkliliklari sorunu vardir. Kimse gidip amerika serverinda oynayip pingden sikayet etmez, neden mi cunku yapacak bir sey yoktur. Pinglerin yuksek oldugu serverda oynuyorsan, lag ile oynamayayi ogreneceksin (bkz. FPS oyunlari) zamaninda herkes ogrendi bu tarz oyunlarla lagla oynamayi. Gelemem ben bunlara diyorsan da oynamayacaksin ya da server acilmasini bekleyeceksin. Ortaya bos bos laf atmayacaksin. Ha dersenki, x pingden sonrasinda sorun cikiyor oynanmiyor. Ona gore server secin, anlariz. Ama boyle konusuyorsan uzgunum.

Cok gereksiz polemik yaratiyorsun sonra da atar yapiyorsun. Ankara'ya gidip Armaganla konusalim istersen senin icin? Neyse yazmicaktim tutamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...