Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ikinci el alim rehberi

di

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Donup dolasip belli butceye gore araba secmeye calisan biriyim lakin hem isten anlamadigimdan hem de sectigim butceyi bir turlu ayiramadigimdan ciddi alici gozuyle bakamiyorum.

Soyle ortak fikirlerin bulustugu ve ziyadesiyle tips & tricks bulunan guzel bir rehber hazirlarsaniz benim gibi olan pek cok kisi icin makbule gececektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben yanlış anlamadıysam arkadaş şunu soruyor;

-2.el araçları değerlendirirken ne tür kriterlere dikkat etmeliyim
-aracın hangi noktalarına bakmam gerekli
-km'si ile oynandığını nasıl kontrol edebilirim
-falanca tür motorda neler daha önemlidir, gibi.

Böylece elinde genel bir klavuz/rehber olmasını istiyor diye düşünüyorum.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

xaero +1

yani abi mesela en basit örneğiyle bildiğim kadarıyla 2005-2006 1.9 dizel otomatik vectra'larda bi şanzuman sorunu varmış ?

aynı şekilde DSG şanzuman içinde sorunlu deniyo ama çok kesin bişiler bilmiyorum ?

yani dolayısyla bu fikirler hep muallakta kalan şeyler oolcak bence :p
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Ben yanlış anlamadıysam arkadaş şunu soruyor;

-2.el araçları değerlendirirken ne tür kriterlere dikkat etmeliyim
-aracın hangi noktalarına bakmam gerekli
-km'si ile oynandığını nasıl kontrol edebilirim
-falanca tür motorda neler daha önemlidir, gibi.

Böylece elinde genel bir klavuz/rehber olmasını istiyor diye düşünüyorum.

Saygılar.

Evet istedigim bu.

Bir de marka/model fiyat acisindan tersini dusunuyorum. Yani bu bir noob rehberi olacak sonucta.

Ornekler;

"10bin-20bin TL araligi icin manuel A,B,C araclari uygun olabilir. Secerken sunlara bakmak/baktirmak lazim."

"20-30bin icin D,E,F araclari iyidir hostur ama 30 bin verene kadar 35bin verip sunu almak var."

"HEBELE Serisi genel olarak sorunlu bir seri, mumkunse bulasilmamali."

"Hyundai araclar 5 yila kadar iyi ama sonra aksami tikirdamaya basliyor."

"Yakit cimrisi arac olarak su su araliklarda sunlar, bu bu araliklarda bunlar secilebilir."

Katiliyorum, genic bir alan ve direkt su demek pek mumkun degil ama herkes birseyler katsa ve biraz derlenip toparlansa gayet guzel olur.

Bir de aralik olarak benimle birlikte en az bi 5-6 kisiye denk geldim burada arac soran. Baslangic icin 10-20bin ve 20-35bin gibi ayirabiliriz bence. Ya da nasil uygun olursa.
Sosyal ağlarda paylaş

km doğrulamak için vites topuzu ve direksiyona bak bu ikisi bir kadının elleri gibidir çünkü eller estetik yapılamayan tek bölgedir

ikincisi tavsiyem ordu mensubu birinden bulrusan kaçırma çünkü geneli arabalarına iyi bakıyorlar ve daha çok işten eve evden işe kullandıkları için km genelde düşük oluyor ama hani sonucnda kamu çalıpşanı oldukalrından esas servis yerine 3 yıllık bakımlarıdnan sorna 10.000 km bakımı için ufak resmi olmayan servislere (ustaya) götürüyorlar

yerli araç alırsan parçası ve servisi ucuz olur

ufak araba alacaksan en ufak 2006 sonrası megane bak derim clio ufak kalır sana
Sosyal ağlarda paylaş

hani bnim elimde bugün 23-24 bin olsa gidip megane II alırım 2007 (arka farları bir de iç donanımsal bazı şeyleri değişti)

çok hafif ve kayan bir araba, vitesi hafif direksiyonu da hızlandıkça sertleşiyor böylece paralel park sırasında kol kası yapmana gerek kalmıyor ayrıca 4 adet hava yastığıyla geliyor (sürücü, yolcu, sağ, sol) ve euro ncap puanları da güzel

yedek parçası ucuz, işçiliği ucuz, bagaj kapasitesi gayet makul

yada aynı paraya yüksek donanımlı bir palio 1.3 multijet alaiblirsin (dizel)

daha azsa paran beni marabadan al 2004 clio 1.2 :P valla yıldız yokuşunu bile ağır trafikde tıngır mıngır çıktı ehe istanblda ehrhalde en korktuğum ve kabusum olan yer orasıydı ama balataları yakmadan kurtardık

bendne bu kadar ben fiat bilriim reno bilirim abey
Sosyal ağlarda paylaş

Parasiz pulsuzum esasen =) Butce falan yok yani ama 10-15bin lira araligina bakmaktan vazgectim. Bir kac sene bekleyip adam akilli bir araba alma niyetindeyim.

Yine de konuyu etkilemesin tabi bu. Ogrenmek istiyorum nedir ne degildir diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

otomatik cam tavanli 1.4 206 alacaksin 14-15 bine.

ba$ka arabaya da bakmayacaksin.

Denk gelirse link falan verir misiniz ? Bildigin bulamiyorum. Yanlis kriterlerde ariyorum belki de.

Bu arada otomatik mumkun mudur o fiyata ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...