Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gaming can make a better world

BaaL

Öne çıkan mesajlar

hatun guzel gideri var filanda PhD nerelere dusmus
cidden bu arastirma ve analiz yetenekleri ile bu hatun doktora bitirdiyse bosuna panik yapiyorum mastera girsem nasi bitiricem diye

pozitiflik konusunda haklida kacirdigi birkac nokta var o yuzden bu hatunun oyuncu olduguna inanmiyorum ben, yada wow oyniyorsa carebear bir guildde healerlik yapiyordur

ilk olarak cesaretten ve girisimcilikten bahsetmis

oyunlarda oldugun zaman hicbirsey kaybetmiyorsun bu casual oyuncu devrinde, gercek hayatta olum diye bisey olmasa eliem tufegi kapar actiona kosardim bende veya sirf zevk olsun diye bir gokdelenin tepesine cikar asagi atlardim

kaybedicek hicbirseyin yok cunki, sapikalr gibi eglenebilir bobregimi calarlar panigi yapmadan herkesle ortamlara akabilirdin, bunun yaninda fiziksel yorgunluk diye birseyde yok, bir alet yapip oyudnaki akrakterimizin o isleri yaparken yasadigi fiziksel ve zihinsel stresi oyuncuya yasatsak yemin ediyorum 1-2 mazosist haric kimse oyun oynamaz, haydi dunyanin kaderi senin elinde basarisiz olursan herkes olucek i duydugu an normal bir insan kafayi usutur, basaricak yetenegi varsa biel eriyip gider o stresin altinda

ikincisi online oyunalri ve gercek hayatla kesismelerini izliyememis
vanilla wow da rogue veya hunter oyniyan birine sorun online oyunlarda issizlik varmiymis yokmuymus :p

bildigin guild bulamazdin, guild bulsan spot bulamazdin, kahvede oturup is bekliyen issizler gibi IF / org da oturup gurup beklerdin, bunlarin en babasi ZG olurdu ve iyi giderse 3-4 boss keserdin anca (thekal i kesen pug duymadim daha, anca maghtheridonda vardir, mandokir e deyinmiycem bile puglar orda dagilirdi genelde)

ultima online da misal oldugunde donuna kadar herseyini kaybetme ihtimalin vardi, o yzuden cogu oyuncu hala eski UO PvP sinde aldigi adrenalini baska oyunda almadigini soyler, bankada islem yaparken soyulabilir, pahalli zirhinizi kaza sonucu kaybedebilir, servet degerindeki itemi bir dikkatsizlik yuzunden PK ya kaptirabilirdiniz

bunun yaninda insanlarin gercek hayatta fizik kurallari, egitim, para ve imkan yetersizliginden yapamadiklari seyelri yapabildikleri icin oyunlara yoneldigi ispatlidir artik

hayatin kopyasi gibi olan simsde bile kimse gidip kendisini ve kendi evini ailesini yapip birakmaz, gercek hayatat edinemedigi sevgiliyi kovalar, gercek hayatta edinemiyecegi esyalari ve evi satin alir, gercek hayatta yapamiyicagi bir kariyeri yapmaya kasar

oyun oynamadaki ikinci sebep insanlarin bitmek bilmeye ustun olma mucadele duygusudur, hayatin adil olmadigini bilir bugun ferrari ile gezen yasiti zengin bir aileye dogdugu icin gezebiliyordur, kapitalist duzen derki "calis seninde olur" ancak bilirsinki calisarak alin terin ile ferrari alicak serveti yaptigin zaman ondan zevk alicak yasida gecmissindir, sen degil en iyi ihtimal torunun o arabanin zevkini surucektir

oyunlarda boyle birsey yok, cogu zaman herkes esit basliyor ve biliyorsunki karsindaki adamda senle ayni zorluklarla mucadele etmis, parayla esya satiminin bu kadar tepki gormesinin bir nedenide bu cunki interneti nsagladigi esitligi bozuyor filan, kimse edit yapilan serverda oynamak istemez misal veya cok az insan en esyalarin para ile satildigi bir oyunu parasi olmadan oynamaya kovalar (kinaytcilari saymiyorum, insan degil onlar adsff)

oyunculuk gercek dunyadan kacmak icin var, onu dogru soylemis hatun
anonimite altinda yasiniz, gercek hayattaki statunuz, irkiniz, yasadiginiz ulke, cinsiyetiniz, egitim durumunuz filan bunlarin hicbiri onemli faktorler degil online oyun oynarken, kendinizi ne olarak tanitiyorsaniz, akrakteriniz ne ise osunuz cunki

oyun oyniyarak gecirilen zamanda gercek dunyaya oyun firmalarina para ahricinde hicbirsey kazandirmiyor

oyuncu adama dikkat ve birkac refkleks kazandirir en fazla

daha co ksey kazandirdigi ispatlansa cocuklara gidip "haydi oyun oynayin bu sizin icin iyi" derseniz oyun oyniyan cocuk kalmaz lol

eskiden kitap okumak cok cool birseydi, kitap okiyana vaktini ahricyorsun onun yerine iki odun kir, bir meslek bul el becerini gelsitir denirmis
kitaplar yararli statusune gelip okullarda "cocuklar kitap okiycaksinzi BUNLAR OKUNUCAK" denmeye basladigi anda kitap okumak "uncool" oldu

ben misal klasiklerin cogunu ilkolkulda okumam gerekirken lisede filan okudum, zorlama boyle ters tepiyor iste
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

hatun guzel gideri var filanda PhD nerelere dusmus
cidden bu arastirma ve analiz yetenekleri ile bu hatun doktora bitirdiyse bosuna panik yapiyorum mastera girsem nasi bitiricem diye

pozitiflik konusunda haklida kacirdigi birkac nokta var o yuzden bu hatunun oyuncu olduguna inanmiyorum ben, yada wow oyniyorsa carebear bir guildde healerlik yapiyordur

ilk olarak cesaretten ve girisimcilikten bahsetmis

oyunlarda oldugun zaman hicbirsey kaybetmiyorsun bu casual oyuncu devrinde, gercek hayatta olum diye bisey olmasa eliem tufegi kapar actiona kosardim bende veya sirf zevk olsun diye bir gokdelenin tepesine cikar asagi atlardim

kaybedicek hicbirseyin yok cunki, sapikalr gibi eglenebilir bobregimi calarlar panigi yapmadan herkesle ortamlara akabilirdin, bunun yaninda fiziksel yorgunluk diye birseyde yok, bir alet yapip oyudnaki akrakterimizin o isleri yaparken yasadigi fiziksel ve zihinsel stresi oyuncuya yasatsak yemin ediyorum 1-2 mazosist haric kimse oyun oynamaz, haydi dunyanin kaderi senin elinde basarisiz olursan herkes olucek i duydugu an normal bir insan kafayi usutur, basaricak yetenegi varsa biel eriyip gider o stresin altinda

ikincisi online oyunalri ve gercek hayatla kesismelerini izliyememis
vanilla wow da rogue veya hunter oyniyan birine sorun online oyunlarda issizlik varmiymis yokmuymus :p

bildigin guild bulamazdin, guild bulsan spot bulamazdin, kahvede oturup is bekliyen issizler gibi IF / org da oturup gurup beklerdin, bunlarin en babasi ZG olurdu ve iyi giderse 3-4 boss keserdin anca (thekal i kesen pug duymadim daha, anca maghtheridonda vardir, mandokir e deyinmiycem bile puglar orda dagilirdi genelde)

ultima online da misal oldugunde donuna kadar herseyini kaybetme ihtimalin vardi, o yzuden cogu oyuncu hala eski UO PvP sinde aldigi adrenalini baska oyunda almadigini soyler, bankada islem yaparken soyulabilir, pahalli zirhinizi kaza sonucu kaybedebilir, servet degerindeki itemi bir dikkatsizlik yuzunden PK ya kaptirabilirdiniz

bunun yaninda insanlarin gercek hayatta fizik kurallari, egitim, para ve imkan yetersizliginden yapamadiklari seyelri yapabildikleri icin oyunlara yoneldigi ispatlidir artik

hayatin kopyasi gibi olan simsde bile kimse gidip kendisini ve kendi evini ailesini yapip birakmaz, gercek hayatat edinemedigi sevgiliyi kovalar, gercek hayatta edinemiyecegi esyalari ve evi satin alir, gercek hayatta yapamiyicagi bir kariyeri yapmaya kasar

master zaten beles bolos bir is oldu ki, salla gitsin aga.
Sosyal ağlarda paylaş

Pence pek işe yaramayacak bir şey nedeni ise tamamen bir bütün olamadığımız "insanlığın" Örneğin, hiç raid de "Aaa Night Elf vara raidde ben oynamam bununla dediğiniz oldu mu?" yada Horde iseniz, B.Elf paladinler geldiğin de Dışladınız mı? Death Knighlar bile saflarımıza kattık.

Ama gelin görün kü sadece Türkiye üzerinde onlarca farklı inançı ve görüşü olan gruplar var. Oyunda ise farklı race olman hiç bir problem teşkil etmiyor.

Ben bu yüzden Çin'in gelecekteki SUPER POWER olacağına inanıyorum çünkü nerdeyse hepsi aynı kafada ve aynı anda hareket edebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...