Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Da Vincin'in Şifresi hakkında bir soru ( Spoiler olabilir )

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Kitabı 2 günde bitirdim. Açıkçası kitaplar beni çok germez normalde ama bu kitap bunu başardı ne diyim. Sorum şu olacak: Kitabın belli başlı bazı yerlerinde Langdon'un olayların anlatılığı günden bir sene öncesinde Vatikan'da dehşet verici bir olay yaşadığından bahsediyor. Kitabın sonuna kadar sadece üstün körü bundan bahsediyor ama olayın ne olduğunu dile getirmiyor yazar. Yazarın başka kitaplarında olabileceğini düşündüm anlatılan olayın. Bu olayın ne olduğunu bilen biri varsa merakımı giderebilir mi ?[signature][hline]Let's sing the Bards' Song..
Sosyal ağlarda paylaş

angels and deamons daki olaya gönderme sanırım...

her kitaba bir kadın olayı benim de direk dikkatimi çekti ama digital fortress da da bir aşk durumu var. yani dan brown bence tarz olarak kahramanları sevgili yapmayı seviyor. macera esnasında da iki sevgilinin birbirlerine olan aşkları sayesinde yapıyor oldukları fedakarlıklar ve duydukları endişeler macerayı besliyor.. değil mi ;)[signature][hline]smthng about sx&drt :: profocio hosting
Sosyal ağlarda paylaş

Abi da vinci şifresinde geçen bazı şeyler zaten toplum içinde kendiliğinden kurgulanmış şeyler. Bazılarıda bazı yazarların oluşturduğu kurgular. San >Greal Sang Real olması hikayesini en az 10 yıldır oyunlarda kitaplarda duyuyorum ben. Hatta bkz. Gabriel Knight 3 yada jane jensen ın bir iki kitabı. hebele diye gerçek diye atlamayın yaf.[signature][hline]Kiddo marka Roketatarlı Muz Kızartmaları Güvenle İçiniz...
Müseccel Marka(C) Her hakkı mahfuzdur...
Sosyal ağlarda paylaş

Robert Langdon karakteri Dn Brown'un kankası ve kitaplarındaki ambigram vs leri çizen yetenekli bi sanatçı arkadaşı John Langdon aslında, yani kankasının ismini kitabındaki bir karaktere vermiş Dan Brown... bkz : http://www.johnlangdon.net/

Wispy: O olay Vatikan şehrine yeni papa seçim gününde bir bomba yerleştirilmesini ve bir ekrandan sürekli geri sayım halinde tüm katoliklerin bunu izlemesini anlatıyor (daha fazla bilgi kitabı okumayanlar için Sixth Sense in sonunu anlatmak gibi olur. Çok bile yazmışım gerçi...)
Sosyal ağlarda paylaş

dan brown ın yazdığı diğer kitap dijital kalede de olaylar bi gerçek üstüne kurgulanmış... NSA in olması, transltr ın olması, ABD nin bilgilere ne kadar kolay ulaşabildiği, kamuoyuna söylediği yalanlar.... dan brownın bu kitabı ve öncekiler (bi de da vinci şifresini okudum) gerçekleri anlatmak için kurgulanmış hikayeler[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wendigo, 28 Temmuz 2004 20:09 tarihinde demiş ki:
angels and deamons daki olaya gönderme sanırım...

her kitaba bir kadın olayı benim de direk dikkatimi çekti ama digital fortress da da bir aşk durumu var. yani dan brown bence tarz olarak kahramanları sevgili yapmayı seviyor. macera esnasında da iki sevgilinin birbirlerine olan aşkları sayesinde yapıyor oldukları fedakarlıklar ve duydukları endişeler macerayı besliyor.. değil mi ;)

Zaten çıkan kitapların genel olarak %95inde böyledir, Brownla alakalı değil yani ;)

Bu arada Dan Brown'un kitaplarındaki olayların (Tekrar ediyorum, olayların dedim, arkaplandan bahsetmiyorum, örgütler falan. Gerçi onlar da sadece gerçek örgütlerden yola çıkarak üzerlerinden bol miktarda hayalgücü geçmiş ve çarpıtılmış örgütler, illuminatinin satanist olması mesela saçmalığın önde gideni vs.) gerçeklerle alakası olduğunu sanmıyorum.[signature][hline]
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...