Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çekirdek değil çiğdem

Saeros

Öne çıkan mesajlar

said:
sağlam, üretken, güclü ve dolu bir izlenim

bu konuda bir lafım daha var sayın cüce..

bakın dilimizde güzel bir tabir var.. "çekirdek aile" yani, baba, anne ve çocuklardan oluşan. sizin de belirttiğiniz gibi sağlam, üretken, dolu ve güçlü bir yapıdan bahsediyoruz.

muadiline bakalım "çiğdem aile" yani aile bireylerinin yok sayıldığı, sadece çiğden hanım etrafında dönen ve yatırım olarak her ay 40 bayan ayakkabısı + 5çanta alan, sözde modern bir müsriflik abidesi..

gördüğünüz gibi çekirdek kelimesi hayatımızda önemli, yeri doldurulamaz bir kelimedir.

çiğdem ise ayakkabı düşkünü bir kadın adıdır sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Osso said:

Alın size beyaz leblebinin tarifi "Nohudun kabukları çıkarılmadan işlenmesi (kavrulması) sonucu elde edilen bir üründür. " Birde bana fail diyor kültürsüzler heyallam.

Buda bonus olsun.

Yalnız dünyadaki nohut üretimi çoğunlukla yemeklik olup çerezlik tüketim açısından üretim genel olarak ülkemize has bir durumdur. Çerezlik nohut renk ve büyüklük açısından özel olarak seçilerek işlemeye alınmaktadır. Leblebilik nohutlar dolgun, yüzü düz ve iri olmalıdır. Bu nedenle çerezlik üretime ait herhangi bir istatistik bulunmamakla birlikte toplam dünya nohut üretimi 2007 verilerine göre şu şekildedir: Hindistan 763.000 ha’da 5.970.000ton ürün; Parkistan 1.073.000 ha’da 842.000 ton ve Türkiye de 500.000 ha’da 523.553 ton üretim yaparak üçüncü sırada yer almıştır.

PARKİSTAN DEĞİL PAKİSTAN
TEHEHE
Sosyal ağlarda paylaş

Osso said:

sipeyskeyk said:

tamam abi işte.

fındık var

soslu fındık var

isimleri ayrı yani.nohutla yapılan her yemeğe NOHUT YEMEĞİ mi dicez bu mu hipotezin.

Cımbızla laf çekme aradan. Konuyuda saptırma hipotezim falan yok. Söylediğim şey ıspanağı çiğ yaparsın yoğurtla pişirip yemeğini yaparsın gene ıspanak. Nohutuda kavurursun gene nohuttur.

ISPANAKLI NOHUT
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...