Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

köpeğim mamasını yemiyor artık.

Bella

Öne çıkan mesajlar

köpeğim 5 aylık oldu.
aldığımdan beri hep aynı mamayı kullanıyorum.
1-2 haftaya kadar, mamasını koyduğum anda bitirirdi nedense artık yemiyor.

birşeyi yok muhtemelen daha cuma günü veterinere götürdüm.kontrol ve parazit hapı için.sağlığı iyi.

ama resmen artık hiç yemiyor.ki yemek yemeyi çok seven bir köpektir.aynı sorunla karşılaşan oldu mu hiç?

veterinere de soracağım fakat randevu almadan önce belki birisinin başına gelmiştir diye fikir alayım dedim.

teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

veteriner ev yemeği verilmemesi gerektiğini söyledi.
gerçi ben arada, dayanamayıp veriyorum çok acıklı bakıyor sdfg
ama hata yapıyorum.

evet, kuru mama veriyorum 3 aydır, veterinerin tavsiye etttiği mamayı gayet iştahlı şekilde yiyordu.
nedense bikaç gündür yemiyor.
hayır değiştirsem mi dicem daha ne alayım ki kuzulu,balık yağlı kemikleri için, gelişimi için çok uygun bir mama.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

evet, kuru mama veriyorum 3 aydır, veterinerin tavsiye etttiği mamayı gayet iştahlı şekilde yiyordu.
nedense bikaç gündür yemiyor.

Bir anda bu davranışı göstermesi bir hastalığa işaret olabileceği gibi senin bir hareketine karşılık hayvanın gösterdiği psikolojik tepki de olabilir. Kesin sonucu veteriner hekimin muayene etmesi verir.
Sosyal ağlarda paylaş

5 ay aynı şey yenir mi yaw? benim hayvanlarım bir günde 3-4 farklı şey yiyor tavuk-mama-süt-yogurt-peynir-balık gibi, hergün farklı şeyler veriyorum üstelik, gidip bi kızarmış piliç al bütün, 5-6 tl bişe oluyo onlar, parçala koy önüne bak noluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

3 aydır aynı şeyi yiyor veteriner tavsiyesiyle aldım.
başka birşey vermemi önermiyor.
vermem gerekseydi söylerdi herhalde ?=)

valla bütün piliç almam işime gelir, mama çok daha pahalı.
ama kızarmış, yağlı şeyler zararlı diye biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Veteriner biraz korkutmuş sizi galiba :D Sürekli benden mama alsın ayakları gibi. :) Kesinlikle öyle bişi yok, çok baharatlı, yağlı, tuzlu yani kısaca sizi de yerken rahatsız edecek yiyecekler dışında yediğinizi lütfen paylaşınız. Makarna, pilav, tavuğun ETİ sadece, kemiği vermeyin kesinlikle, köfte fln, benimki balığı da çok seviyor, sebzeler, ki benim ki taze fasulyeden pırasaya kadar herşeyi afiyetle yer, ve yoğurt özellikle hayvancağıza veriniz. Her gün tas tas vermeye gerek yokta en azından haftada 4-5 kere yediği mamanın yanında veriniz. Bazen ben pilavı yediği mamanın üstüne döküyorum, pilavı yerken arada mamalarıda götürüyor gayet mutlu oluyor. :D Ayrıca sabah kahvaltıda peynir, ekmek, yımırta, abartmadıkça paylaşabilirsiniz. Önümüz yaz, sıcaklar bastırınca yemekten iyice soğuyacak. Normaldir yani. Sade dondurma işe yarayabilir. :)
Haa bi de kesinlikle şeker yok!
Sosyal ağlarda paylaş

patipete ciddi bişi yazayım dur.
bu şeyden kaynaklanıyo olabişlir. bizim köpekte yapardı. kendi yediğiniz yemeklerden yada elinizde ne görse böyle size bakmasından içinizin kıyılıp "al hadi al ye bakma öyle garip garip" diye vermeniz yüzünden köpek kuru mama istemez artık. normal yediğiniz yemeklerden koyun nasıl atlar. ama kuru mamaya burun kıvırır.
o yüzden olabilir bizim köpek öyle yapıyodu çünki.
Sosyal ağlarda paylaş

yoğurt ve süt veriyorum sık sık.
bugün nohut verdim, but parçaları verdim sildi süpürdü gerçekten =)

veterinerin benden alın amaçlı yaptığını zannetmiyorum çünkü sadece mama ismi vermişti bunu almalısınız diye.

daha puppy olduğu için (5aylık) kemik gelişimi için falan son derece yararlı bir mama. ama bıktı sanırım gerçekten böhü.
Sosyal ağlarda paylaş

yannız çok üstüne düşüyosunuz daha sağlıksız oluyo.
ben valla zamanında bahçemizde köpek besledim
aşıları dışında 1 kere ne kuru ne yaş mama verdim
gittim kasaptan kemik vs şu bu aldım. köpek hala yaşıyo akrabamızın bahçesinde 9 yaşında şu anda.
siz böyle kuru mama verelim kemikleri gelişsin. ay yok şunlardan verelim tüyleri parlak gözüksün diye dikkat ederseniz ohooo.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

patipete ciddi bişi yazayım dur.
bu şeyden kaynaklanıyo olabişlir. bizim köpekte yapardı. kendi yediğiniz yemeklerden yada elinizde ne görse böyle size bakmasından içinizin kıyılıp "al hadi al ye bakma öyle garip garip" diye vermeniz yüzünden köpek kuru mama istemez artık. normal yediğiniz yemeklerden koyun nasıl atlar. ama kuru mamaya burun kıvırır.
o yüzden olabilir bizim köpek öyle yapıyodu çünki.

Ufakken bizimki de yapıyordu, özellikle annem ve teyzem ona alıştırdı. Benden bir kaç kez zılgıtı yiyince eski haline döndü. :D Mamasını sabah ve akşam sorunsuz yiyor, ama tabi annem akşam yaptığı yemekten 1 tabakta ona veriyor bir sorun yok şükür. :)
Sosyal ağlarda paylaş

köpeğin hastalanmış olabilir.
önce bi veterinere götür belki parazit falan vardır.
sonra kuru mamaya devam et.

eukanuba büyük ırk yavru maması tavsiye ederim 1yıl boyunca.

Norak said:

5 ay aynı şey yenir mi yaw? benim hayvanlarım bir günde 3-4 farklı şey yiyor tavuk-mama-süt-yogurt-peynir-balık gibi, hergün farklı şeyler veriyorum üstelik, gidip bi kızarmış piliç al bütün, 5-6 tl bişe oluyo onlar, parçala koy önüne bak noluyor :)

5 ay değil 3 yıl yine yer aynı mamayı.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yer yemezde
normal yemek verdiğindede yemiyosa sorun var hastadır köpek deriz
ama normal yemek vermişler silip süpürmüş.
demekki köpek normal yemeklere alışmış. artık kuru mama istemiyo. ama şunu söyleyim köpek açlıktan bokunu bile yiyen bi hayvan. hiç üstüne gitmeyin. 1 lokmada vermeyin. kuru mamayı dayayın. mecbur yiyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

siz böyle kuru mama verelim kemikleri gelişsin. ay yok şunlardan verelim tüyleri parlak gözüksün diye dikkat ederseniz ohooo.

buna dikkat etmek gerekiyor ama gerçekten.
daha yavru, kemiklerinin gelişmesi lazım. üstüne düşmekle alakası yok bunun =)
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

kermit said:

buna dikkat etmek gerekiyor ama gerçekten.
daha yavru, kemiklerinin gelişmesi lazım. üstüne düşmekle alakası yok bunun =)

yavruyken en kalitelisini vermek en iyisi.
ben dandik mama verdim 1 ay
ondan sonra bu mamaya geçmiştim.
2 haftada köpeğin tüyler parladı, köpek böle bi serpildi yerinde duramaz oldu falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...